[mk3]turbina

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

nmaniek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr sty 26, 2005 09:53
Lokalizacja: Rzeszów

[mk3]turbina

Post autor: nmaniek » śr lut 15, 2006 15:52

Coraz bardziej mój golf traci moc. Czy to padająca turbina? Kiedy go kupiłem było czuć przyspieszenia ale teraz to nic (przejechane 30 tyś), przyciskam gaz i zaczyna się ślimaczyć. Turbo niby cos tam lekko „świszczy”. Czy regenerować turbinę czy kupić używaną? A może wicie gdzie można zregenerować niedaleko Rzeszowa.
Ostatnio zmieniony śr lut 15, 2006 17:34 przez nmaniek, łącznie zmieniany 1 raz.



pieko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: czw sty 05, 2006 00:23
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Re: turbina

Post autor: pieko » śr lut 15, 2006 17:02

nmaniek pisze:Coraz bardziej mój golf traci moc. Czy to padająca turbina? Kiedy go kupiłem było czuć przyspieszenia ale teraz to nic (przejechane 30 tyś), przyciskam gaz i zaczyna się ślimaczyć. Turbo niby cos tam lekko „świszczy”. Czy regenerować turbinę czy kupić używaną? A może wicie gdzie można zregenerować niedaleko Rzeszowa.
W moim firmowym TDI tez zaczynało braknąc mocy i tak jakby turbina przycichała.Wiesz co sie okazało..?? Myszy opierniczyły nam instalacje :) Jedna lezała obok przegryzionej wiązki przewodów :) :) :) :) :) moze tobie sie cos wypieło z kostek??
pozdro.



Awatar użytkownika
saygon26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: sob sty 21, 2006 22:46
Lokalizacja: londyn
Kontakt:

Post autor: saygon26 » śr lut 15, 2006 21:40

siemasz kolego jak turtbinka zaczyna gwizdac to juz nie ciekawie sie dzieje. a jak mu dodasz troszke to zbiera sie i zaraz mu przechodzi czy jak wcale nie czuc turbinki. mi kiedys mowil mechanik ze jak turbina gwizdze to sie rozszczelnila i lipa regeneracja albo nowa. powodzenia pozdro



Awatar użytkownika
martini44
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: sob paź 29, 2005 18:46
Lokalizacja: MysłoVWice

Post autor: martini44 » śr lut 15, 2006 21:43

Mielec-tam podobno dobrze robia
Ostatnio zmieniony ndz lut 19, 2006 21:40 przez martini44, łącznie zmieniany 1 raz.


...niewiem, nieznam się, nieumiem...wiekszość wychodzi z założenia że tak jest lepiej...iii mają racje !!!!

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » śr lut 15, 2006 23:13

Najlepiej w tym kraju regenerują turbiny we Wrocławiu. Robią to na oryginalnych częściach bez żadnych tam rozwiercań. Sam montowałem kilka regenerowanych przez nich turbin i najstarsza ma już 123000km przebiegu i jeszcze oleju nie łyka. A świszczeć świszczy, bo każda świszczy, tylko jedna głośniej (coś uderzyło w łopatki i zmieniło ich geometrie), a druga ciszej. Sprawdź pod maską czy jak dodasz gazu do oporu to czy wążrobi się twardy czy tylko twardszy. Jak twardy to jest dobrze, ale jak tylko twardszy to turbina nie pompuje już jak trzeba.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 423 gości