Nadmierne parowanie szyby

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

Post autor: Kavior » pt lis 20, 2009 15:05

Mi również szyby mocno parują więc po przeczytaniu całego tematu byłem pewien że dolna klapka nie działa i jest cały czas w pozycji obieg zamkniety. Górna pracuje ładnie, sprawdzałem wyciągając filtr. Rozebrałem połowe auta i co?? Klapki działają dobrze. :ass: Tak w ogóle to można w bardzo łatwy sposób sprawdzić czy dolna klapka chodzi bez rozbierania schowka. Wystarczy włożyc ręke pod schowek i znaleźć taki kratke plastikową. Jak klapka jest w pozycji obieg zakniety to przez te kratki możemy włożyc palce, jak bedzie w pozycji obieg z zewnatrz to nasze palce trafia na gąbke którą jest obklejona klapka :jezor:
Pytanie teraz co mam zrobić z tymi szybami? Klapki prawidłowo pracują, filtr kabinowy zmieniony, wilgoci w aucie nie ma, wężyk od spryskiwacza tylnej szyby na miejscu jest bo sciągałem tapicerke klapy. Nagrzewnica szczelna, płynu nie ubywa :panna: O co chodzi?



kompan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: wt cze 17, 2008 00:18
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kompan » pt lis 20, 2009 17:36

Może zabrzmi trywialnie, ale masz czyste szyby? W sensie odtłuszczone? I odkurzone auto?


Do sprzedania parę części do MK4 (Boczki bagażnika (hatchback), popielniczka tył, przycisk otwierania klapki paliwa, filtr paliwa 1.9TDI MANN, gumy stabilizatora FEBI, blenda nad radio, korek wlewu paliwa.

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » pt lis 20, 2009 19:39

U każdego parują ... heh taka niespodzianka zaserwowana przez Niemieckich inżynierów z Wolfsburga dla ludzi :bajer: Sprawa denerwowała mnie od dawna - wszystko czyste w środku - aż do pedantyzmu dochodziłem , wężyki sprawne ,, obieg nie wiem - zajmę się nim jak znajdę czas i wenę :smoke:
Jako ,że lubię eksperymenty - kupiłem to http://www.allegro.pl/item795816515_4_x ... _72m2.html i zawiesiłem z tyłu auta na zagłówkach 2 sztuki - mocując na gumki... od tygodnia w obu zbiorniczkach jest po kilkanaście kropli wody.. a SZYBY ?? Zero pary :majkel:

Nie wiem czy akurat to mi tak pomogło - bo chyba jestem 1 szy na forum , który to zastosował... więc czekam aż ktoś też sprawdzi i znajdziemy wspólnie antidotum na szybki i parę :bajer:
Ostatnio zmieniony pt lis 20, 2009 19:40 przez Haki, łącznie zmieniany 1 raz.


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
FURMAN TDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: wt paź 27, 2009 19:21
Lokalizacja: zachód

Post autor: FURMAN TDI » sob lis 21, 2009 00:53

Coć jest z tym parowaniem w mk4, u mnie też -postoi 3 dni i para u mnie płynu napewno nie ubywa stan sprzed roku hmm...



Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

Post autor: Kavior » sob lis 21, 2009 17:48

Szyby często myje, auto odkurzam co sobote a dywaniki mam gumowe :jezor: koledzy a gdzie w mkIV są kratki do odprowadzania powietrza z kabiny? Powinny być chyba gdzieś w okolicach tylnego zderzaka po obu stronach. Może w tym jest problem, auto jest za szczelne i dlatego szyby parują :panna:



kompan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: wt cze 17, 2008 00:18
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kompan » sob lis 21, 2009 19:49

Tak jak piszesz, kratki są po obu stronach za zderzakiem. Możesz je obejrzeć odchylając boczki w bagażniku. Generalnie mi się przez jedną z tych kratek woda lała do środka bagażnika bo uszczelka pękła ... Może też Ci się leje i masz za dużą wilgoć w aucie?


Do sprzedania parę części do MK4 (Boczki bagażnika (hatchback), popielniczka tył, przycisk otwierania klapki paliwa, filtr paliwa 1.9TDI MANN, gumy stabilizatora FEBI, blenda nad radio, korek wlewu paliwa.

swwk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw lis 19, 2009 18:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: swwk » wt lis 24, 2009 20:08

Witam!

