jak podleczyc porysowaną szybe?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
gryfit44
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 01:18
Lokalizacja: Białogard

jak podleczyc porysowaną szybe?

Post autor: gryfit44 » śr paź 28, 2009 01:16

Witam

Moje pytanie jest takie, czy są jakies sposoby na to aby zmniejszyc w jakims stopniu rysy z szyby? mam szybe porysowana od wycieraczek i troche mnie to drazni, slyszalem o roznyh polerkach itp, ale tak naporawde to nie wiem co jest najlepsze, troche to ryzykowny zabieg , ale byc moze ktos z was probowal sie zmierzyc z takim problem....za wszelkie rady sedreczne dzieki.



Awatar użytkownika
martinez.szarek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: pn paź 22, 2007 00:03
Lokalizacja: Szczecin/Gryfino
Kontakt:

Post autor: martinez.szarek » śr paź 28, 2009 01:21

Raczej nic nie pomoże, po prostu trza odżałować 400 stówki i wstawić nową i mieć spokój na następne 10 lat... chyba że kamień ja zabije :grin: porysowana szyba najbardziej denerwuje nocą gdy ktoś świeci nam po gałach ...


obecny projekt: PASSEK VARIANT http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3218611#3218611
poprzedni projekt: MK3 VARIANT GT http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=141026&postdays=0&postorder=asc&start=0

Awatar użytkownika
paczu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 173
Rejestracja: sob lut 17, 2007 13:31
Lokalizacja: stamtąd

Post autor: paczu » śr paź 28, 2009 11:40

ja bym nie polecał polerowania przedniej szyby, jeśli zrobi się to niedbale i w niektórych miejscach zeszlifuje się ciut grubszą warstwę to szybka zacznie inaczej załamywać światło w tych miejscach i delikatnie zniekształcać obraz. efekt pewnie będzie bardziej denerwujący niż te rysy. jeśli będziesz polerował tylko w miejscach zarysowanych to ten efekt masz murowany. no chyba że oddasz do firmy, która się tym profesjonalnie zajmuje bo samemu zrobić to dobrze będzie ciężko. ja szybę wymieniałem bo była pęknięta i byłem przekonany że wcale nie jest porysowana i nie ma odprysków. po wstawieniu nowej byłem w szoku! różnica była ogromna szczególnie w słoneczne dni gdy na starej szybie było widać masę świecących punkcików. na nowej szybie jest idealnie przezroczyście, komfort patrzenia dużo wyższy i szczerze mówiąc gdybym wiedział wcześniej że różnica będzie taka duża to szybę bym wymienił nawet gdyby nie była pęknięta.



valerio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: czw gru 14, 2006 14:35
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: valerio » śr paź 28, 2009 13:08

Wszystko zależy od tego jaką masz głębokość rys. Jeżeli mała to bierzesz mleczko do szyb turtle wax, walisz na polerkę np wiertarka i rys nie ma, sprawdzone!


valerio

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 335 gości