Wzrost zużycia paliwa po regeneracji pompowtryskiwacza i fil

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

sheva
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt paź 23, 2009 14:54
Lokalizacja: Warszawa

Wzrost zużycia paliwa po regeneracji pompowtryskiwacza i fil

Post autor: sheva » czw lis 12, 2009 21:31

2 tygodnie temu po zalaniu mojego golfa olejem ze stacji „bliska” padł mi pompowtryskiwacz. Zaprowadziłem go do poleconego mechanika, który dokonał regeneracji pompowtryskiwacza za 400zł i wymienił filtr paliwa (70zł).
Po tym zabiegu auto wróciło do dawnej sprawności (może nawet lepiej się zbiera) ale zauważyłem lekki wzrost zużycia paliwa, komputer wskazuje średnie spalanie na dłuższych odcinkach na paliwie verwa od 5.9 do 6.1 l/100km czyli około 0.5l do 0.8l więcej na 100km przy tym samym stylu jazdy.
Co może być przyczyną tego niepożądanego zjawiska? Czyżby źle ustawiony kąt wtrysku? a może nowy filtr paliwa?
Poproszę o porady oraz wskazówki jak to ewentualnie wyregulować.



indyczes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: wt cze 13, 2006 23:53
Lokalizacja: Polska

Post autor: indyczes » czw lis 12, 2009 22:08

Spalanie jak najbardziej w normie, mam taki sam motor i u mnie spalanie średnie z przebytego odcinka zamyka się w granicach 6_6,2l/100km. Jakie miałeś objawy padniętej pompki?
Ostatnio zmieniony czw lis 12, 2009 22:09 przez indyczes, łącznie zmieniany 1 raz.



sheva
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt paź 23, 2009 14:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sheva » czw lis 12, 2009 22:33

Objawy jakie miałem to szarpanie na wolnych obrotach, świecąca się kontrolka od ESP, ogólny spadek mocy i dzwięk silnika który ewidentnie wskazywał na to że jeden cylinder nie pracuje, komputer potwierdził tą teze że 3 pompowtrysk nie działa.
Co do zużycia to się zgodzę że jest w normie ale powinno być takie jak przed awarią...chyba że regeneracja pompowtrysku powoduje wzrost spalania paliwa...



Awatar użytkownika
FURMAN TDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: wt paź 27, 2009 19:21
Lokalizacja: zachód

Post autor: FURMAN TDI » sob lis 14, 2009 11:08

sheva dokładnie to samo miałem i rówież stacja BLISKA i ten sam problem 1 wtrysk. powodem powyszonego spalania moga być pozostałe przykopcone wtryski bo jeśli to paliwo to sie rozumie że palą je wszystkie wtryski. wlałeś coś do czyszczenia wtrysków?mi po wymianie na używany spalanie spadło odrobine.

przy jakim przebiegu Ci padł?



sheva
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt paź 23, 2009 14:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sheva » sob lis 14, 2009 18:08

Pompowtrysk padł przy 142tys km. Jeszcze przed regeneracją wlałem do baku na mniej niż 0.5 zbiornika formułe do czyszczenia wtryskiwaczy firmy STP. Tak do końca to nie wiem czy to coś pomogło...
Dziś mechanior który naprawiał pompke powiedział że nie da rady obniżyć obecnego spalania ponieważ silnik elektronicznie dobiera sobie dawkę...zdziwiło mnie to trochę ale nie protestowałem bo nie czuje się za mocny w tym temacie.
Może trzeba było zalać STP na prawie pusty bak, pojeździć trochę i dopiero dolać do pełna dobrego paliwa?



Awatar użytkownika
FURMAN TDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: wt paź 27, 2009 19:21
Lokalizacja: zachód

Post autor: FURMAN TDI » pn lis 16, 2009 10:27

dokładnie mechanior ma racje co do wlania STP na pusty nie wiem nigdy tego nie robiłem(nie jestem mechaniorem)ja postawiłbym na pare tankowań z dobrym paliwem +STP...gdzie robili Ci regeneracje pompek?



sheva
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt paź 23, 2009 14:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sheva » pn lis 16, 2009 23:52

Dziś na trasie 120km udało mi się zejść do 5.2l/100km wg komputera przy bardzo ekonomicznej jeździe ze czterema osobami ze mną na pokładzie więc chyba nie jest źle, ale zaznaczam że była to jazda prawie na rekord min spalania.
Regeneracja pompki robił mi mój prywatny mechanik nieopodal Kozienic (100km od Warszawy).
Od feralnego tankowania na bliskiej leje już tylko dobre i bardzo dobre paliwa (Verwa) a ostatnio na stacji PKS gdzie tankują autobusy (obecnie na tej stacji dostępne jest jedyne paliwo "zimowe" za około 3.87/l i jest to bardzo dobre paliwo)
Oprócz formuły STP do wtryskiwaczy widziałem jeszcze podobny specyfik Shella ale nie wiem czy dobry jest. Przy większych mrozach wypróbuje specyfik zapobiegający wytrącaniu się parafiny z paliwa bo to ponoć dobre jest.



Awatar użytkownika
FURMAN TDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: wt paź 27, 2009 19:21
Lokalizacja: zachód

Post autor: FURMAN TDI » wt lis 17, 2009 01:36

sheva pamietaj żeby unikać PSJ :grin: bo Ci znowu zawali sadzą :bajer: 5,2l/100 chciałbym móc utrzymać noge na tym poziomie :grin: jak wsiadam do mojej furki strudem sie opanowuje :bigok:
z kompletem na pokładzie5,2 jest cool!
Ostatnio zmieniony wt lis 17, 2009 01:43 przez FURMAN TDI, łącznie zmieniany 2 razy.



sheva
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt paź 23, 2009 14:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sheva » wt lis 17, 2009 16:03

Spokojnie, na co dzień nie uskuteczniam PSJ, chciałem tylko sprawdzić min spalanie...
Ciekawi mnie jakie wartości obrotów silnika należy przekaczć aby unikać zjawiska zapiekania się łopatek turbiny?



indyczes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: wt cze 13, 2006 23:53
Lokalizacja: Polska

Post autor: indyczes » czw lis 19, 2009 08:34

sheva pisze:Spokojnie, na co dzień nie uskuteczniam PSJ, chciałem tylko sprawdzić min spalanie...
Ciekawi mnie jakie wartości obrotów silnika należy przekaczć aby unikać zjawiska zapiekania się łopatek turbiny?
Trzeba wykorzystywać cały dopuszczalny zakres na obrotku :jezor: :jezor: . Od czasu do czasu przegonić porządnie furkę gdzieś na autostradzie lub porządnej drodze. Ja już 3 lata śmigam swoim i nie wiem co to problem z suszarka :grin: :grin:
Ostatnio zmieniony czw lis 19, 2009 08:36 przez indyczes, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 169 gości