Według Waszych informacji przebyłem cały proces naprawy siłownika, jest sprawny. Dzięki za obszerne opisy.

Mój problem przestawia się tak, że po naprawie zmieniły sie wskazania potencjometru dla układu sterownia. Jako elektronik przypuszczam, ze swoje zrobił czas oraz olej ze smaru, ktory byl na kołach zębatych. Sporo bylo go na scieżce oporowej. W trybie serwisowym climatronica odczytalem, ze aktulane wartości potencjometru (kanał 32) są w przedziale 20 - 219, tymczasem wartości zaprogarmowane (kanały 31 i 33) w sterowniku to 31-233. Skutek: pozycja dolna osiągana przedwczesnie, pozycja górna nieosiągalna i najchetniej zmieliłoby tryby w drobny mak aby ją tylko osiągnąc. :grrr: Myślę, że to przyczyna pęknięcia koła zębatego. Swoją drogą dziwne, ze po zapamiętaniu usterki sterownik wciąż pozwala na pracę tego servomechanizmu i blaszki potencjometru wyglądają tak jak wyglądają.

Teraz pytanie do ekspertów, co i jak z tym zrobić?
Możliwa jest autokalibracja?
Czy można ręcznie wpisać nowe wartości zakresu pracy?

kompan pisze:Z tego co pamiętam to mi się nie kleiła.

Jeśli masz Vaga to zrób sobie nastawy podstawowe. Mi się błąd dalej pojawiał po naprawie. Przestał się pojawiać jak zrobiłem te nastawy. Chyba trzeba je zrobić żeby silniczek zapamiętał sobie swoje skrajne położenia.

Pozdrowienia :)



bobo3a41
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz mar 02, 2008 22:34
Lokalizacja: starogard gdański
Kontakt:

parowanie szyby

Post autor: bobo3a41 » wt lis 24, 2009 20:24

kolego miałem podobną sprawę co ty. Sprawdz miejsce gdzie przechodzi linka od otwierania przedniej klapy , może tam jest dziurka przez którą wpływa woda pod konsolę i przedni dywanik od kierowcy wymiana filtra nic nie da bo jak robisz nadmuch na przednią szybę to woda kóra sie tam dostaje wytwarza pare i szyba jest zaparowana . U mnie tak było .bobo


Bobo

kolco11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw lut 14, 2008 11:10
Lokalizacja: police
Kontakt:

Post autor: kolco11 » pt gru 18, 2009 19:52

Umnie cos sie stało i nie mam nawiewu na przednią szybe równiez klimatronik ,tylko cos piszczy jak przekrece kluczyk za panelem klimatyzacji i radia ,czy to znowu jakis silniczek?pomocy bo mnie zima złapała



adams111
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: pn sty 29, 2007 21:41
Lokalizacja: Poznań / Konin
Kontakt:

Post autor: adams111 » sob gru 19, 2009 21:57

jestem załamany....
przyszły mrozy nawet do -15 !!
W aucie mam lód od środka, muszę skrobać szyby tylnych drzwi i bagażnika, tylnej klapy wiadomo - nie skrobię.
O co chodzi ???



Awatar użytkownika
dominik528
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: sob gru 19, 2009 21:24
Lokalizacja: Lipinki

Post autor: dominik528 » sob gru 19, 2009 22:23

Cześć.
Nie czytałem tego tematu w całości i nie wiem czy to już było czy nie ale mogę podać jaki ja miałem problem.

Szyby parowały mi niemiłośiernie zwłaszcza jak już ciepłym powietrzem wiało, wszystko sprawdzałem: obieg otwarty, filtr pyłkowy wymieniony, wywiewy w bagażniku drożne, autko z wilgoci osuszone i odkurzone i dalej nic.

