Golf III '93 GTI 2.0 16V - zawieszenie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

lukasz.majewski

Golf III '93 GTI 2.0 16V - zawieszenie

Post autor: lukasz.majewski » śr sty 05, 2005 16:00

Witam serdecznie,


Wybaczcie banalne pytania ale jestem laikiem jeżeli chodzi o samochody.
Posiadam Golfa III '93 GTI 2.0 16V.... siadają w nim amortyzatory (zawieszenie sportowe)....stad moje pytania...

wiem, ze trochę firm - producentów przewija się na naszym rynku,...jednak większość osób poleca firmę SACHS... czy mogę prosić o opinie w tej sprawie...

Abstrakcja – czy szukając, przez katalog producenta (np. SACHS) amortyzatorów do mojego autka… będę miał pewność, że będą to właśnie takie amortyzatory do utwardzanego zawieszenia? Czy w takich katalogach produktowych występują „standardowe” amortyzatory.

Amortyzatory - gazowe a olejowe - poproszę o dwa słowa czemu gazowe są lepsze...

Pozdrawiam
Łukasz Majewski



Awatar użytkownika
ygd
Prezes vwgolf.pl
Prezes vwgolf.pl
Posty: 1832
Rejestracja: pn sie 16, 2004 23:47
Lokalizacja: Siedlce
Auto: Audi S3
Silnik: AFN
Kontakt:

Post autor: ygd » śr sty 05, 2005 16:35

Wyjaśnij dokładniej co to znaczy twoim zdaniem "zawieszenie sportowe"? Masz standard z GTI 16v? Czy jakieś sprężyny twarde, obniżane? Czy cały kit z amortyzatorami?

Jeśli chodzi o sachsy - sporo ludzi narzeka na jakość ich teraźniejszych amortyzatorów - jeśli masz standardowe zawieszenie z GTI - poleciłbym ci gazówki KYB albo Bilstiena, jeśli masz "sportowe" obniżane, utwardzane, też szukaj w ofertcie Bilstiena, albo KONI.

Olejowe są miękkie, do golfa moim zdaniem tylko gazówki, on musi być twardy, taka uroda tego auta.
Poza tym na nasze dziurawe drogi, to też plus, teoretycznie szybciej i lepiej dobijają koła na dziurach.


VW Klub Polska #106
Golf MK4 `99 1.6
Audi S3 8L '01

lukasz.majewski

Post autor: lukasz.majewski » śr sty 05, 2005 16:45

;-)) hmmmm dobre pytania..... Czy jest to kit i jakie amortyz. sam tego dokladnie wiem nie mam tez informacji czy byl to standard czy moze byly jakie inne zakladane....... Jedyne co sie dopatrzylem to czerwone sprezyny... widac...ale jakie to dokladnie sa tego nie wiem. Cos czuje ze bede musial zawitac do warsztatu aby troche go rozkrecili....

Co do sachsa i gazowo / olejowych - dziekuje.. przynajmniej juz cos wiem...

mam jeszcze jedna prosbe - co sadzic o tym zestawie ponizej? Mam mozliwosc kupna...

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=37965249

ZAWIESZENIE "Supersport"VW GOLF II / III (numer 37965249)


Pozdrawiam
Łukasz



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » śr sty 05, 2005 17:17

Ja bym tam uzywki nie kupował, niezależnie ile to ma miec przebiegu. Sprężyny przecież masz, do tego amorki gazowe Bilsteina (nie są wcale tak strasznie drogie) i jazda...


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Awatar użytkownika
ygd
Prezes vwgolf.pl
Prezes vwgolf.pl
Posty: 1832
Rejestracja: pn sie 16, 2004 23:47
Lokalizacja: Siedlce
Auto: Audi S3
Silnik: AFN
Kontakt:

Post autor: ygd » śr sty 05, 2005 18:17

Supersporty nowe sprzedaje kolega z forum, po 1050pln z tego co pamiętam.
Wolałbym dołożyć do nówki.

Poza tym supersport to jedne z twardszych zawieszeń, nie wszystkim pasuje.


VW Klub Polska #106
Golf MK4 `99 1.6
Audi S3 8L '01

Hugoartem

Amorki Golf III GTi 2.0

Post autor: Hugoartem » czw sty 06, 2005 01:23

Do twojego samochodu nie można zamontować amorków olejowych. Do wersji Golf III GTi, VR6 lub Vento GT, VR6 występuję według Sachsa i Bilsteina tylko amortyzator gazowy. I jest to troszeczkę inny amortyzator niż do normalnych Golfów III. Różnica jest w twardości. Kiedyś w sklepie porwównywaliśmy amorek do golfa zwykłego i GTi, amorek do GTi jest grubszy. Ja kupiłem Bilsteina do GTi za 200 zł na przód i 180 zł na tył. I jestem zadowolony.



lukasz.majewski

Post autor: lukasz.majewski » czw sty 06, 2005 14:09

Super!!!

dziekuje za przeslane informacje.... juz rozmawialem z przedstawicielem Bilsteina... zamawiam u nich komplet na przod i tył. ..... Mam nadzieje, ze i ja dolacze do zadowolonych userów ;-)

Pozdrawiam
Łukasz Majewski



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 456 gości