[mk2]Pomóżcie bo na deszczuy nie chce jechać.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » ndz lut 19, 2006 11:02

Powiem szczerze że mi też to nie przeszkadzało do momentu, kiedy auto zaczeło świrować na deszzu. Bo co mi tam. Troszkę wody nikomu nie zaszkodzi. Ale jak już gasnie :/ i się zamykać nie chce...


Obrazek

robbox
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 173
Rejestracja: czw lut 16, 2006 20:49
Lokalizacja: WROCŁAW

Re: [mk2]Pomóżcie bo na deszczuy nie chce jechać.

Post autor: robbox » ndz lut 19, 2006 14:24

tauka pisze:Mam z@jebisty problem. Dzisaj sobie jadę a tu nagle słyszę przekaźnik tyka i nagle bach auto straciło moc i zgasło, odpaliłem i znowu to samo. Do tego za każdym razem po uzbrojeniu pompy obrotomierz obkręcał mi się na maksa i opadał. Po chwili zajarzyłem, że to pompa poprostu mi się wyłącza. Myślałęm,że może komputer mi sie zalał, ale czary dopełnił alarm, który mi fisiował przy włączaniu. No to ja ściągam pokrywkę od bezpieczników pod kierownicą, a tam mokro. Cała ta mata nad skrzynką bezpieczników, centralni epod głośnikiem cała mokra aż z niej kapie.

I tu moje pytanko. Skąda tam się do h$%a pana wzięła woda?? Dodam, że nie mam uszczelki w miejscu, gdzie linka od otwierania maski wchodzi do auta, a;e tam w okolicach linki wszedzie jest sucho. Możliwe, żeby spod uszczelki pod szybą tak leciało??Chociaż tam nigdzie też nie zaobserwowałem, żeby leciało.
Przedwczoraj odkryłem u siebie taki sam problem (mokra otulina nad rozdzielką - i bagienko pod dywanikiem) troche ja odsunelem i okazalo sie ze woda dostaje sie spod profilu zamknietego idacego za deska rozdzielcza (a nad rozdzielka jest takie przetloczenie wiec idealnie sie stamtad leje), moze ktos rozwiazywal podobny problem skad w tym profilu znajduje sie woda ?? - podejrzewam okolice blotnika i rynienki z dachu - czy slusznie ??



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » ndz lut 19, 2006 21:53

Robbox zapewne jednak stawiam uszczelke w szybie ale musisz wywęszyć . Tauka to sie nieleje jak z wiadra ale takim cieniutkim strumyczkiem grubości spinacza (drutu) a i tak niewidzisz ruchu wody no bo jak.Jak będziesz silikonował to wystarczy zrobic to z zewnątrz , objechac uszczelkę szyby ale pomiedzy szybą a uszczelką szyby i pomiędzy blachą a uszczelką szyby czyli dookoła z zewnątrz i wewnątrz uszczelki na zewnątrz auta tak aby woda niepodeszła pod uszczelkę z zewnątrz w żaden sposób.



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » ndz lut 19, 2006 22:03

No ja właśnie to zrobiłem, ale od wewnatrz. Od spodu w miejscu w którym sidziałem że cieknie:D


Obrazek

Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » pn lut 20, 2006 08:35

To Ci da tylko tyle że w tym miejscu niebędzie ale obok zacznie , kwestia czasu bo woda to taka franca że znajdzie sobie przejscie.Dlatego musisz to odizolowac całkowicie objeżdżając dookoła z zewnątrz ,niestety tak trzeba innej rady niema chyba że wymienisz na nową i oryginalną uszczelkę szyby ale niewiem jakie koszta, no i szyba może strzelić czasamiprzy wymianie.



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » pn lut 20, 2006 09:13

Szybe mam i tak do wymiany więc to tylko taka prowizorak, byle do cieplejszych dni wytrzymała :]


Obrazek

robbox
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 173
Rejestracja: czw lut 16, 2006 20:49
Lokalizacja: WROCŁAW

Post autor: robbox » czw mar 09, 2006 01:47

Thx Tomku znalazlem troche czasu i sprawdzilem w rogu za glosnikiem i rzeczywiscie sie lalo , wiec wyciagnolem szybke, uszczeleczke wyczyscilem (ile syfu bylo) i jest sucho :)



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » czw mar 09, 2006 21:50

robbox no to git :pub:



Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » śr mar 29, 2006 18:38

robbox możesz dać jakieś wskazówki jak wyciągnąć uszczelke i potem ją wsadzić z powrotem , bo chyba mam ten sam problem .
:(
Wogóle ile może kosztować nowa uszczelka , i czy jest sens starą czyścić ?
:)


No cóż , na sprzedaż
:(

robbox
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 173
Rejestracja: czw lut 16, 2006 20:49
Lokalizacja: WROCŁAW

Post autor: robbox » śr mar 29, 2006 21:05

Slyszalem ze najlepiej wypchnac od srodka nogami ale jakos nie mialem odwagi (jak bede wymienial na nowa to sprobuje) , slyszalem tez o metodzie z gwozdziami ( tez na forum ktos opisywal - ale akurat nie mialem gwozdzi pod reka) wiec zaczelem kombinowac i wykombinowalem - trzeba podwinac uszczelke w gornej czesci szyby od wewnatrz samochodu zaczynasz podwijac uszczelke pod blache , najlepiej zaczac na srodku za lusterkiem wstecznym i podwijac w strone bokow po dojechanu do obu krawedzi szyba daje sie latwo wypchnac na zewnatrz - nie potrzeba do tego zadnych przyrzadow , musi tylko byc w miare cieplo zeby uszczelka byla gietka.

