Woda w aucie - cieknąca szyba,szyberdach ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Dravenx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: czw kwie 16, 2009 19:23
Lokalizacja: Slask
Kontakt:

Woda w aucie - cieknąca szyba,szyberdach ?

Post autor: Dravenx » wt lis 10, 2009 21:01

Hejka! :P

Myślałem ze problem był chwilowy, ale dzisiaj po deszczowym dniu(a autko stało na dworze) Siadam do auta a tu cale siedzenie kierowcy mokre :P (nie zdążyłem sie zorientować i juz siadłem XD ) No i w końcu sie zreflektowałem, myślę ze, chociaż zapytam.

Ogólnie chodzi o to ze w czasie deszczu leje sie woda gdzieś z okolic przedniej szyby(u góry) i leje sie na podsufitkę i kapie zza słonecznika. W sumie dziwna sprawa, bo uszczelka z szyby przylega na zewnątrz ok, szyberdach tez wydaje sie być szczelny ( o ile mogłoby stamtąd lać...)
Nie wiem może ktoś miał cos takiego u siebie, wiec liczę na małą pomoc :)

Dzięki z góry ;]



Awatar użytkownika
Marcinus29
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: sob lip 26, 2008 11:07
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Marcinus29 » wt lis 10, 2009 21:09

Tak kolego jak masz oryginalny szyberdach i ma on odpływy jak będą zapchane to będzie ci ciekło.Trzeba je udrożnić!



Awatar użytkownika
89Bartezz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 15:56
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: 89Bartezz » wt lis 10, 2009 21:13

albo że wypadł wężyk z odprowadzania wody



Awatar użytkownika
Dravenx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: czw kwie 16, 2009 19:23
Lokalizacja: Slask
Kontakt:

Post autor: Dravenx » wt lis 10, 2009 21:17

Hmm z tego co wiem to przetykałem latem, nawet ogladałem czy splywa :P. Nic no przeczyszcze jeszcze raz i zobaczymy. A czy możliwe jest ze cieknie szyba u gory w jakiś sposob ? Innego pomysłu na to nie mam :P


Ten wezyk jest pod podsufitka jak sie domyslam?
Ostatnio zmieniony wt lis 10, 2009 21:18 przez Dravenx, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
89Bartezz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 15:56
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: 89Bartezz » wt lis 10, 2009 21:19

jakby szyba u góry ciekła to by woda spływała na dół bokiem i dopiero na dole w rogu wypływała. Ja stawiałbym szybciej na szyber. Możesz spróbować zakleić go taśmą od zewnątrz na jakiś czas i lać wodą. W taki sposób będziesz mógł albo wykluczyć szyber, albo dowiedzieć się że to coś z nim jest nie tak



Awatar użytkownika
Dravenx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: czw kwie 16, 2009 19:23
Lokalizacja: Slask
Kontakt:

Post autor: Dravenx » wt lis 10, 2009 21:46

Wlasnie przed chwila probowalem lac do szybra (zeby odplywy sprawdzic ) wszystkie sa drozne, woda splywa jak powinna ;] natomiast lejac na uszczelke szyby od zewnatrz podsufitka zrobiła sie mokrawa w miejscu gdzie zawsze kapie.

Jak to uszczelnić ? Silikonem ?? tylko czy tam nie ma zadnych odprowadzen wody :P ?? A nie chciałbym se "druciarni" zrobić :)



Awatar użytkownika
89Bartezz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 15:56
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: 89Bartezz » wt lis 10, 2009 21:51

na początek lepiej wyjąć szybę i zobaczyć co jest grane. czy ranty nie wygniły czy może tylko uszczelka sparciała. Jakby co to koszt nowej uszczelki 50 złotych.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 464 gości