Problem ze sprzęgłem - pytanie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

adobija
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 10:23
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Problem ze sprzęgłem - pytanie

Post autor: adobija » pt paź 23, 2009 19:29

Witam, na szybko, pojawiło mi się słyszalne delikatne tarcie jakie słychać z okolicy sprzęgła gdy podczas jazdy wcisnę sprzęgło.....pojawiło się nagle, co to może być, jakaś regulacja linki czy coś.....dodam że sprzęgło ma kilka miesięcy....

Arek


VW Golf 1,6 '87, RF benzyna, a od 29.04.05 GAZ!!!

Steryd126
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 645
Rejestracja: pn lis 21, 2005 21:01
Lokalizacja: Petrykozy, Pabianice
Kontakt:

Post autor: Steryd126 » pt paź 23, 2009 21:58

masz tak za każdym razem jak wcisniesz sprzęgło czy czasem?? ja mam cos podobnego , podobno to jakies łożysko w skrzyni, zależy jak sieułoży ale mam sie tym nie przejmowac dopóki działa bo wymiana dużo wiecej warta niz to łożysko, no ale to tylko jedna z możliwosci, może u ciebie jest cos innego



adobija
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 10:23
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: adobija » pn paź 26, 2009 14:30

dzięki, mam to za każdym razem ale bardziej słyszalne jest przy prędkości pow 40 km, też mi ktoś podpowiedział że to podobno jakieś łożysko oporowe czy dociskowe...... domyślam się że roboty przy wymianie sporo bo pewnie sama część niedroga.....


VW Golf 1,6 '87, RF benzyna, a od 29.04.05 GAZ!!!

Brokkr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr paź 21, 2009 16:44
Lokalizacja: stolica

Post autor: Brokkr » pn paź 26, 2009 14:57

a sprzęgło wymieniałeś samo, czy komplet sprzęgłowy z dociskiem? bo to brzmi jak docisk sprzęgła - tyle że docisk by wydawał dźwięki już przy niższych prędkościach - po prostu przy wciśnięciu sprzęgła



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 543 gości