Duza tuleja na pół osi co to jest???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
TACYK
Vw master
Vw master
Posty: 178
Rejestracja: pt gru 31, 2004 15:15
Lokalizacja: Tarnogród
Kontakt:

Duza tuleja na pół osi co to jest???

Post autor: TACYK » wt sty 04, 2005 21:02

Witam dzisiaj zlapalem kapcia w prawym przednim kole i zauwazylem ze na pół osi smiga sobie swobodnie strasznie duza metalowa tuleja z jakims wzorkiem w srodku z gumy.Wywznioskowalem ze to ma byc blizej srodka na takim pogrubieniu i tam tez to umiescilem ale ze chyba jest to wyrobione nalozylem gruba warstwe tasmy izolacjii i zabilem i teraz jest spoko wczesniej cos stukalo przy skrecie w prawo.Co to jest i za to jest odpowiedzialne za pomoc oczywiscie serdecznie dziekóje :pub: :pub:



siwik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: sob lis 27, 2004 16:15
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: siwik » wt sty 04, 2005 21:32

mnie tez sie to wyrobilo i latalo sobie po calej poloscie ...... wzialem Bosha i wycialem to :grin: teraz nic nie stuka .... a usterek poloski tez nie mam a jezdze bez tego prawie rok



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » wt sty 04, 2005 21:37

To coś jest odpowiedzialne za wyważenie statyczne półosi. Im większ prędkość tym większa siła odśrodkowa i to coś się odchyla.



Awatar użytkownika
Demoonek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: śr sty 12, 2005 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Demoonek » czw sty 13, 2005 01:37

OK a skoro sie to juz usunelo bo np bylo wyrobione i sie nie nadawlo do dalszego uzytku to gdzie takie cos dostac i najwazniejsze w ktorym miejscu na osce to zamontowac? z gory dzieki za odpowiedz.



cobra333
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 420
Rejestracja: wt lis 02, 2004 13:43
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: cobra333 » czw sty 13, 2005 11:55

jest to przeciwwaga - dociążenie półoski bo jedna jest krótsza a druga dłuższa i powinny miec ta samą wagę i dlatego to jest


MORE POWER

Awatar użytkownika
sq8bwh
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 09:33
Lokalizacja: ............................................

Post autor: sq8bwh » czw sty 13, 2005 13:14

siwik pisze:mnie tez sie to wyrobilo i latalo sobie po calej poloscie ...... wzialem Bosha i wycialem to :grin: teraz nic nie stuka .... a usterek poloski tez nie mam a jezdze bez tego prawie rok
Ja też tak zrobilem (i bez "komputera" da sie jechać)......



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 422 gości