Golf 5 bierze olej!!!!POMOCY!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mg-maciek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: wt lis 15, 2005 08:21
Lokalizacja: Zdzieszowice
Kontakt:

Post autor: mg-maciek » pt lut 24, 2006 09:11

daaroo pisze:pojedz do serwisu pogadaj z nimi, jak bedzie problem to powiedz że w koncu chyba napiszesz do jakiejś gazety motoryzacyjnej albo przyjdziesz z rzecznikiem praw konsumenckich. Po tym mysle ze zmienią podejscie do Ciebie.
popieram znam przypadki kiedy to rzecznik praw konsumenta zdziałał cuda jednym telefonem a w dodatku jedo porada jest za free
UDERZAJ GDZIE SIĘ DA, NIE PODARUJ ZŁODZIEJOM :okej:


Obrazek

Wykres delikatnego grzebnięcia softu

dominik7
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: wt lis 22, 2005 19:07
Lokalizacja: WGS//WP
Kontakt:

Post autor: dominik7 » pt lut 24, 2006 09:47

marek29, tak jest .Chyba mamy te sane ksiazki.Juz kiedys pisalem ze czym bardziej kombinuja z technika w samochodach tym bardziej sie wkopuja.Wyjatek stanowia Japonczycy jesli chodzi o "zwykle" samochody. :bajer:


http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRkioSjUFKyMHzqmuU0GfCiXEIgR5re3-DV5-g48EwFKSNS3s23AQ

Awatar użytkownika
ćwikła
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 977
Rejestracja: pt gru 24, 2004 10:58
Kontakt:

Post autor: ćwikła » pt lut 24, 2006 09:54

Tak jest to auto salonowe.....samochód sta w serwisice z 8 razy....próba olejowa robiona przez salon wykazała zuzycie oleju na poziomie 0,8 na 1000km wiec powiedzieli ze to w normie...reklamowałem dalej i powiedziałem ze chce byc przy kolejnej probie olejowej......to wiecie jak oni jezzdza???srednia predkosci auta wyniosła 90 na godzine.....serwisant podczas proby olejowej nie przektroczył 110km......jeszcze chcieli zebym za wache zapłacił...........no ale cóz....przestałem serwiosowac i auto sprzedałem i mam klopot z głowy........DLA WYJASNIENIA CHCE WSZYSTKICH PRZEPROSIC I NIE KRZYCZCIE TUTAJ ZARAZ.......NAPISALEM ZE TO GOLF 5 BOWIEM W INNYM PRZYPADKU PEWNIE NIKT BY NA TYM FORUM MI NIE ODPISAŁ...A SZUKAŁEM PORADY CO MAM ROBIC......WIEC DLA WYJASNIENIA NIE CHODZILO O GOLFA 5 TYLKO ALFE ROMEO Z SILNIKIEM 1,6 120KM.......mysle ze temat zakonczony....jeszcze raz serdeczne dzieki wszystkim za wskazówki!!


ALPINE CDA-7894RB
RAINBOW SAC 465.20
STEG K4.02
RF P3D410
DLS A6

dominik7
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: wt lis 22, 2005 19:07
Lokalizacja: WGS//WP
Kontakt:

problem

Post autor: dominik7 » pt lut 24, 2006 10:02

No to Ci moge napisac ze u alf romeo takie zuzycie jest normalne.Wez to pod uwage jesli nastepnym razem bedziesz chcial kupic auto tej marki.



Awatar użytkownika
rafekde
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 09:20
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: rafekde » pt lut 24, 2006 10:03

ćwikła pisze:ALFE ROMEO
czyli F I A T
F e h l e r I n A l l e T e i l e :>

a to przetłumacze, Błąd w każdej części :>

__________________pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pt lut 24, 2006 10:16 przez rafekde, łącznie zmieniany 1 raz.


