Mandat za fotoroadar z auta które sprzedałem rok temu

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
sebcio
VW Das ist auto
VW Das ist auto
Posty: 736
Rejestracja: ndz gru 28, 2008 19:06
Lokalizacja: kuj-pom

Post autor: sebcio » sob lis 07, 2009 14:35

CJ_New, popieram :bigok:


lama mechaniczna ;D

Lopez77
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 315
Rejestracja: sob maja 09, 2009 23:43
Lokalizacja: Lublin,Italia

Post autor: Lopez77 » sob lis 07, 2009 14:48

CJ_New pisze:Byłem na policji - komendant drogówki mi ładnie wszystko wytłumaczył :)
Wysyłam oświadczenie że sprzedałem samochód i kopię kupna-sprzedaży do Straży Miejskiej z ktorej przyszło mi wezwanie. Oni się ode mnie odczepią (jeszcze mówił żeby mi pisemnie poświadczyli, że nie mają żadnych roszczen wobec mnie) i zaczynają automatycznie ścigać wieśniaka. Powiedział że jeśli chcę mogę złożyć u niego zawiadomienie że ktoś nie przerejestrował auta w ciągu 30 dni i wtedy oni też będą wieśniaka ścigać, ale mówił że jeśli tamta straż miejska się nim zajmie to już będzie miał spore kłopoty.
No i git,tego sie trzymaj,takich klientow trzeba nauczyc troszke rozumu.Popieram.


Golf V - 1.9 TDI BKC Comfortline
Pozdrawiam.Lopez

Awatar użytkownika
adpap
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: sob paź 25, 2008 20:29
Lokalizacja: Sztum

Post autor: adpap » wt lis 17, 2009 22:58

ja mialem podobnie - sprzedalem auto handlarzowi, znaczy umowa in blanco, bez danych kupujacego, kasa do reki... ale nie ze mna te numery - spisalem z nim oswiadczenie, ze bierze auto ode mnie w uzytkowanie w celu sprzedazy i ponosi wszelkie konsekwencje prawne i uzytkowe...

no i za miesiac przychodzi ladna fotka od strazy wiejskiej w jakims zadupiu, fakt, ze nawet zblizenie jego twarzy bylo...

i dwa zestawy dokumentow - albo ja jako kierujacy albo ina osoba. Wyslalem jego dane + xero tego oswiadczenia co spisalismy, za tydzien zadzwonilem i juz papierki poszly do niego do zaplaty... wiec spox...

a tak troche OT - wzial auto w pazdzierniku i jak zaczalem nalegac na umowe to w lutym przyslal... spisane z jego ojcem... oj, chyba biznesu na mojej MK3 Varia(n)t bialej to nie zrobil... ;)
Ostatnio zmieniony wt lis 17, 2009 22:59 przez adpap, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości