benzyna w oleju

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

daniel l
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: sob maja 09, 2009 13:27
Lokalizacja: Gdynia,Kętrzyn

benzyna w oleju

Post autor: daniel l » śr lis 11, 2009 19:29

witam.mam golfa mk2 1.8gti.w oleju znalazla sie benzyna.jadac na benzynie zaczely mi obroty wolno spadac wiec przelaczylem na gaz.po zajechaniu na stacje.juz go nie odpalilem.pompa paliwa dobra iskra jest.
Ostatnio zmieniony śr lis 11, 2009 19:33 przez daniel l, łącznie zmieniany 1 raz.


dani

Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: -=ren=- » śr lis 11, 2009 19:35

szukajka się kłania... hasło pierścienie na tłokach... najprawdopodobniej nie uszczelniają i paliwo spływa w dół silnika... miernik kompresji i mierz ciśnienie na cylindrach... generalnie kiepsko!


vwlifestyle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
mauro22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: pt maja 25, 2007 16:19
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

benzyna w oleju

Post autor: mauro22 » śr lis 11, 2009 19:37

Witam,

Sprawdź czujniki przy króćcu wodnym wychodzącym z bloku. Jeden z nich masz walnięty i daje sygnał do jednostki sterującej o zimnym silniku. Efekt jest taki, że cały czas układ wtryskowy pracuje w trybie największej dawki paliwa. Prościej mówiąc leje paliwem ile się da.


Pozdrawiam


Jacek R.

Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: -=ren=- » śr lis 11, 2009 19:39

mauro22 pisze:Prościej mówiąc leje paliwem ile się da.
i to powoduje przedostawanie się paliwa do oleju?? kolego po pierwsze nie wiemy jaki to silnik, jeśli KR to ten czujnik wiele nie zmieni... A poza tym wzbogacanie dawki paliwa powinno skutkować złym przepalaniem paliwa tzn czarny dym z rury i nierówna praca, a benzyna w oleju to nie jjest normalna sprawa...
Ostatnio zmieniony śr lis 11, 2009 19:41 przez -=ren=-, łącznie zmieniany 1 raz.


vwlifestyle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
mauro22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: pt maja 25, 2007 16:19
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Paliwo w oleju

Post autor: mauro22 » śr lis 11, 2009 19:55

Witam,

To jest poprawna diagnoza w 75%. Słyszałeś kiedyś o współczynniku nadmiaru powietrza lambda? U niego dzieje się tak iż lambda jest dużo mniejsza od 1 (lambda <1), nieprzepalone paliwo dostaje się do oleju. To co Ty proponujesz w swoim poście o szczelności itp... gdyby układ zasilania (nie piszę o wtrysku bo znowu się czepisz) działał poprawnie to nawet przy bardzo nieszczelnym układzie tłok -cylinder nie ma prawa być paliwa w oleju, a przynajmniej nie takie ilości , które On by zauważył!!!

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź


Jacek R.

Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: -=ren=- » śr lis 11, 2009 19:58

spokojnie... poczekamy co napisze daniel l, nie ma co się spinać... kilka wglądów na daną sprawę daje więcej możliwości diagnozy usterki... Jak nie wiadomo co ma to nie mamy o co się "przekomarzać"


vwlifestyle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
mauro22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: pt maja 25, 2007 16:19
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Beznzyna w oleju

Post autor: mauro22 » śr lis 11, 2009 20:13

Witam,

Ostateczne podsumowanie nr 1. Silnik posiada od jakiegoś czasu nieszczelny układ tłok-cylinder. Silnik pracował nadal w miarę poprawnie z pewnym spadkiem mocy. Układ paliwowy pracował poprawnie więc spalanie mieszanki odbywało się w sposób poprawny. Teraz doszły problemy z układem paliwowym (jego starowanie -czujniki). Silnik nie przepala mieszanki, która spływa do oleju.

Sprawdzić należy wspomniane czujniki oraz wtryskiwacz rozruchowy - przy wtrysku.
Działanie termicznego regulatora położenia przepustnicy trybu ssania - przy gaźnikach.

