Problem z dolotem powietrza [mk3]

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

presario
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: czw lis 03, 2005 08:35
Lokalizacja: stargard
Kontakt:

Problem z dolotem powietrza [mk3]

Post autor: presario » śr lut 22, 2006 23:50

mam problem...jak dodaje gazu slysze jakies takie pierdzenie...na poczatku myslalem ze to popychacze albo panewki ( wystepuje tylko przy obciazeniu jak jade...a jak stoje i gazuje to nic ). Bylem u mechanika..i powiedzial ze to ani panewki ani popychacze....przejechal sie ze mna samochodem..i mowi ze cos z dolotem powietrza...:/ tylko co ..niby z zewnatrz wszystko jest ok, filtr powietrza wczoraj wymienialem...co mozna jeszcze sprawdzic w dolocie powietrza ??? Ps. auto jest slabe jak na 75KM :/



Awatar użytkownika
Rafał G2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: sob gru 17, 2005 17:04
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Rafał G2 » czw lut 23, 2006 00:33

Sprawdź układ wydechowy przy kolektorze...



presario
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: czw lis 03, 2005 08:35
Lokalizacja: stargard
Kontakt:

Post autor: presario » czw lut 23, 2006 23:58

jesli mam jakas dziure badz wywalona uszczelke przy kolektorzy wydechowym....to moze to miec zwiazek z tym ze ogrzewanie mi "smierdzi"spalniami ??? bo jak wlacze na cieple..to nieraz mozna sie udusic :/



Awatar użytkownika
maro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: czw gru 16, 2004 00:17
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Kontakt:

Post autor: maro » pt lut 24, 2006 00:05

Uszczelka przy kolektorze to jedno, ale sprawdz jeszcze elastyczny lacznik ktory masz przed katem, ja mialem na polowie obwodu rozerwany i strasznie na postoju smierdzialo spalinami z lpg


Żeby mi sie chciało tak jak mi sie nie chce !!!
Projekt swap 1.4 ABD na 1.8 ABS http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=59966

presario
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: czw lis 03, 2005 08:35
Lokalizacja: stargard
Kontakt:

Post autor: presario » pt lut 24, 2006 00:32

łącznik mam OK...jakies miesiac temu wspawywalem nowy, wczoraj zagladalem na kanale i lacznik jest super..zero dziurki, ehh co do ogrzewania to juz rece opadaja...wymiana filtra kabinowego nic nie dala...w sobote oblukam kolektor wydechowy na wlaczonym silniku, moze cos mnie olsni i zobacze jakas dziurke..badz uszczelke ...albo jej brak :/ ps. mozna domowywm sposobem sprawdzic kata ??? bo jak stukam w niego ..to nic w srodku nie lata..a znowusz jak widze date na nim ...92 rok czyli date produkcji mego golfa to wydaje mi sie ze powinien byc juz wyjechany...zreszta caly wydech mam z 92 :/ ale oprocz dziurki w kacie ..ktora zaspawalem..to nic innego nie bylo...Acha ..jesli pojawila sie dziurka w kacie..na jego wyjsciu ..tam gdzie sie to zaczyna zwerzac.to moze to oznaczac ..juz smierc kata ??



Awatar użytkownika
maro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: czw gru 16, 2004 00:17
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Kontakt:

Post autor: maro » pt lut 24, 2006 02:30

Jeszcze zalezy jaki masz przebieg ale ja bym na twoim miejscu zmienial caly wydech czyli kat, srodkowy i koncowy jak jest z 92 roku, kat ma przebieg do 150 000 potem wymiana, a nie masz zmulonego auta przez ten uklad?? Jak bedziesz sprawdzal uszczelke na kolektorze to najlepiej najpierw wylej troche wody na niego, bedzie syczec jak jest nieszczelnosc


Żeby mi sie chciało tak jak mi sie nie chce !!!
Projekt swap 1.4 ABD na 1.8 ABS http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=59966

presario
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: czw lis 03, 2005 08:35
Lokalizacja: stargard
Kontakt:

Post autor: presario » pt lut 24, 2006 23:45

Zamulone to autko jest i to ..tak ze szkoda mowic :/ ale wymieniac caly wydech..to trzeba ladnych kilkaset zlotych wyrzucic :/ jutro popatrze co z tym dolotem i sprawdze wszystko co sie da



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 479 gości