Co to za springi - potrzebna szybka pomoc

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Co to za springi - potrzebna szybka pomoc

Post autor: tauka » czw lut 16, 2006 02:30

Dzisiaj bedac na szrocie znalazłem amorki skrócone zółte(na których mi bardzo zalezało) razem z czerwonymi springami o oznaczeniu FK39VA. Wie ktoś ile to obniza i do jakiego silniczka to jest.

Załozyłem oczywiście to właśnie przed chwila do auta. Tylko zrobiłem tak, że na jedną stronę załozyłem taki zestaw jak kupiłem, a na drugą kupiony amor i niedawno kupione w sklepie spręzynke Weiteca. Luzem weitec był dluższy od tego FK Po złożeniu zestawu z weitekiem nie dało sie przed założeniem nacisnąć, natomiast Fk sie troszki uginał. Natomiast po założeniu Fk taczka totalna a weiteczek miękki.

Mam teraz pytanko. Co zostawić?? Taką totalna taczkę, czy może bardziej miękkie?? Bo się nad tym zastanawiam. Dodam, że tył mam bardziej miękkawy, bo na weitecu siedzi.


Obrazek

Awatar użytkownika
Mrozio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: pn lis 29, 2004 19:49
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Mrozio » czw lut 16, 2006 10:42

Witam
Mam u siebie takie zawieszenie. Jeszcze nie jezdzilem na nim,bo przod mi siadl na maxa.Tyl ok. 40mm.Z przodu kola tra o nadkola.Mam silnik 1.6 Nigdzie nie moge znalezc wartosci obnizenia tych sprezyn.Zastanawiam sie nad zmiana ich wlasnie na weiteca. Napisz jeszcze cos na temat wrazen z jazdy na jednych i drugich.Ktore bardziej obnizaja i jakie weiteci masz?
Osobiscie szukam miekkich sprezyn.
...dla mnie sprawa zawieszenie jest bardzo pilna.Mam szczescie ze napisales tego posta :)
Pozdrawiam


TKD WTF

Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » czw lut 16, 2006 12:11

Ja mam silniczek 1.3 I mam nówke weiteca springi. Tył mi usiadł na weitecu ok 25 mm a Przód koło 35. Na tych FK przód siedzi ok 40. A twardość. Weitec jest mięciutki. FK taczka. Jeżeli byś chciał. ide teraz założyć na dwie strony FK. Bo teraz mam z jednej FK a z drugiej Weiteca tak dla porównania. Jak byś chciał To moglibyśmy się ewentualnie jak zostane przy KF na springi podmienić, bo jak dla mnie weitec jest troszkę za miękki.


Obrazek

Awatar użytkownika
Mrozio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: pn lis 29, 2004 19:49
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Mrozio » czw lut 16, 2006 12:25

Jakbys mogl jeszcze zmierzyc wysokosc jednych i drugich.Na sucho. I porownac bylbym wdzieczny.Twoja propozycia jest warta przemyslenia.Zamieszcze pozniej zdjecie na spezynach FK

[ Dodano: Czw Lut 16, 2006 11:27 am ]
zdjecia mojego golfika
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


TKD WTF

Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » czw lut 16, 2006 14:38

Eeeeeeeeeeeeeeeeeee z@jebisty Golfik !!!!!!!!!!!!!!!!!! Wyglada wypaśnie. A co do tej zamiany to jednak nie da rady, bo mam ten sam problem co ty. Trze po nadkolu. I bede musiał załozyć jednak Weiteca. Albo H&r bo on jest twardsz ale tak samo na wysokość jak weitec. A Fk sa krótsze o 1 zwój od Weiteca.

[ Dodano: Czw Lut 16, 2006 15:32 ]
Z moich pomiarów wynika, że FK przy silniku 1.3 obniza o około 60 mm. A nie wiadomo, czy przy wiekszym nie siądzie jeszcze niżej.


Obrazek

Awatar użytkownika
Mrozio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: pn lis 29, 2004 19:49
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Mrozio » czw lut 16, 2006 17:15

Dzieki za slowa uznania. W takim razie mozliwe jest ze np 1.6 obnizenie bedzie z 75mm.Taka wartosc widzialem w katalogu FK. Ciekawe co moi mechanicy wymysla na te nadkola ...

[ Dodano: Pią Lut 17, 2006 8:24 am ]
Mam jeszcze pytanie dotyczace wygladu Twojgo auta na weitecach i FK.Wizualnie duzo nizszy jest na FK? chodzi mi o wrazenia estetyczne,roznice

[ Dodano: Pią Lut 17, 2006 9:14 am ]
Moglbys zmierzyc wysokosc sprezyn przednich weitec i fk w mm? i podac na forum?
Pozdrawiam

[ Dodano: Nie Lut 19, 2006 11:34 am ]
Ponawiam prosbe o zwymiarowanie wysokosci sprezyn przednich weitec i fk. Chcialbym zobaczyc roznice w wysokosci-dlugodci miedzy -40mm a -?mm FK
Pozdrawiam


TKD WTF

Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » pt mar 03, 2006 10:36

Mrozio pisze:Ponawiam prosbe o zwymiarowanie wysokosci sprezyn przednich weitec i fk. Chcialbym zobaczyc roznice w wysokosci-dlugodci miedzy -40mm a -?mm FK
Pozdrawiam
No to niestety nie jest możliwe, bo weitec siedzi w aucie, i musiałbym rozbierać :(


Obrazek

Awatar użytkownika
Mrozio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: pn lis 29, 2004 19:49
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Mrozio » sob mar 04, 2006 01:10

...szkoda.Na szczescie udalo sie wykonac pewien zabieg zmieniajacy kat nachylenia nadkola ! Jest ok. Chwala moim mechanikom. Niedlugo zamieszcze fotki. Teraz moj golfik jest na prawde i niski i szeroki :]


TKD WTF

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 407 gości