Głośniki + radio - jakie?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

MrSsS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw paź 22, 2009 12:56
Lokalizacja: Polska

Głośniki + radio - jakie?

Post autor: MrSsS » czw paź 22, 2009 13:33

Witam.

Szykuje się do zakupu radia i głośników do MK4 i mam mały problem, a mianowicie...

Co do radia, to spodobało mi się toKENWOOD KDC-W4544U. Chodzi mi głównie o to aby sprzęt był w miarę OK (tu zaznaczam, że nie jestem jakimś specem od dźwięku i chodzi mi głównie o to aby fajnie grało i nic poza tym) i fajnie by było jakby miało niebieskie podświetlanie :grin: (dlatego wybór padł na ten model, a nie na 100zł tańsze kenwoody). Jakieś opinie?

Z głośnikami mam problem, gdyż czytałem trochę forum i wszyscy piszą, że z tyłu niby nie należy montować głośników bo to burzy scenę itd., tylko mi w tym przypadku bardziej zależy na tym, aby tylko i wyłącznie z tyłu było lepiej słychać, więc lepiej kupić 2 porządniejsze głośniki tylko na przód, czy 4 jakieś takie klasy średniej+ (oczywiście tak, żeby miało to jakieś ręce i nogi... bo aż tak bardzo mi nie zależy na tych 4 głośnikach)? Więc ile i najlepiej jakie konkretnie?

Pozdrawiam.



Brokkr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr paź 21, 2009 16:44
Lokalizacja: stolica

Post autor: Brokkr » czw paź 22, 2009 15:48

na początek lepiej dać zestaw na przód z gwizdkami i zwrotnicą, a potem w miarę przybywania gotówki, chęci itd. rzucić coś z tyłu
http://allegro.pl/item778754399_hertz_e ... ratis.html o cos takiego bym założył na początek :)
co do radia, to chyba zły pomysł nie jest.
A radyjko może takie?
http://allegro.pl/item777209903_clarion ... oszcz.html
co nie znaczy, że to Twoje jest złe :grin:



Awatar użytkownika
CrocodileReggae
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 882
Rejestracja: ndz gru 28, 2008 10:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: CrocodileReggae » czw paź 22, 2009 17:40

Brokkr pisze:na początek lepiej dać zestaw na przód z gwizdkami i zwrotnicą, a potem w miarę przybywania gotówki, chęci itd. rzucić coś z tyłu
http://allegro.pl/item778...ier_gratis.html o cos takiego bym założył na początek :)
Brokkr, poleciłeś głośniki 130mm do IV idą 160mm
jeśli ma być pod samo radio to mb quart fsa 216, proa simplex czy też PB
kenwood jest ok bo ma najmniejsze zniekształcenia przy pełnej mocy... -jest tam stosunkowo dobra końcówka...


www.gustavo.pl najlepsza kawa w Puławach :)
AHF: 142KM 325Nm AWX: 171KM 378Nm CAYC: 160KM 313Nm by Rogalotti
www.rperformance.pl

Awatar użytkownika
lukjan666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: wt gru 30, 2008 18:13
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: lukjan666 » czw paź 22, 2009 23:07

mam delte6 w mk4 i głośniki przód tył oryginalne, grało tak na 2+, wrzuciłem na przód dwa niskotonowe hertz ESK oraz wymieniłem kable i szczerze musiałem wyciszyć głośniki z tyłu bo pierdziały. grają całkiem przyzwoicie, choć nie jestem znawcą car audio wiec polecam, do tego przyjdzie niebawem radyjko jeszcze nie wiem jak mi fundusze pozwala czy jakis kenik czy moze nawet clarionek i bedzie miło, no a za kilka miechów atakuje wzmaka i skrzynie żeby było jeszcze milej.


VW MANIAK :)

Brokkr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr paź 21, 2009 16:44
Lokalizacja: stolica

Post autor: Brokkr » pt paź 23, 2009 09:18

Brokkr, poleciłeś głośniki 130mm do IV idą 160mm
szczerze mówiąc polecałem orientacyjnie "marka/zestaw", na rozmiar nie spojrzałem



MrSsS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw paź 22, 2009 12:56
Lokalizacja: Polska

Post autor: MrSsS » ndz paź 25, 2009 23:57

Zdecydowałem się raczej na taki zestaw:

- KENWOOD KDC-W4544U
- Helix Dark Blue db 62.1

Nie będę wygłuszał drzwi i montował wzmacniacza i tuby.
Zagra to jakoś sensownie? Czy głośniki lepiej jakieś tańsze?



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » pn paź 26, 2009 18:56

MrSsS pisze:Zagra to jakoś sensownie? Czy głośniki lepiej jakieś tańsze?
Lepiej w podobnej cenie coś lepszego.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości