Ciekawa cena za 0.216

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
mp1985
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: pn lis 27, 2006 18:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mp1985 » czw paź 15, 2009 10:46

a wiesz ze po zmnianie koncowek (nie wtryskow) wypadaloby sprawdzic jak rozpylaja i przy jakich cisnieniach? rozumiem ze masz sprzet do tego?:P

i właśnie dlatego nei ma sensu nawet próbowac bawic sie w przekładkę końcówek metodą garażową bo fachowiec za 200zł przełoży i wyreguluje obydwa ciśnienia



admin911
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob maja 16, 2009 07:49
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: admin911 » czw paź 15, 2009 13:56

Jak owy sprzet sie nazywa do mierzenia cisnienia? Spytam wujaszka moze akurat ma taki sprzet w robocie :) Pracuje w firmie gdzie robia, toczą itp wiekszosc czesci do ciagnikow.
Propo linku z rossa to oczywiscie byl tam opisany kat wtryskow, ale pod spodm ADAM!
"...ustawic wtrysk zaraz po wymianie rozrzadu oraz podawanej dawki w mg....":
Channel 1: injected quantity

* Check the injected quantity at idle, engine warm and all power consuming devices turned off.
* Specification is 2.5 to 9 mg/h.
* To change the amount of injected fuel perceived by the ECU, go to adaptation channel 1.
* If you have driveability problems, you may want to increase it to 3-4 mg/h.
* For slightly improved throttle response, you may try to decrease the value.
<< Czyli o dawce.
Molzliwe ze 2,3mg.
Na allegro Galletto gosc sprzedaje razem z mapami itp za 149zl Ciekawe czy pojdzie przez obd mam sterownik 12L . Pobawie sie w programiku RACE(niby latwy i prowadzi za reke).

DIESEL POWER :okej:

[ Dodano: 15 Paź 2009 14:02 ]
mp1985 pisze:
a wiesz ze po zmnianie koncowek (nie wtryskow) wypadaloby sprawdzic jak rozpylaja i przy jakich cisnieniach? rozumiem ze masz sprzet do tego?:P

i właśnie dlatego nei ma sensu nawet próbowac bawic sie w przekładkę końcówek metodą garażową bo fachowiec za 200zł przełoży i wyreguluje obydwa ciśnienia
Jesli nie czujesz sie na silach aby takie rzeczy robic jak najbardziej oddac do fachowca.
Jednak Cowboy napisal np. koncowki Bosha to zestaw naprawczy przekladasz i masz nowka wtryski tak wiec cisnienie odrazu jest okej :) Podobnie moze byc z innymi, jak nie spierniczysz to bedzie git. Fajnie jakby sie okazalo ze regulujesz cisnienie za np. pomoca ilosci obrotow bla bla nikt na ten temat nie pisze jakby to wow tajemnica sukcesu.Zamowilem sobie ksiazeczke TDI Bez tajemnic czesc 1.
Ładnie ma byc opisane:

2.5.1. Dawka rozruchowa
2.5.2. Statyczne ustawienie początku tłoczenia
2.5.3. Dynamiczny pomiar początku tłoczenia
2.5.4. Pomiary ciśnień w układach wtryskowych silników wysokoprężnych
2.5.5. Kontrola wtryskiwaczy

30zl :smoke:



Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » czw paź 15, 2009 16:50

admin911 pisze:Jednak Cowboy napisal np. koncowki Bosha to zestaw naprawczy przekladasz i masz nowka wtryski tak wiec cisnienie odrazu jest okej :)
nie nie bedzie ok. kazdy wyjdzie inaczej i bardzo daleki od idealu, ale twoj silnik, twoj tloki. jak splyna ustawisz porzadnie. wskazowka - niewielu pompiarzy potrafi ustawic obydwa cisnienia.


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Awatar użytkownika
SToRM
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1770
Rejestracja: czw paź 07, 2004 21:13
Lokalizacja: GOP

Post autor: SToRM » czw paź 15, 2009 19:45

souler pisze:nie nie bedzie ok. kazdy wyjdzie inaczej i bardzo daleki od idealu, ale twoj silnik, twoj tloki. jak splyna ustawisz porzadnie. wskazowka - niewielu pompiarzy potrafi ustawic obydwa cisnienia.
Po ile kilometrach splyna te tloki? :D Kto zaobserwowal takie konsewencje?



