montaż radia Delta 6 lub rcd 200mp3 w golf4

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

lysyx87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob paź 31, 2009 14:11
Lokalizacja: Jawiszowice
Kontakt:

montaż radia Delta 6 lub rcd 200mp3 w golf4

Post autor: lysyx87 » czw lis 12, 2009 22:55

Witam. Mam pytanie, ponieważ każdy z elektryków mówi inaczej. Chce zamontowć któreś z radii delta 6 lub rcd 200 mp3, w golfie IV. golf do tej pory posiadał radio jedno DINowe, i chce zmienić na dwu DINowe żeby zabudować ładniej deske. Czy ma ktos któreś z radii w swoim golfie, i czy są i jakie mogą wystąpić problemy przy jego montażu.
P.S. jak narazie wiem na 100% że będe musiał kupić stelaż pod radio dwudinowe i nic wiecej praktycznie.



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » pt lis 13, 2009 00:27

Będziesz musiał kupić ramkę pod radio 2 dinowe, potem pociąć trochę konsolę w środku, zeby tą ramkę zamontować.

Kolejna sprawa to rok, z którego jest Twoje auto, a konkretnie to czy jest w nim już CAN, czy nie.
Kumpel zmieniał radio z 1 DIN na fabryczne 2Din w Passacie B5 i po całej akcji, która trwała ponad miesiąc i zmarnowała mu kupę kasy, na nowe fanty, które trzeba dokupić, paliwo i masa nerwów, stwierdził że wolałby kupić sobie niefabryczne 2DINowe radio, lub takie z wysówanym monitorem.

Co jest takiego cudownego w tych fabrycznych radiach się pytam ja :?:



Dudi_1980
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt kwie 07, 2009 08:34
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Dudi_1980 » sob lis 14, 2009 21:51

Witam
Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tymi ramkami. W Golfie IV i Borce są 3 kieszenie. 1. climatronic 2. radio 3. półka lub odtwarzacz CD. Wszystko wchodzi cacy. Właśnie wmontowałem RCD200 i wchodzi też pięknie. Z RCD200 są inne problemy. Jeśli nie ma tego całego CANa w aucie lub się nie dokupi jakiegoś adapteru za ponad 200zł to radio się będzie wyłączać co godzinę (chyba dlatego że nie rozpoznaje czy kluczyk jest w stacyjce)-dla mnie to nie problem, podświetlenie radia nie będzie współpracowało z włącznikiem świateł i natężeniem podświetlenia deski (przyciski radia będą się świeciły cały czas, ale i tak jeździ się na światłach więc co za różnica?), nie będzie działała funkcja GAL (chodzi chyba o pogłaśnianie radia w miarę przyspieszania). Czy coś jeszcze nie wiem... Trzeba dokupić przejściówkę z końcówek ISO które są w aucie na jakąś tam dużą (nie wiem jak się to nazywa fachowo), która jest w RCD200 - taką przejściówkę dziś kupiłem za 23 zł, trzeba dokupić przejściówkę do kabla antenowego z kątowej standardowej w Golfach i Borach na jakąś taką malutką (też nie wiem co to za standard-może jutro na giełdzie uda mi się kupić). To chyba tyle, ale mam jeszcze jeden problem. Może ktoś może pomóc radą. Chodzi o fabryczną zmieniarkę CD, którą mam w bagażniku. RCD200 obsługuje zmieniarki CD-tak jest w instrukcji. Czy zmieniarki są obsługiwane zarówno przez RCD200 z MP3 i bez MP3? Nie wiem jak to podpiąć. Na razie jeszcze mam radio gamma. Tam po prostu wpinam końcówkę od zmieniarki - standard mini-ISO - i wszystko jest ok. Ale do RCD200 mini-ISO w ogóle nie pasuje. Co ciekawe znalazłem na allegro adapter umożliwiający podłączenie zamiast zmieniarki np. iPoda albo MP3 playera i jest pokazane, że w takie gniazdo jak w RCD200 powinno się wpiąć właśnie mini-ISO ??? Więc jak jest z tym podpięciem zmieniarki? Czy RCD200 z MP3 je obsługuje czy nie? Trzeba znowu jakąś przejściówkę założyć? Z mini-ISO na.............???
Pozdro



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » ndz lis 15, 2009 10:54

Kubus20 pisze:Będziesz musiał kupić ramkę pod radio 2 dinowe, potem pociąć trochę konsolę w środku, zeby tą ramkę zamontować.
Ale to chyba nie dotyczy mk4 :bajer: W mk4 wyciągasz tylko półkę nad radiem i wszystko ładnie pasuje. Jedyny problem to CAN a raczej brak jego wyprowadzenia pod radio.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 124 gości