golfII 1.3 duzo pali -10l w miescie 8.7 trasa (sonda?)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

MaLiBU
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 549
Rejestracja: czw gru 16, 2004 22:56
Lokalizacja: W-wa/Radom
Kontakt:

Post autor: MaLiBU » pt lut 17, 2006 09:23

łyssy pisze:mój 1.3 nz pali 7.2-8.5 w lecie i około 9.5-10 w zimie (dziś sprawdzałem spalanie- zalałem do pełna, weszło 47 litrów a na dystansometrze było 501 km, rachunek prost- 9.6l/100km)
dodam jeszcze ze jeżdżę na krótkich odcinkach 10-15 km i w górzystym terenie.

ps: niedawno pojawił się mały problem z wolnymi obrotami-na zagrzanym silniku 1200-1400 obr/min, jutro jade na marsztat podpiąć do kompa-30zł, a może dowiem sie czy mi coś padło czy kwestia regulacji :foch:
przede wszsytkim to powinienes wiedziec ze w NZtach nie ma zlacza diahgnostycznrego wiec pod "kompa" go nie podepniesz...jedyne co mozna to zbadac to przebieg sygnalu z sondy na oscyloskopie. Eqwentualnie widzialem gdzies takiei sprytne urzadzenia ktore sie wpinalo miedzy kompa a wtyczke i badalo ono sygnaly na poszczegolnych pinach od kompa wiedzac co na nich powinno byc...


[b][color=blue]Volkswagen Klub Polska #107[/color][/b][b] | Frakcja Member | VW Silesia Club[/b]
[b][color=czerwony][url]http://www.majoVWka.pl/[/url][/color][/b]
[img]http://malibu.vwgolf.pl/malibu4.jpg[/img]

jozi5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt lut 10, 2006 20:37
Lokalizacja: Lublin

Post autor: jozi5 » pt lut 17, 2006 11:26

jak wam 1,3 NZ tyle pali to przestancie sami przy nich dłubać albo zmięcie mechanika bo to co piszecie że pali ponad 10 to jest poprostu śmieszne



Awatar użytkownika
pepu12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 349
Rejestracja: sob kwie 23, 2005 23:26
Lokalizacja: Lub
Kontakt:

smok

Post autor: pepu12 » pt lut 17, 2006 18:37

skad ty wytrzasnąłes yakiego smoczyska Zgadzam sie z KOLEGĄ "MAlibu" ze silniki o małej pojemnosci sa przereklamowane ja jezdze golfem 1,8 16 zaworowy prawie 140-KM ale w porównaniu do ciebie mógł bym go nazwac "oszczednym autem" jezeli chodzi o gaz to przy jezdzie na trasie z predkoscia srednio 110km/h pali mi około znaczy ponizej 8 litrów na 100km w miescie koło 10 kiedys robiłem eksperyment oszczednej jazdy i spalił mi na 100km 6,5l sam w to niemoglem uwierzuc tyle ze bebzyny 98pb Takze chłopie zrób cos z tym bo zbankrutujesz :grin: pozdrawiam wszystkich

[ Dodano: Pią Lut 17, 2006 17:39 ]
skad ty wytrzasnąłes yakiego smoczyska Zgadzam sie z KOLEGĄ "MAlibu" ze silniki o małej pojemnosci sa przereklamowane ja jezdze golfem 1,8 16 zaworowy prawie 140-KM ale w porównaniu do ciebie mógł bym go nazwac "oszczednym autem" jezeli chodzi o gaz to przy jezdzie na trasie z predkoscia srednio 110km/h pali mi około znaczy ponizej 8 litrów na 100km w miescie koło 10 kiedys robiłem eksperyment oszczednej jazdy i spalił mi na 100km 6,5l sam w to niemoglem uwierzuc tyle ze bebzyny 98pb Takze chłopie zrób cos z tym bo zbankrutujesz :grin: pozdrawiam wszystkich



Awatar użytkownika
łyssy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: sob lut 04, 2006 23:57
Lokalizacja: limanowa

Post autor: łyssy » sob lut 18, 2006 01:06

...dziś byłem na stacji diagnostycznej co by mi na te zbyt wysokie wolne ogroty popatrzyli - po 20 minutach szukania złącza diagnostycznego okazało się że mój samochód takiego nie posiada więc diagnostyka komputerowa nie wchodzi w grę!
potem mechanik podłączał mi różne przyżądy i mierniki do wtyków od czujników, sprawdził czy działa sonda lambda i okazało sie że wszystko to jest sprawne, następnie rozkręcił przepustnicę, coś tam popsikał jakims smarem coś poczyścił, a na koniec wymienił takie cienkie przewody (chyba podcisnieniowe) przy przepustnicy i membrance przyspieszacza zaplonu, i wyregulował ilość "lewego powietrza" przy gażniku!

efekt:
wolne obroty trzymają 800 obr/min a nie jak przedtem około 1300

koszt tegozabiegu - 30 zł -jestem zadowolony:-)

mechanik dodał żę jeśli problem się powtórzy a wszystkie czujniki, sondy, regulatory itp będą sprawne to należy szukać nieszczelności gażnika lub wtrysku - zo wy na to?



MaLiBU
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 549
Rejestracja: czw gru 16, 2004 22:56
Lokalizacja: W-wa/Radom
Kontakt:

Post autor: MaLiBU » sob lut 18, 2006 02:17

łyssy pisze:...dziś byłem na stacji diagnostycznej co by mi na te zbyt wysokie wolne ogroty popatrzyli - po 20 minutach szukania złącza diagnostycznego okazało się że mój samochód takiego nie posiada więc diagnostyka komputerowa nie wchodzi w grę!
potem mechanik podłączał mi różne przyżądy i mierniki do wtyków od czujników, sprawdził czy działa sonda lambda i okazało sie że wszystko to jest sprawne, następnie rozkręcił przepustnicę, coś tam popsikał jakims smarem coś poczyścił, a na koniec wymienił takie cienkie przewody (chyba podcisnieniowe) przy przepustnicy i membrance przyspieszacza zaplonu, i wyregulował ilość "lewego powietrza" przy gażniku!

efekt:
wolne obroty trzymają 800 obr/min a nie jak przedtem około 1300

koszt tegozabiegu - 30 zł -jestem zadowolony:-)

mechanik dodał żę jeśli problem się powtórzy a wszystkie czujniki, sondy, regulatory itp będą sprawne to należy szukać nieszczelności gażnika lub wtrysku - zo wy na to?


hmm no pisalem ze zlacza nie znajdziesz bo go nie ma,
i mialem podobnie tzn po wymyciu przepustnicy wszelkie problemy ustaly (zapomnialem dopisac)


poza tym NIE masz gaznika... masz pełny wprawdzie nie sekwencyjny ale wtrysk...
czyli puszka filtra, przeplywomierz, dolot, przepustnica, kolektor ssacy i listwe wtryskowa + komputer tak z grubsza...


[b][color=blue]Volkswagen Klub Polska #107[/color][/b][b] | Frakcja Member | VW Silesia Club[/b]
[b][color=czerwony][url]http://www.majoVWka.pl/[/url][/color][/b]
[img]http://malibu.vwgolf.pl/malibu4.jpg[/img]

maciekksc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr sty 04, 2006 12:39
Lokalizacja: kraków(przedmieścia)
Kontakt:

Post autor: maciekksc » sob lut 18, 2006 11:03

wlasnie mialem sie zajac tym tematem u siebie,ale widze ze to norma w tych silniczkach. zima:ok.10l w miescie i 8 na trasie.lato:7-8l,miasto i 5,5-6l trasa(moj tak łyka)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 95 gości