A problemem była nieszczelna nagrzewnica która pociła się minimalnie i wraz z powietrzem tłusta para szła mi na szyby. Jako że wymiana w golfie nagrzewnicy wymaga pewnie więcej zachodu niż wymiana całego silnika, za nic nie chciałem się za to brać.
I tu pojawiło się takie rozwiązanie: preparat uszczelniający z pyłkami aluminium do chłodnic za 6zł załatwił sprawę już 2 lata spokoju.
Jak komuś parują szyby i są tłuste polecam zrobić to samo.



adams111
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: pn sty 29, 2007 21:41
Lokalizacja: Poznań / Konin
Kontakt:

Post autor: adams111 » sob gru 19, 2009 22:32

dominik528 pisze:Cześć.
Nie czytałem tego tematu w całości i nie wiem czy to już było czy nie ale mogę podać jaki ja miałem problem.

Szyby parowały mi niemiłośiernie zwłaszcza jak już ciepłym powietrzem wiało, wszystko sprawdzałem: obieg otwarty, filtr pyłkowy wymieniony, wywiewy w bagażniku drożne, autko z wilgoci osuszone i odkurzone i dalej nic.

A problemem była nieszczelna nagrzewnica która pociła się minimalnie i wraz z powietrzem tłusta para szła mi na szyby. Jako że wymiana w golfie nagrzewnicy wymaga pewnie więcej zachodu niż wymiana całego silnika, za nic nie chciałem się za to brać.
I tu pojawiło się takie rozwiązanie: preparat uszczelniający z pyłkami aluminium do chłodnic za 6zł załatwił sprawę już 2 lata spokoju.
Jak komuś parują szyby i są tłuste polecam zrobić to samo.
Widzę że jesteś nowy ale podsuwasz mi ciekawe doświadczenia i rozwiązanie...
Ciekawe czy są jakieś wady stosowania togo preparatu...
Jutro dla pewności wyjmuję filtr, chociaż jest całkiem ładny...
Zobaczę co się będzie działo, ale para jest taka dziwna, inna niż taka chuchając np na zimne szkło...



Awatar użytkownika
xxxPALUCHxxx
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 967
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 19:24
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: xxxPALUCHxxx » sob gru 19, 2009 22:52

co jakis czas zagladam wlasnie do tego tematu gdyz u mnie problem zaparowanych szyb pojawial sie rowniez, ale sporadycznie ;-) ..gdy na zewnatrz bylo wilgotno..padal deszcz itp..teraz w czasie mrozu szyby nie paruja jakos szczegolnie..wystarczy nawiew i para z szyb znika..sprawdzalem poziom plynu w zbiorniku..nie ubywa nic..filtr przeciwpylkowy czysty..czyli..wszystko jest w jak najlepszym porzadku..

kolego dominik528 jaka jest nazwa tego preparatu o ktorym piszesz?



kamilbolek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob maja 16, 2009 16:11
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Post autor: kamilbolek » sob gru 19, 2009 23:02

Witam.
Dla mnie też parują szyby strasznie. Najgorzej tylne w drzwiach, potem boczne z przodu no i troszke przednia szyba.
Patrzylem filtr pp jest w miare czysty ale sprobuje w poniedzialek wymienic na nowy.
Klapka od obiegu górna jest w pozycji pionowej i wogole sie nie zamyka wiec obieg jest otwarty. Nie wiem jak dolna zobacze jutro tak jak radzil kolega: poloze sie i reke wloze za schowek i sprawdze. Sprawdze takze czy odplyw wody jest w drzwiach i z tylu powietrza no i dywaniki. A propo czy trzeba zdejmowac tapicerke z drzwi zeby sprawdzic otwory "spustowe"? Mysle ze to wina jest nagrzewniczki chociaz mokre dywaniki nie sa za konsola. No i jakis czas temu wlewalem uszczelniacz. Ta para na szybie jest taka uparta mocno, tak jakby sie rozmazuje i ciezko ja wytrzec dlatego mysle ze to nagrzewniczka.

I pytanie z innej beczki dzis bylo ponad - 20 stopni dochodzilo -26 stopni. Mam climatronic i temp nastawiona na 28 stopni i predkosc nawiewu na maxa i w samochodzie nie bylo za cieplo a jechalem ponad 50 km. Czy u was jest tak samo?
Tzn slabe grzanie w taki mroz?
No i na takim nagrzewie szyby i tak paruja.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 399 gości