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » czw paź 15, 2009 22:37

cowboy pisze:
admin911 pisze:kupic owe wtryski za 120dolarow to bodajze 350zl plus koszty transportu :)
350 PLN koszty transportu - to czym to jest sprowadzane ? :P
admin911 pisze:Co wy na to? Choc i nawet na ebay.com sa za 87dolarow.
Cowboy kupuje bosha za 950 a tu firma bo i nie firma ale cena hmm 1/3 .
Ktos cos wie czy to warte tej kasy ?
kup i przetestuj, ktos juz pisał o tych koncówkach z Kanady
Jakby kto pytał :bajer: to byłem ja :okej:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » czw paź 15, 2009 22:44

SToRM pisze:
souler pisze:nie nie bedzie ok. kazdy wyjdzie inaczej i bardzo daleki od idealu, ale twoj silnik, twoj tloki. jak splyna ustawisz porzadnie. wskazowka - niewielu pompiarzy potrafi ustawic obydwa cisnienia.
Po ile kilometrach splyna te tloki? :D Kto zaobserwowal takie konsewencje?
maruda. postraszylem go troche, ale lejace wtryski potrafia uczynic cuda z tlokami. masiakre


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Awatar użytkownika
SToRM
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1770
Rejestracja: czw paź 07, 2004 21:13
Lokalizacja: GOP

Post autor: SToRM » czw paź 15, 2009 22:52

souler pisze:maruda. postraszylem go troche, ale lejace wtryski potrafia uczynic cuda z tlokami. masiakre
Souler - z calym szacunkiem, błagam Cie :bigok:



Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » czw paź 15, 2009 23:42

SToRM pisze:Po ile kilometrach splyna te tloki? :D Kto zaobserwowal takie konsewencje?
ja, ok 20mth



admin911
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob maja 16, 2009 07:49
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: admin911 » pt paź 16, 2009 07:35

Chopy mowa o dieslu nie paliwie! Stary straszyc mozesz tak swojego mechanika :grin: .
Nie rozmawialem jeszcze z ojcem choc ojciec jest specjalista od silnikow tzn skreca wymienia naprawia silniki do motorowek in germany italy itp silniki po 10litrow 1000konikow ktore pala po 300litrow na h :) doladowane kompresorami itp. Uczyl mnie skrecac silnik za gowniarza z jawki simsona ale wtedy mnie to nie interesowalo. Aktualnie jest za granica i ja jestem za granica troche dalej zadko moge go zlapac na tel. a rozmowa mnie troche kosztuje :/ 50zl za 20min :/ . Mam chec wchlonac co nie co wiedzy, choc niestety polacy co kraj to obyczj . Jak narazie kazdemu chetnemu radze pytac po innych forach np z usa uk wiecej sie dowiecie :/

Propo wtryskow rozkminie zamowic u Cowboya. Respekt za jego nowe audi :) Wtapia kolega ale pasja to pasja doloze sie do jego sukcesu z Audi za pare tygodni narazie OC AC . Sam bym schecial zakupil Audi 80 i sobie na spokojnie odpierdzielil w quattro ale z czasem ciezko.

Jak ktos chce z mode. moze zamknac temat. Ciekawa sprawa z tymi koncowkami wtryskow. Ale coz malo kto tescil je choc pisza ze sa okej w usa moze nie takie dobre jak drozsze albo napewno nie tak jak od Cowboya ale sa :) Jak kogos zbytnio nie stac moze poinwestowac w jakiegos trupa na wymarciu :)

Pozdro.



Awatar użytkownika
SToRM
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1770
Rejestracja: czw paź 07, 2004 21:13
Lokalizacja: GOP

Post autor: SToRM » pt paź 16, 2009 08:12

toffic pisze:ja, ok 20mth
w jakim motorze?



Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » pt paź 16, 2009 08:45

SToRM pisze:w jakim motorze?
angielskim, z tłokami duuuużo bardziej masywnymi niż każde TDi :grin:



Awatar użytkownika
SToRM
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1770
Rejestracja: czw paź 07, 2004 21:13
Lokalizacja: GOP

Post autor: SToRM » pt paź 16, 2009 08:53

toffic pisze:angielskim, z tłokami duuuużo bardziej masywnymi niż każde TDi :grin:
czyli jednym slowem gadasz dla samego generowania slowotoku, tak?
Tak myslalem :D
Ostatnio zmieniony pt paź 16, 2009 08:54 przez SToRM, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » pt paź 16, 2009 09:09

SToRM pisze:czyli jednym slowem gadasz dla samego generowania slowotoku, tak?
Tak myslalem :D
gadam zeby uzmysłowić innym, ze złe (lejace itp) wtryski w Dieslu moga narobic dużo szkody.... wiecej niż sie wiekszości wydaje



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » pt paź 16, 2009 10:00

admin911 pisze:Chopy mowa o dieslu nie paliwie! