Drganie silnika i kontrolka hamowania

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Benet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw lis 19, 2009 14:34
Lokalizacja: Konin

Drganie silnika i kontrolka hamowania

Post autor: Benet » pt lis 20, 2009 10:53

Problem jest nastepujacy po zapaleniu kontrolki sprawdzilem plyn zmienilem klocki (okazalo sie ze sa bez czujnika) ale problem nie zniknal czasami zapala sie od razu po odpaleniu nieraz po przejechaniu kilkuset metrow mechanik powiedzial ze byc moze zawiesza sie plywak . . . drugi problem to drgania na biegu jalowym na rozgrzanym silniku swiece i kable wymienione . . . Golf IV 1.4 16 v 98r Basis



grizzly83

Re: Drganie silnika i kontrolka hamowania

Post autor: grizzly83 » pt lis 20, 2009 11:20

drugi problem to drgania na biegu jalowym na rozgrzanym silniku swiece i kable wymienione . . . Golf IV 1.4 16 v 98r Basis[/quote]

jeeśli chodzi o te drgania , to miałem podobnie , na biegu jałowym falowały obroty silnika stąd te drgania , wyczyść przepływomierz i drgania już nie będą wyczuwalne

p.s jeśli te drgania są bardzo mocne no to może poduszka pod silnikiem albo te gumy uchwytów silnika szlak trafiły



Benet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw lis 19, 2009 14:34
Lokalizacja: Konin

Post autor: Benet » pt lis 20, 2009 12:21

U mnie nie ma skokow obrotomierza na rozgrzanym silniku czasami szarpnie tak jakby sie dusil



grizzly83

Post autor: grizzly83 » pt lis 20, 2009 13:30

Benet pisze:U mnie nie ma skokow obrotomierza na rozgrzanym silniku czasami szarpnie tak jakby sie dusil
Benet , u mnie także nie ma widocznych skoków obrotomierza , lecz popatrz na końcówke wskazu obrotomierza czy przypadkiem nie drgnie od czasu do czasu :) to jest mało wyczuwalne ale w momencie drgnięcia wskazówki właśnie drga auto .

Ewentualnie powodem może być ta nieszczęsna przepustnica lub filtr paliwa . Filterek już wymieniłem na nówkę , lecz nadal delikatnie bardzo delikatnie wskazówka od czasu do czasu drga więc pewnie przepustnica u mnie ... ale nie mam czasu aby się wziąśc za nią .



Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: feniks » pt lis 20, 2009 13:54

Benet pisze:Problem jest nastepujacy po zapaleniu kontrolki sprawdzilem plyn zmienilem klocki (okazalo sie ze sa bez czujnika) ale problem nie zniknal czasami zapala sie od razu po odpaleniu nieraz po przejechaniu kilkuset metrow mechanik powiedzial ze byc moze zawiesza sie plywak
jak rozumiem miałeś klocki przód z czujnikiem wstawiłeś bez czujnika? i kontrolka klocków się zapala?
co do poszarpywania - przeczyść przepustnicę (ew. sprawdź czy zabrudzona w FAQ jest instrukcja), podepnij pod Vag'a, jakie błędy wywala?


Obrazek

Awatar użytkownika
dzordz.ss
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 20:01
Lokalizacja: SRC
Kontakt:

Post autor: dzordz.ss » pt lis 20, 2009 23:04

Benet pisze:po zapaleniu kontrolki sprawdzilem plyn zmienilem klocki (okazalo sie ze sa bez czujnika) ale problem nie zniknal czasami zapala sie od razu po odpaleniu nieraz po przejechaniu kilkuset metrow mechanik powiedzial ze byc moze zawiesza sie plywak
też jestem ciekaw co to może być, mam podobnie w sharanie może miał już ktoś podobną sytuację?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot], lukasz0320 i 431 gości