Przyszło mi jeszcze go głowy coś takiego a mianowicie z pewnych powodów nie dopływa Ci gorący płyn do tego termicznego regulatora położenia przepustnicy trybu ssania i pozostaje ona w trybie przymkniętym. -to tylko teoretyzowanie.\\

Pozdrawiam


Jacek R.

VW Golf II
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:38
Lokalizacja: Czestochowa

Post autor: VW Golf II » śr lis 11, 2009 20:18

a ja mam pytanie. Mam golfa II z silnikiem 1.6 PN i prawdopodobnie mam zuzyte pierścienie tłokowe i uszczelniacze pod cylinder czy to może być przyczyną tego że nie moge odpalić go na benzynie??



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: -=ren=- » śr lis 11, 2009 20:21

VW Golf II pisze:prawdopodobnie mam zuzyte pierścienie tłokowe i uszczelniacze pod cylinder
na jakiej podstawie ta diagnoza?? wytłumacz co to są te uszczelniacze pod cylinder...??


vwlifestyle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
mauro22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: pt maja 25, 2007 16:19
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Uruchomienie silnika

Post autor: mauro22 » śr lis 11, 2009 20:26

Witam,

Może. + 1001 innych powodów.

Pozdrawiam / best regards


Jacek R.

Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: -=ren=- » śr lis 11, 2009 20:30

mauro22 pisze:Może. + 1001 innych powodów
no właśnie PNki zwykle mają inny powód nie palenia na benzynie, ale to jest opisane na forum... szukajka lub temat o tytule "nie równe obroty 1.6 PN" lub coś takiego, bardzo rozległy temat...


vwlifestyle.pl
Obrazek

daniel l
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: sob maja 09, 2009 13:27
Lokalizacja: Gdynia,Kętrzyn

Post autor: daniel l » śr lis 11, 2009 20:37

mam silnik PB nigdy nie mialem problemow z odpalaniem nawet w zime.zadzwonie do jutro do mechanika to mu to co doradziliscie to powiem.dzieki.dam wam znac co bylo.pozdrawiam z trojmiasta.aaaaaaaaaaaaaa duzy koszt wymiany pierscieni?czy lepiej nowy silnik kupic.


dani

VW Golf II
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:38
Lokalizacja: Czestochowa

Post autor: VW Golf II » śr lis 11, 2009 23:34

-=ren=- pisze:
VW Golf II pisze:prawdopodobnie mam zuzyte pierścienie tłokowe i uszczelniacze pod cylinder
na jakiej podstawie ta diagnoza?? wytłumacz co to są te uszczelniacze pod cylinder...??
bylem sprawdzoc cisnienie w cylindrach

[ Dodano: 11 Lis 2009 22:36 ]
daniel l pisze:mam silnik PB nigdy nie mialem problemow z odpalaniem nawet w zime.zadzwonie do jutro do mechanika to mu to co doradziliscie to powiem.dzieki.dam wam znac co bylo.pozdrawiam z trojmiasta.aaaaaaaaaaaaaa duzy koszt wymiany pierscieni?czy lepiej nowy silnik kupic.
mnie powiedzieli kobocizna plus czesci a dokladnie pierscienie i uszczelniacze kolo 250 zl



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: -=ren=- » czw lis 12, 2009 16:42

VW Golf II pisze: mnie powiedzieli kobocizna plus czesci a dokladnie pierscienie i uszczelniacze kolo 250 zl
żebyśmy się dobrze zrozumieli, za wymianę pierścieni na tłokach i uszczelniaczy (myślę że zaworów bo do tej pory nie wiemy jakie to "uszczelniacze pod cylinder"), twój meches chce 250 złotych i masz w tym części??

[ Dodano: 12-11-09, 15:45 ]
daniel l,
daniel l pisze:aaaaaaaaaaaaaa duzy koszt wymiany pierścieni?czy lepiej nowy silnik kupic.
koszt wymiany pierścieni nie jest mały, ale na pewno mniejszy niż nowy silnik w niewiadomym stanie... Na razie podjedź do mechanika i ustalcie co jest nie tak, bo na odległość nikt tego na 100% nie stwierdzi... a za wymianę silnika też trzeba dobrze płacić...


vwlifestyle.pl
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 446 gości