pusty bak +pol. wskazowki?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
no-name
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: wt lis 16, 2004 10:34
Lokalizacja: DB / DSW
Kontakt:

pusty bak +pol. wskazowki?

Post autor: no-name » wt sty 04, 2005 20:26

Elo!!!

inetersuje mnie w jakim miescju znajduje sie wskazowka gdy bak jest pusty???
czy znajduje sie w tym gdzie zaplon jest wylaczony?, czy na poczatku skali ??

nie zycze nikomu tego doswiadczac w trasie :D

THX



Awatar użytkownika
orzel12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 279
Rejestracja: pn gru 20, 2004 02:08
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Post autor: orzel12 » wt sty 04, 2005 21:21

ciezko to wyczuc bo to raczej niewielka roznica i zalezy to juz od wskaznika prznajmniej u mnie jest inaczej niz u mojego kolesia w tym samym modelu autka i roczniku chyba najlepiej by bylo to sprawdzic ale gdzies w poblizu cpn-u lub zbrac ze soba baniaczek z paliwkiem



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » wt sty 04, 2005 23:20

teoretycznie powinno być tak jak mówisz czyli pusty bak gdy wskaznik pokazywałby tak jak zapłon jest wyłączony. lecz ze wskaznikiem w golfie jest róznie :kac: aby to sprawdzic to musisz zrobic tak jak mowi przedmowca baniaczek z paliwkiem :grin:



skuri
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 433
Rejestracja: ndz gru 05, 2004 01:11
Lokalizacja: Gdańsk-Uk

Post autor: skuri » wt sty 04, 2005 23:45

lepiej tego nie robic gdyz jak wyjezdzisz cala benzyne to na dnie baku zawsze znajdzie sie jakis syf/woda it itd.A to dla silnika dobre nie jest :jezor:



malgosk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: sob gru 25, 2004 18:28
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa

Post autor: malgosk » śr sty 05, 2005 00:28

Dobra rada: nie sprawdzaj!!! Pompa paliwa bez paliwa zatrzze się. A co do wskazań miernika poziomu: w instrukcji podają, że w momencie, gdy wskazówka znajdzie się przy ostatniej czerwonej kresce to powinno być w baku jeszcze około 7 litrów paliwa. Jest to znak, że trzeba tankować (żeby pompy nie zatrzeć). Ale ja czasami potrafie przejechać jakiś kawałek i przy tankowaniu wchodzi mi 51-52 litry paliwa. Wniosek: miałem 3-4 litry w zbiorniku i nic się nie stało. Ale to może być kwestia przypadku. Jedna górka i pompy nie ma...



Awatar użytkownika
paulox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 397
Rejestracja: sob sie 28, 2004 12:56
Lokalizacja: Darlowo
Kontakt:

Re: pusty bak +pol. wskazowki?

Post autor: paulox » śr sty 05, 2005 01:33

Wydaje mi sie ze z tą pompą paliwa to przesadzacie. Jak sie paliwo skonczy to chyab sie tak od razu pompa nie spali co nie? Wiadomo ze jak ktos jezdzi na gazie i pompa pracuje na sucho to sie zatrze.

Apropo wskazówki to u mnie przy braku paliwa wskazowka jest wyzej to znaczy wskazuje wiecej niz przy wylączonym zaplonie.



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Re: pusty bak +pol. wskazowki?

Post autor: ku_bi » śr sty 05, 2005 01:42

paulox pisze:Wydaje mi sie ze z tą pompą paliwa to przesadzacie. Jak sie paliwo skonczy to chyab sie tak od razu pompa nie spali co nie? Wiadomo ze jak ktos jezdzi na gazie i pompa pracuje na sucho to sie zatrze.

Apropo wskazówki to u mnie przy braku paliwa wskazowka jest wyzej to znaczy wskazuje wiecej niz przy wylączonym zaplonie.
to prawda, że odrazu nie padnie. a z wskazuwką to w kazym vw jest różnie :kac:



Awatar użytkownika
bufu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: wt sie 31, 2004 15:23
Lokalizacja: zdolny śląsk

odp

Post autor: bufu » śr sty 05, 2005 13:20

powiem wprost NIE SPRAWDZAJCIE często w vw polo brakowało mi paliwa - bo nie było chajcu i jaki z tego morał 4 pompy w 7 lat
pozdrowionka



Ciukier

Post autor: Ciukier » śr sty 05, 2005 14:50

No na pewno ale z tą pompą to nie straszcie może tak bardzo :jezor:
Mi już 2 razy brakło paliwa ale właśnie przez tą zasr..ą wskazówkę :grin:
Pozdr



malgosk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: sob gru 25, 2004 18:28
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa

Post autor: malgosk » śr sty 05, 2005 20:32

Nie twierdzę, że pompa zginie się od razu. Ale w przypadku dłuższego włączenia zapłonu jest to pewne jak w banku. Pompa działa także przy włączonym zapłonie, prawda, czy się mylę?

Tak więc lepiej nie kusić losu (chociaż mi się to zdarza). :)



tomecki

Post autor: tomecki » śr sty 05, 2005 20:33

A U MNIE BYLA WSKAZOWKA TAK JAK PRZY WYLACZONYM ZAPLONIE I PO PRZEJECHANIU KILKUNASTU KILOMETROW WSZYSTKO SIADLO BO SKONCZYLA SIE WACHA..DOLALEM Z BANIACZKA I POJECHALEM DALEJ :D



Awatar użytkownika
WRHZ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 496
Rejestracja: czw gru 09, 2004 01:10
Lokalizacja: WLKP
Kontakt:

Post autor: WRHZ » śr sty 05, 2005 21:30

A mi jeszcze ani razu nei zabraklo ale wskzowka juz byla poza czerwonym polem ale nie az tak daleko jak na postoju :) a ile do baku leje to nie wiem od 2 lat moj CPN jest w domu heheh a na zbiorniku przy jezdzie sredneij 100-120 km/h (max jaki mi sie udalo wycisnac to 160 z wiatrem ;)) robie ok 1000km



Awatar użytkownika
WRHZ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 496
Rejestracja: czw gru 09, 2004 01:10
Lokalizacja: WLKP
Kontakt:

Post autor: WRHZ » śr sty 05, 2005 21:30

A mi jeszcze ani razu nei zabraklo ale wskzowka juz byla poza czerwonym polem ale nie az tak daleko jak na postoju :) a ile do baku leje to nie wiem od 2 lat moj CPN jest w domu heheh a na zbiorniku przy jezdzie sredneij 100-120 km/h (max jaki mi sie udalo wycisnac to 160 z wiatrem ;)) robie ok 1000km



Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » czw sty 06, 2005 03:04

wskazniki paliwa vw sa zaj..ste nigdy dokladnie niewiesz ile jest paliwa w baku mi raz pokazuje ze jest pol rezerwy a za pare metrow gasnie i trzeba spychac bryke na pobocze a innym razem na samym poczatku rezerwy i tak jest o.k czasami mysle zeby nie zainstalowac sobie jakies lampki-Zyda.
mam pytanie co do tych kresek na wskazniku:
Poczatek rezerwy-ile to litrow
Pierwsza kreska-
pol baku-chyba cos okolo 25-30L
3/4baku
no i pelen bak to wiem 55L
chodzi mi o te pierwsze kreski ile to jest litrow chyba benzyna i diesel podobnie maja
aha ile rezerwa ma litrow?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 220 gości