Zakladanie szyby oczywiscie sznurkiem , tutaj chyba nie ma innej metody.

Pozdro Rob



Awatar użytkownika
DmX_81
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: czw lis 17, 2005 23:07
Lokalizacja: Sląsk
Kontakt:

Post autor: DmX_81 » śr kwie 12, 2006 00:55

nie jestem w temacie sciagania i zakladania szyby - ale mam dokladnie ten sam problem, czyli
1. mokre dywaniki az bagno
2. wariujacy alarm podczas duzego deszczu i inne cuda, kiedy robi sie mokro na dworze

sugerujecie ze najlepiej sciagnac szybe i ... doprowadzic uszczelke do porzadku?

bo na pierwszy rzut oka ona dosyc dokladnie i dobrze przylega do szyby i do blachy, a po drugie to jak z tym zakladaniem - co znaczy - na sznurek, no i czy trzeba czyms podklejac czy wcisnac czy co - bo nigdy tego nie robilem - ile czasu to moze zajac, i czy jakies dodatkowe wydatki sie z tym wiaza - jesli mozliwe, to prosilbym o wyczerpujaca odpowiedz:) dzieki, dzieki bardzo :)


===slucham tylko najlepszej muzy, jezdze autem najlepszej marki===
(O===vw===O)

Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » śr kwie 12, 2006 02:23

DmX_81 pisze:nie jestem w temacie sciagania i zakladania szyby - ale mam dokladnie ten sam problem, czyli
1. mokre dywaniki az bagno
2. wariujacy alarm podczas duzego deszczu i inne cuda, kiedy robi sie mokro na dworze

sugerujecie ze najlepiej sciagnac szybe i ... doprowadzic uszczelke do porzadku?

bo na pierwszy rzut oka ona dosyc dokladnie i dobrze przylega do szyby i do blachy, a po drugie to jak z tym zakladaniem - co znaczy - na sznurek, no i czy trzeba czyms podklejac czy wcisnac czy co - bo nigdy tego nie robilem - ile czasu to moze zajac, i czy jakies dodatkowe wydatki sie z tym wiaza - jesli mozliwe, to prosilbym o wyczerpujaca odpowiedz:) dzieki, dzieki bardzo :)
najlepiej wyjac szybe

podklejanie jest dobre, ale na krotki czas
2 miesiace moze 3

mialem akurat zdjeta deske i az bylem pelen
podziwu jak woda przeplywala przez uszczelke

poki co wepchalem pod uszczlke srodka dekarskiego
lalem woda ze szlaucha i narazie sucho ale
po swietach jak juz bede mial nowa uszczelke
planuje wymontowanie szyb wyczyszczenie
i wlozenie nowej tylko wczesniej czyms zamierzam
posmarowac



robbox
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 173
Rejestracja: czw lut 16, 2006 20:49
Lokalizacja: WROCŁAW

Post autor: robbox » śr kwie 12, 2006 09:05

Zakladanie szyby:
1.Zalozyc uszczelke na szybe
2.W zewnetrzny rowek uszczelki (ten ktory obejmuje pozniej blache) wlozyc sznurek (nie za gruby, gdzies Fi 5 zeby sie pozniej dobrze wyciagal) tak aby dwa jego konce wystawaly jakies 15 cm poza uszczelke - zeby sie dobrze za nie ciagnelo.
3.Tak przygotowany zestaw przykladamy do otworu okiennego przekladajac konce sznurka oczywiscie do wewnatrz auta.
4.Zaczynamy wyciagac sznurek spod uszczelki -ciagnac go prostopadle do uszczelki -tak jak bysmy odrywali tasme samoprzylepna.
5.Dobrze jest jezeli ktos z zewnatrz lekko bedzie nam dopychal szybe.
6.Uszczeleczka powinna nam elegancko wyskakiwac zza blachy .
Uwaga: Takie moje spostrzezenie - dobrze jest zalozyc tak sznurek aby wyciaganie rozpoczac od dolu (od deski a nie od lusterka) , ostatnio zaczelem od lusterka i szyba osiadla troszke nizej odslaniajac przetarty lakier na krawedzi uszczelki.

Staralem sie opisac w miare dokladnie jak sa jakies niejasnosci to pytac chetnie odpowiem.
Pozdro 4All Rob



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 82 gości