SPRZEDAM 4 opony letenie VREDESTEIN 185/60 R14 MODEL HI-TACK z czarnymi felgami stalowymi do golfa

Awatar użytkownika
ćwikła
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 977
Rejestracja: pt gru 24, 2004 10:58
Kontakt:

Re: problem

Post autor: ćwikła » pt lut 24, 2006 10:09

dominik7 pisze:No to Ci moge napisac ze u alf romeo takie zuzycie jest normalne.Wez to pod uwage jesli nastepnym razem bedziesz chcial kupic auto tej marki.
ja nie kupilbym auta ej marki za nic w swiecie...pisalem w imieniu szwagra który tak sie napialił na alfe ze wywalił 80tys a teraz cena giełdowa tego smietniak wynosi 40...wiec przez rok ma polowe na nim do tyłu.....wiec przestroga dla innych...rzadnych fiatów!!!!



r30q
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:20
Lokalizacja: Warszawa - Bródno
Kontakt:

Post autor: r30q » pt lut 24, 2006 10:19

włoski samochod to drut spinka, i tchoche cienkiej blachy, nie dziwic sie ze bierze olej . alez ześ nas przekręcil :P


Inne auto z grupy VAG
___________________________________

Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » pt lut 24, 2006 10:22

No jak nówka to RÓB ZADYMĘ I NIEODPUSZCZAJ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ja mam MKIV tdi i na początku brał na 10000/1.5 litra ale to co u Ciebie to są jaja i ja bym nawet poszedł do prawnika i do końca walczył bo po Twojej stronie jest prawo i racja



piter13
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 481
Rejestracja: pn wrz 19, 2005 20:02
Kontakt:

Post autor: piter13 » pt lut 24, 2006 10:29

jednak sie wyjaśniło , nie do uwierzenia ze golf by tyle palił oleju ,heh



Awatar użytkownika
mg-maciek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: wt lis 15, 2005 08:21
Lokalizacja: Zdzieszowice
Kontakt:

Post autor: mg-maciek » pt lut 24, 2006 18:07

o! dzięki ci Opaczności za ten dar bo zacząłem wątpić w twór Twój doskonały VW zwany :grin:


Obrazek

Wykres delikatnego grzebnięcia softu

maryjan112
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 204
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 08:40
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: maryjan112 » pt lut 24, 2006 19:11

Co za świnie.
Normalne że próba olejowa pokazała że auto miesci się w 1l oleju na 1000 bo przecież sami ją robili. Ciekawe że sprzedawcy w salonie najmilsi są zawsze dla zinteresowanych kupnem, potem bywa różnie.
Prawda jest taka że pożądny salon firmowy to skarb. Wiadomo że nie ma on wpływu na jakość aut które sprzedaje i ilość późniejszych usterek. Ma jednak zasadniczy wpływ na sposób obsługi klienta (głównie już po sprzedaży).
Przecież za wymianę wadliwego elementu nie płacą chyba ze swoich pieniędzy?
A może mają premie za "spławienie natarczywej marudy" której marzy się sprawne auto?



Niewiem czy nie spróbowałbym urobić najskorszego do układania z klientami pracownika serwisu, dać mu w łapę nawet z 500 zeta w zamian za "radę od serca" (co on by zrobił na moim miejscu), chyba to nie wiele do wartości nowej bryki. Wszystko bym oczywiście sfilmował po tajniacku a następnie delikatnie zasugerował właścicelowi: "Żądam uczciwego podejścia a TVN oraz prokurator nigdy nie zobaczą kasetki"



Awatar użytkownika
ćwikła
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 977
Rejestracja: pt gru 24, 2004 10:58
Kontakt:

Post autor: ćwikła » pt lut 24, 2006 19:30

wiec strzezcie sie serwisu fiata i alfy romeo w Mlawie bo to cwaniaki...podczas sprzedazy mało jaj ci nie wyliza a potem radz sobie sam!!!



Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » sob lut 25, 2006 20:41

rafekde pisze:czyli F I A T
F e h l e r I n A l l e T e i l e
Zagadzam sie 4 lata temu moj wujek nie dałs ie namowić na uzywane POLO tylko kupił nowe UNO i nie ma nawet tylnej wycieraczki taka bida :rotfl:

a jak chcaił ja dokupic to mu powiedzieli ze sie nie da bo w szybie nie ma otworu :rotfl: i jak chce to musi i szybe zmieniać



Awatar użytkownika
silent_rob
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 00:43
Lokalizacja: Gryfino
Kontakt:

Post autor: silent_rob » ndz lut 26, 2006 00:02

Marihuana Man pisze:Golf 5? A auto jest wogóle dotarte?... Bo jak nie to jest to normalka... Dotrze się i nie będzie brał oleju...
ja bym sie nie zgodzil z tym bo VW juz od polowy lat 80 dociera silniki w fabryce :] to nie FSO ;)


Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 449 gości