Jaka jest różnica pomiędzy kolektorami w mk2

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

speed_k
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 09:16
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Jaka jest różnica pomiędzy kolektorami w mk2

Post autor: speed_k » czw lut 16, 2006 21:34

Jaka jest różnica pomiędzy kolektorami ssącymi do gaźnika 2EE a 2E2 ? Są takie same czy coś jest inne. I jeśli bym chciał wymienić gaźnik 2EE na 2E2 to w co się muszę zaopatrzyć ? Chodzi o części, jakie części bym potrzebował żeby dokonać takiej podmianki. Z góry dzięki za odp no i ogólne zainteresowanie moim pytaniem. Pozdro dla wszystkich.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw lut 16, 2006 21:47

Podstawka jest inna to napewno. I sa różnice w wiązce elektrycznej, nie wiem jak je rozwiązać, trza by schemacik, moduł zapłonu jest raczej ten sam..

[ Dodano: Czw Lut 16, 2006 8:53 pm ]
Kolektor ma być odgrzewany wodą i elektrycznie, ale chyba tak samo jest w obu. Kolego który robił taka przekładkę kolektora nie zmieniał.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

speed_k
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 09:16
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Post autor: speed_k » czw lut 16, 2006 22:21

Paweł Marek pisze:Podstawka jest inna to napewno. I sa różnice w wiązce elektrycznej, nie wiem jak je rozwiązać, trza by schemacik, moduł zapłonu jest raczej ten sam..
Tutaj wiązka akurat nie ma nic do żeczy z tego co wiem. Potrzeba tylko zasilanie na ssanie i tyle z tego co się orjętuję. Raczej nurtuje mnie pytanie czy są rużnice w kolektorze bo w podstawce napewno. I dlatego potrzebuje porady kogoś kto to robił albo zna się na żeczy.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw lut 16, 2006 22:25

Ma mieć w środku tzw jeża od podgrzewania elektrycznego (takie wystające bolce) i podgrzewanie płynem chłodzącym. Pisałem kolega to robił kolektory porównywał i był ten sam.

[ Dodano: Czw Lut 16, 2006 9:35 pm ]
i coś tam steruje elektromagnesem siłownika trójpołożeniowym zależnie od obrotów. W 2ee go niema więc nie wiem czy tak prosto z elektryką


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

speed_k
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 09:16
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Post autor: speed_k » pt lut 17, 2006 05:43

hymmm no ok to bym się jeszcze musiał jechać mechanika spytać. Dzięki za pomoc.



Awatar użytkownika
Pieniu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: śr lut 23, 2005 16:41
Lokalizacja: Czę100chowa
Kontakt:

Post autor: Pieniu » pt lut 17, 2006 08:37

Ja kupiłem kiedys gażnik 2e2 i jest tam inne mocowanie podstawy gaznika do kolektora inny rozstaw srob


Docieplenia, ogólne roboty remontowo budowlane!!!

speed_k
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 09:16
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Post autor: speed_k » pt lut 17, 2006 18:55

Pieniu pisze:Ja kupiłem kiedys gażnik 2e2 i jest tam inne mocowanie podstawy gaznika do kolektora inny rozstaw srob
Wymieniłeś ten gaźnik wtedy? A jeśli wymieniłeś to co musiałeś kupić, przerobić i podłączyć ?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 435 gości