MK II 1.3 NZ brak złącza diagnostycznego

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
retrew
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn maja 09, 2005 14:13
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

MK II 1.3 NZ brak złącza diagnostycznego

Post autor: retrew » śr lut 22, 2006 12:18

wczoraj miałem dziwną przygodę, po przejechaniu ok 6km zaczęło szarpać silnikiem na niskich obrotach, dławił się coraz bardziej aż w koncu zgasł i nie dało się już go uruchomić. po kilku próbach zdecydowałem się poprosić kolegę o zholowanie. gdy już dotarłem do garażu o dziwo udało się odpalić. Przechytałem sporo postów i najprawdopodobniej odpowiada za to czujnik halla. Ale to nie jest pewne, bo usterek o podobnych objawach może być więcej. Więc postanowiłem odstawić auto do diagnostyki i sobie czytam forum, żeby dowiedzieć się gdzie jest złącze diagnosteczne. A tu niespodzianka :kac: w 1.3 NZ nie ma czegoś takiego! No i nie wiem, co zrobić, żeby ustalić przyczynę awarii, skoro nie można zrobić diagnostyki. W poradach jest diagnostyka silnika VW 1.6/1.8 na podstawie
kodów błyskowych. Czy w 1.3 MPI też można coś takiego przeprowadzić?



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » śr lut 22, 2006 13:13

Diagnosta w tym aucie sprawdza każdy obwód i czujnik po kolei zwykłym (lub specjalnym dla danego czujnika/obwodu) miernikiem. Tylko w ten sposób mozna zdiagnozowac to autko.


Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 572 gości