Stożkowy filtr powietrza

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

DEX4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: ndz sie 16, 2009 12:45
Lokalizacja: Busko

Stożkowy filtr powietrza

Post autor: DEX4 » czw paź 29, 2009 23:23

Kilka pytań odnośnie za i przeciw zakładania stożka.
Po pierwsze czy zakładając w miejsce standardowego filtra powietrza stożek faktycznie można liczyć na wzrost mocy i momentu? Czy zakładając taki filtr do auta z instalacją gazową trzeba jechać na regulację? I jak ze spalaniem - ogólnie wiadomo, że do spalania potrzebne jest powietrze i teoretycznie im więcej tym lepiej, ale czy nie będzie to skutkowało nadmiernym wzrostem zużycia paliwa?
Jak ktoś ma taki filtr w golfiku 1.6 SR to chętnie poznam jego opinię na ten temat, ale oczywiści mile widziane komentarze wszystkich kierowców :)



Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Post autor: Jazz_Blue » czw paź 29, 2009 23:38

Poszukaj tutaj:

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... sc&start=0

Powinieneś znaleźć coś o stożku.



DEX4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: ndz sie 16, 2009 12:45
Lokalizacja: Busko

Post autor: DEX4 » czw paź 29, 2009 23:44

no dzięki ale tam jest ponad 50 str więc trochę trudno to ogarnąć :)
po drugie coś o stożku to ja wiem, ale interesują mnie konkrety a przede wszystkim Wasze doświadczenia



Awatar użytkownika
bicker83
KIEROVWNIK
KIEROVWNIK
Posty: 418
Rejestracja: pt mar 13, 2009 02:34
Lokalizacja: GSL / IRL
Kontakt:

Post autor: bicker83 » pt paź 30, 2009 00:07

DEX4 pisze:Jak ktoś ma taki filtr w golfiku 1.6 SR to chętnie poznam jego opinię na ten temat, ale oczywiści mile widziane komentarze wszystkich kierowców :)
Ja mam i powiem ze bez doprowadzenia rury z zimnym powietrzem i oddzielenia go od cieplego nie ma sensu. Nie wiem jak na gazie bo nie mam. Ale tez musisz pamietac ze wydech trzeba ''uwolnic'' ja wyrzucilem kata i wymienilem tlumiki na przelotowe. jest glosniej ale moc tez wzrosla. samo zalozenie stozka nic nie dalo a nawet pogorszylo-szczegolnie na niskich obrotach byl strasznie mulasty. Sam filtr to tylko ten basowy odglos z plusow-o ile sie komos podoba oczywscie-a poza tym lipa. jak chcesz go zalozyc musisz sie liczyc tez z innymi modyifikacjami.
POZDRO


[img]http://www.bicker.republika.pl/av.gif[/img]

Był [b]MK4 - AKL[/b]
Teraz jest [b]A6 - APU[/b]
Bedzie [b]MK4 GTTDI[/b]

Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » pt paź 30, 2009 00:11

czytałem o tym troche na forum i powiem Ci tak, jeżeli auto masz w serii(tzn silnik) to zakładanie stożka mija się z celem - no chyba że nie masz co z kasą zrobić to możesz spróbować, ogólnie wielu zakładało i żadnej różnicy nie odczuli, a bynajmniej na taką co by była warta uwagi.


Obrazek

Awatar użytkownika
bicker83
KIEROVWNIK
KIEROVWNIK
Posty: 418
Rejestracja: pt mar 13, 2009 02:34
Lokalizacja: GSL / IRL
Kontakt:

Post autor: bicker83 » pt paź 30, 2009 00:27

Lukasz_mk2 pisze:wielu zakładało i żadnej różnicy nie odczuli, a bynajmniej na taką co by była warta uwagi.
dokladnie. ja odczulem ale szalu nie ma, za to z baku duzo szybicej paliwo ucieka :P mysle nawet nad powrtoem do ori ale to sie jeszcze zobaczy. Ogolnie moim zdaniem nie warto w moc inwestowac jak sie ma 1.6 AKL to nie diesel ani nie GTI. Mysle ze natsepna zmaina u mnie bedzie wlasnie zamaina auta na inne z wiekszym motorem.


[img]http://www.bicker.republika.pl/av.gif[/img]

Był [b]MK4 - AKL[/b]
Teraz jest [b]A6 - APU[/b]
Bedzie [b]MK4 GTTDI[/b]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 371 gości