Po zmianie termostatu zaczyna sie gotowac

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

comhelp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn lis 16, 2009 19:23
Lokalizacja: zawiercie

Po zmianie termostatu zaczyna sie gotowac

Post autor: comhelp » pn lis 16, 2009 19:30

Witam kupilem nie dawno golfa 3 td. Chodzi swietnie az do mrozu. Kiedy złapał go przymrozek załważyłem ze nie chce silni zagrzac do standardowej temperatur 90 stopni C. Doradzili mi zebym zmienił termostat bo pewnie stary juz nawalił. Po za kupie postatnowiłem go wymienic. Podczas naprawy okazało sie ze tam gdzie miał byc stary nie było go. Ktos po prostu uszczelnił tamto miejsce czerwonym silikonem. Załozyłem starty uzupełnilem plynem i odpaliłem go. Wszystko zdawało sie ze poszło dobrze bo ani nie cieknoł. Az do momentu gdy zaczeła wskazówka podnosic sie do 110. A wentylator nie za działał. Pojechałem z tym problemem do mechanika. On stwierdził ze te auta tak mają ze po zmianie termostatu pierwszy raz musza sie zagotowac. A potem bedzie ok ale nic nie dało pojechałem kupic kolejny termostat innej firmy i nadal jest tak samo. Co moze mu dolegac.



Awatar użytkownika
bogus01
MK2 600KM
MK2 600KM
Posty: 115
Rejestracja: pt lis 28, 2008 22:21
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: bogus01 » pn lis 16, 2009 19:53

ktos termostat wyjął bo sie silnik grzał to po pierwsze a po drugie to dlaczego się grzał-może wentylatory sie nie załanczały? =czujnik ja bym to sprawdził



Awatar użytkownika
pczerniej
Forum Master
Forum Master
Posty: 1928
Rejestracja: śr sty 31, 2007 15:16
Lokalizacja: nord-vag
Kontakt:

Post autor: pczerniej » pn lis 16, 2009 20:00

możesz też mieć źle odpowietrzony układ


Capo di tutti capi
Nord-vag.pl
MK1 1.8 20vT

comhelp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn lis 16, 2009 19:23
Lokalizacja: zawiercie

Post autor: comhelp » pn lis 16, 2009 20:17

A jak odpowietrzyc układ



Awatar użytkownika
pczerniej
Forum Master
Forum Master
Posty: 1928
Rejestracja: śr sty 31, 2007 15:16
Lokalizacja: nord-vag
Kontakt:

Post autor: pczerniej » pn lis 16, 2009 20:21



Capo di tutti capi
Nord-vag.pl
MK1 1.8 20vT

comhelp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn lis 16, 2009 19:23
Lokalizacja: zawiercie

Post autor: comhelp » wt lis 17, 2009 18:35

Witam dzisiaj znow sie za to wziołem. Kupiłem plyn. Uzupełniłem do pełna układ chłodzenia. Odpaliłem samochod. Włączyłem ogrzewanie i odkreciłem korek od wlewu płynu. Rezultat był tak ze nagrzał sie do 90 i trzymał ale nie właczyła sie dmochawa i tak z 20 minut. Dopiero po wyłaczeniu ogrzewania temperatura wzrosła do 100 i zaczoł sie gotowac a wentylator od chłodnicy nie właczył sie. Poczekałem jak ostygnie i dolałem reszte plynu jaka mi została. Co moze byc jeszcze nie tak



Awatar użytkownika
marcin.w
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 168
Rejestracja: pn lip 28, 2008 21:40
Lokalizacja: Łódź/Monachium

Post autor: marcin.w » wt lis 17, 2009 18:40

comhelp pisze:po wyłaczeniu ogrzewania temperatura wzrosła do 100 i zaczoł sie gotowac a wentylator od chłodnicy nie właczył sie.
comhelp pisze:Co moze byc jeszcze nie tak
Dokładnie to jest nie tak co napisałeś wyżej.Sprawdź bezpieczniki od wentylatora,czujnik temperatury wkręcony w chłodnicę,odłącz od niego kostkę i zewrzyj razem styki i zobacz czy włączy się wentylator chłodnicy.



comhelp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn lis 16, 2009 19:23
Lokalizacja: zawiercie

Post autor: comhelp » wt lis 17, 2009 19:33

Witam sprawdziłem bezpieczniki i są ok. Odpiołem ta wtyczke od czyjnika i zwarłem ja i wentylator od chłodnicy działa. Wiec chyba jest popsuty ten czujnik.



Awatar użytkownika
tympy mechanik
Forum Master
Forum Master
Posty: 1001
Rejestracja: śr mar 18, 2009 20:02
Lokalizacja: ERA
Kontakt:

Post autor: tympy mechanik » wt lis 17, 2009 19:37

czy jak auto sie gotuje chłodnica jest cała gorąca ???? :bajer: i czy dobrze jest założony pasek na pompe wody pompa wody ma gładkie koło ale pasek powinien po tym kole chodzić ząbkami jesli jest odwrotnie czyli pasek chodzi gładkim po kole to pompa pracuje nie w tą strone i nie ma obiegu przez chłodnice i jestem prawie pewny ze tak masz założony pasek odwrotnie ostatnio 2 auta tak robiłem był taki sam problem :bigok: :bajer:



comhelp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn lis 16, 2009 19:23
Lokalizacja: zawiercie

Post autor: comhelp » wt lis 17, 2009 20:08

Tak chłodnica jest gorąca.



Awatar użytkownika
tympy mechanik
Forum Master
Forum Master
Posty: 1001
Rejestracja: śr mar 18, 2009 20:02
Lokalizacja: ERA
Kontakt:

Post autor: tympy mechanik » wt lis 17, 2009 20:31

a pasek jak jest ????????



Awatar użytkownika
STO
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: ndz sie 12, 2007 11:37
Lokalizacja: Biłgoraj
Kontakt:

Post autor: STO » wt lis 17, 2009 21:04

hmm też porykałem się z podobnym problemem :)
Na termostacie jest wybita temperatura przy jakiej się otwiera... Może masz tam za dużą temperaturę...
Sprawdź czy wąż na dole od chłodnicy ma taką samą temp. jak ten na górze, poprostu dotknij... Jeśli nie to albo zapowietrzona chłodnica, albo właśnie termostat nie otwiera się ...
Termostat można sprawdzić wrzucając go do garnka z wodą i zagotować ją :) i zobaczysz czy się otworzy...
Ewentualnie gdzieś jest tak jak piszą czujnik temp. gdzieś przy wężach...

To są tylko moje takie sugestie z tego co ja wyczytałem, mogłem coś odwrócić, to przepraszam. Ale wolę pomóc może coś wniosłem do tematu
POZDRAWIAM i szybko niech golfik wraca do zdrowia :bigok:


[img]http://www.lewyphp.republika.pl/sto_warez.jpg[/img]

comhelp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn lis 16, 2009 19:23
Lokalizacja: zawiercie

Post autor: comhelp » śr lis 18, 2009 21:42

Jesli chodzi o pasek to jest dobrze połozony



Utul
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: pt lip 18, 2008 00:24
Lokalizacja: Marklowice

Post autor: Utul » śr lis 18, 2009 21:59

Witam

Jeśli chłodnica jest gorąca to albo czujnik w chłodnicy szlag trafił, albo "sterownik" wentylatora chłodnicy.

Pozdro



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 341 gości