[mk3]Wymiana pompy a termostat

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Kosior
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: pn gru 05, 2005 19:33
Lokalizacja: łowicz/głowno
Kontakt:

[mk3]Wymiana pompy a termostat

Post autor: Kosior » czw lut 23, 2006 23:32

WITAM,mam pytanie czy po wymianie pompy wodnej może w jakiś sposób zapowietrzyć się termostat(przecierz układ sam się odpowietrza).Bo właśnie po wymianie pompy wodnej termostat nie otwiera mi sie, zrobiłem dziś 50 Km otwieram maske a dolny wąż prawie zimny(górny gorący i czujnik temperatury pokazuje około 100 *C)Termostat wymienialem jakieś 2 miesiące temu. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony pt lut 24, 2006 13:12 przez Kosior, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Maiki X
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: śr lut 15, 2006 19:54
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Post autor: Maiki X » czw lut 23, 2006 23:42

Wiec tak nie tak do konca układ odpowietrza sie sam, mianowicie najwiecej powietrza gromadzi sie w nagrzewnicy i z tamtad bez pomocy nie ucieknie a to ze nie otwiera sie termostat jest wina tego,ze utworzyła Ci sie poduszka powietrzna w przewodach i woda nie potrafi tego przepchnac ani grawitacyjnie ani za pomoca pompy.Wiec tak zagrzej bryke i odchylaj przewody przy nagrzewnicy i przed termostatem do momentu ujscia całego powietrza z układu(jest to słyszalne).Dodam jeszcze ze bardziej efektywne jest odpowietrzanie na obrotach wtedy jest wieksze cisnienie w układzie i łatwiejh wypchnie powietrze.


Best Life is VW drive!!!! :satan:

Awatar użytkownika
pw524
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 304
Rejestracja: pt lut 18, 2005 17:22
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: pw524 » czw lut 23, 2006 23:43

To raczej nie to. Sprawny układ bardzo szybko się odpowietrza praktycznie zaraz po odpaleniu zostaje wypchniete większość powietrza zoztają jakieś resztki w nagrzewnisy i hcłodnicy ale są usunięte zaraz po otwarciu termostatu. Może odwrotnie wsadziłeś termostat? ( o ile to możliwe)



greg

Post autor: greg » czw lut 23, 2006 23:43

jak zagrzejesz dobrze silnik tak do 90 stopni - postój trochę na parkingu trzymając na obrotach - wtedy sobie dotknij dolnego węża. Jestem przekonany że będzie gorący.



Awatar użytkownika
pw524
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 304
Rejestracja: pt lut 18, 2005 17:22
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: pw524 » czw lut 23, 2006 23:46

No ale po 50km to powinien dawno być odpowietrzony żeby nie wiem jak wielka była ta poduszka.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw lut 23, 2006 23:58

Najczęstsza przyczyna problemów z odpowietrzaniem - niedrożny cienki wężyk idący od zbiorniczka wyrównawczego. Ściąg go i dmuchnij w niego, ma w marę łatwo iść powietrze. Jak nie chce do przetkaj króćce tego węzyka. Jak on jest drożny to nie owinno być żadnych problemów z samoodpowietrzeniem i żadnych węży nie tzreba ściągać.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Kosior
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: pn gru 05, 2005 19:33
Lokalizacja: łowicz/głowno
Kontakt:

Post autor: Kosior » pt lut 24, 2006 00:11

Termostat jest w odpowiedniej pozycji,nagrzał się nie tylko do 90 ale prawie do 100*C(wentylator się załączył w korku) i tak dolny jest zimny.Co do tego cienkiego wężyka to kiedyś miałem go zapchanego ale temperatura szybko rosła nawet do 110*C, więc to też nie to.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt lut 24, 2006 00:17

Nie widze innej prawdopodobnej opcji jak złe odpowietrzenie lub wadliwy nie otwierający sie termostat.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Kosior
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: pn gru 05, 2005 19:33
Lokalizacja: łowicz/głowno
Kontakt:

Post autor: Kosior » pt lut 24, 2006 00:49

Wk...ie się jak znów będe musiał wymienić termostat, ale wiem że i nowe padają, pokombinuje troche z tym odpowietrzeniem,ale naprawde pokombinuje bo tak naprawde to nie mam pomysłu jak dobrze odpowietrzyć.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 411 gości