wysoka temperatura,termostat niby sprawny ale sie nie otwier

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Smilek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz lis 15, 2009 14:15
Lokalizacja: kujawsko-pomorske
Kontakt:

wysoka temperatura,termostat niby sprawny ale sie nie otwier

Post autor: Smilek » ndz lis 15, 2009 15:39

mam golfa 3 1.8 gt i ciagle mam wysoka temp. silnika czyli ok 100-110 *c termostat sprawny ,patrzałem w domu otwiera sie po załozeniu go spowrotem nie otwiera sie kupilem nowy i jest tak samo . woda sie gotuje wg wentylator sie nie zalancza, wyjołem termostat i teraz ma ok 50-60 *c :otepienie:
poradcie cos .... dzieki z gory :bajer:



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » ndz lis 15, 2009 16:08

może odwrotnie termostat wkładasz, ze się nie otwiera...


Obrazek
Obrazek

Smilek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz lis 15, 2009 14:15
Lokalizacja: kujawsko-pomorske
Kontakt:

Post autor: Smilek » ndz lis 15, 2009 16:13

:goof: mozna go odwrotie włozyc??? . nie prawidłowo jest włozony.

[ Dodano: 15 Lis 2009 15:25 ]
zagrzałem silnik wentylator włancza sie dopiero przy 110 *c [czujnik do wymiany] pompa jest sprawna, chłodnica nie jest zapchana ...nie mam pojecia co moze byc :(



Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Re

Post autor: Razal » ndz lis 15, 2009 16:40

Jeżeli sprawdzałeś termostat i otwiera i jesteś tego pewny to polecam Ci sprawdzić termiczny czujnik temperatury odpowiedzialny za włączenie wentylatora. Jeżeli termostat to polecam Ci Wahlera. Natomiast nie jest prawdopodobne żebyś go włożył odwrotnie. Także do sprawdzenia termiczny czujnik wentylatora chłodnicy!


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

Smilek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz lis 15, 2009 14:15
Lokalizacja: kujawsko-pomorske
Kontakt:

Post autor: Smilek » ndz lis 15, 2009 17:01

ok ale nie mam obiegu wogole na chlodnice dolny waz wychodzacy z chłodnicy jest zimny , a co do czujnika to bede musiał wymienic ... z wentylatorem to jest najmniejszy problem najpierw chcaiłbym miec obieg przez chłodnice jak wyzej wspominałem sprawdzałem 2 termostaty i jest tak samo , jest to realne zeby miec takiego pecha i trafic na 2 popsute termostaty.Ale otwierajace sie jak podgrzewam je w garku z woda?? ;(
czy moze byc to wina uszczelki pod głowica?



Awatar użytkownika
mishabest
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 488
Rejestracja: czw mar 26, 2009 18:29
Lokalizacja: kraków

Post autor: mishabest » ndz lis 15, 2009 18:29

A układ dobrze odpowietrzony ? może stoi gdzieś powietrze i płyn nie chce bujnąć się przez obieg chłodnicy i goni cały czas na krótkim obiegu. Sprawdź czy masz drożny ten cieńki wężyk co idzie do zbiorniczka, czy chłodnica jest drożna , odpowietrz porządnie układ po zalaniu i powinno byc ok. Jeżeli termostat otwiera się w garnku to nie widzę powodu czemu miałby nie otwierać się w aucie (chyba że coś go blokuje mechanicznie ale taką możliwość wykluczam).

[ Dodano: 15 Lis 2009 17:31 ]
aha, napisałeś że wentylator włączył się przy 110, czujka jest w chłodnicy więc jeżeli się włączył to obieg przez chłodnicę powinien być, albo ciśnienie wzrosło na tyle że pchnęło trochę płynu i wtedy się załączył..


Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae

Smilek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz lis 15, 2009 14:15
Lokalizacja: kujawsko-pomorske
Kontakt:

Post autor: Smilek » ndz lis 15, 2009 18:49

wentylator sie właczył poniewaz jezdze bez termostatu i na postoju nagrzalem silnik zeby sprawdzic czy wentylator sie włancza ,bez termostatu obieg w 100% sprawny , wezyk jest drzny ,nie jest zapchany i układ zapowietrzony tez nie jest , jutro postaram sie kupic 3 termostat :grin: tyle ze Wahlera ktos wie jaki powinien byc nr tego termostatu dla mojego glfcia ?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz lis 15, 2009 18:49

Razal pisze:Natomiast nie jest prawdopodobne żebyś go włożył odwrotnie.
mało prawdopodobne ale możliwe , ja tam nie jestem szczególnie zdolny a mi sie raz udało.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Smilek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz lis 15, 2009 14:15
Lokalizacja: kujawsko-pomorske
Kontakt:

Post autor: Smilek » ndz lis 15, 2009 18:51

;D na pewno był włozony poprawnie



Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: Razal » ndz lis 15, 2009 21:21

kup porządny termostat, odpowietrz układ jak trzeba, sprawdź czujnik wentylatora i musi być dobrze...


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 388 gości