[mk2]Pomóżcie bo na deszczuy nie chce jechać.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

[mk2]Pomóżcie bo na deszczuy nie chce jechać.

Post autor: tauka » pt lut 17, 2006 00:13

Mam z@jebisty problem. Dzisaj sobie jadę a tu nagle słyszę przekaźnik tyka i nagle bach auto straciło moc i zgasło, odpaliłem i znowu to samo. Do tego za każdym razem po uzbrojeniu pompy obrotomierz obkręcał mi się na maksa i opadał. Po chwili zajarzyłem, że to pompa poprostu mi się wyłącza. Myślałęm,że może komputer mi sie zalał, ale czary dopełnił alarm, który mi fisiował przy włączaniu. No to ja ściągam pokrywkę od bezpieczników pod kierownicą, a tam mokro. Cała ta mata nad skrzynką bezpieczników, centralni epod głośnikiem cała mokra aż z niej kapie.

I tu moje pytanko. Skąda tam się do h$%a pana wzięła woda?? Dodam, że nie mam uszczelki w miejscu, gdzie linka od otwierania maski wchodzi do auta, a;e tam w okolicach linki wszedzie jest sucho. Możliwe, żeby spod uszczelki pod szybą tak leciało??Chociaż tam nigdzie też nie zaobserwowałem, żeby leciało.
Ostatnio zmieniony pt lut 17, 2006 13:10 przez tauka, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » pt lut 17, 2006 00:27

tauka pisze:Możliwe, żeby spod uszczelki pod szybą tak leciało??Chociaż tam nigdzie też nie zaobserwowałem, żeby leciało.
Możliwe.U kolegi w golfiku było to samo-w samym dolnym rogu franca sie dostawała.Podwinięcie uszczelki i troszke silikonu rozwiązało problem.



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » pt lut 17, 2006 00:38

A co może być przyczyna, że pod uszczelka woda leci?? Sama uszczelka?? Bo mam szybę do wymiany, więc moze przyczynę przy okazji bedzie można usunac :D o ile to tamtędy woda się dostaje. Chociaż na to nie wygląda. :/


Obrazek

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » pt lut 17, 2006 00:44

tauka pisze:A co może być przyczyna, że pod uszczelka woda leci?? Sama uszczelka??
No widocznie gdzieś tam nieszczelność była.I w sumie też tego widać nie było.Nie twierdze na 100% że u Ciebie to jest przyczyną,Twierdze że jest to możliwe.



Awatar użytkownika
Dragon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1002
Rejestracja: ndz kwie 17, 2005 21:33
Lokalizacja: Jordanów Śląski k. Wrocławia
Kontakt:

Post autor: Dragon » pt lut 17, 2006 02:05

Znam przypadek że z podszybia się lało, w tej wnęce po podniesieniu maski komputer widać i tam był otworek nie zaślepiony.


Wyślij głupka po flaszkę, to przyniesie jedną...
Wyślij kobietę po piwo to też przyniesie jedno...
Piąty bieg wrzucony...............................................

Awatar użytkownika
rafekde
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 09:20
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: rafekde » pt lut 17, 2006 03:07

dragon5555 pisze:Znam przypadek że z podszybia się lało, w tej wnęce po podniesieniu maski komputer widać i tam był otworek nie zaślepiony.
podobna sprawa lało się przez otwór prowadzący linkę otwierania maski
tauka pisze:gdzie linka od otwierania maski wchodzi do auta, ale tam w okolicach linki wszedzie jest sucho.
dodam tylko że w okolicach linki było sucho... nie daj się zwieźć pozorom

___________pozdrawiam


SPRZEDAM 4 opony letenie VREDESTEIN 185/60 R14 MODEL HI-TACK z czarnymi felgami stalowymi do golfa

Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » sob lut 18, 2006 03:54

Dzisiaj od tej wilgoci prawdopodobnie poriep#$ył się alarm. Najpierw nie chciał się właczyć, a potem za każdym zamknięciem piskał dając znać, że któryś czujnik (krańcówka) jest nie zamknieta. Ale wszystkie były zamknięte, bo lampka w aucie sie nie swieciła. A i jest lepszy motyw. Jak lampa w aucie jest właczona na tryb właczenia w czasie otwarcia drzwi to alarm się uzbroi normalnie. a jak tylko ja wyłącze całkiem to alarm się pierniczy. <beczy>


Obrazek

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » sob lut 18, 2006 06:47

tauka, skombinuj kawałek węża, podłącz się do kranu, kumpel nie leje na maksa po szybie, a Ty lookaj skąd cieknie. Może coś wyczaisz?



maciekksc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr sty 04, 2006 12:39
Lokalizacja: kraków(przedmieścia)
Kontakt:

Post autor: maciekksc » sob lut 18, 2006 10:46

miałem tak jeszcze w Ibizie(88r)jak padał deszcz to lało mi sie do środka po ukł.kierowniczym,na plastiki i prawie ciurkiem na lewą noge(sprzęgło).silikon pod uszczelke szyby załatwil sprawe



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » sob lut 18, 2006 23:57

Ja też to przerabiałe to samo w MKII i lało mi sie z pod szyby pomiędzy szybą a uszczelką z lewej i prawej strony szyby na dole.Jak się przytulisz do szyby od środka to jesteś w stanie zobaczyć pomiędzy deską rozdzielczą a uszczelką szyby wodę jak Ci leci



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » ndz lut 19, 2006 00:31

Nie muszę się przytulać, bo mam zdjęte osłony głośników:D No i rzeczywiście jest pod uszczelka delikatnie wilgotno. Mówisz,że to to może być przyczyna?? Z tamta jak leci to wydaje mi się ,że naprawdę delikatnie. A może to tylko takie złudzenie, i mogło spowodować taka powódź. No ale kupiłem klej silikonowy do klejenia akwarium i jutro objade tam delikadnie przy uszczelce i zobaczymy.


Obrazek

Awatar użytkownika
CYBER
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 23:00
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: CYBER » ndz lut 19, 2006 00:42

w MK1 przepuscilem dodatkowe kable przez gume z oryginalnymi kablami zasuwajacymi do komory silnikowej. niestety zrobilem to na tyle nieetycznymi narzedziami ze woda sciekajac sobie swoja normalna droga lala sie tez i po kablach no i wlewala sie do srodka przez "dziurke" mego autorstwa. sprawdz dokladnie wszytskie dodatkowe kable jak sa puszczone do silnika. jelsi ktos nie wiedzial (tak jak ja kiedys tam) jak wazne sa coniektore kawalki gumy to mozesz miec mokro w gratisie do zalozonego alarmu czy czegokolwiek innego. czasem tez fabryczne gumy parcieja i sie rozwalaja na zalamaniach. szczegolnie wewnetrznych - tych niewidocznych :(

pzdr


Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » ndz lut 19, 2006 00:49

Hmmm no tak teraz właśnie myślę o tym kabelku od alarmu... Ale to jeszcze zanim załozyłem alarm to mi się wydaje wilgotno było. Ale nie miałem gumy osłaniającej linke od otwierania maski bo poprzedni właściciel kabel od zasilania wzmachola tamtędy puścił. Aże wzmachola nie mam to kabel poszedł weg a uszczelka na swoje miejsce :D


Obrazek

Awatar użytkownika
CYBER
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 23:00
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: CYBER » ndz lut 19, 2006 02:19

stojacej wody do progu w moim wybrykui inzynierii nie raz uswiadczalem. na szczescie przeksztalcilem moja fure w radosne blaszane huczace pudelko w kortym dobrze sie czuje tylko wlasciciel, wiec owa woda zbytnio mi nie przeszkadzala do chwili w kotrej moczylo mi mankiety u spodni. ... dlaej tak snuc mozna by te opowiesc. najwazniejsze ze jej przyczyna byly dwa kabelki 1.mmkw puszczone lewa dziureczka w oslonie gumowej ...


Pozdrawiam!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości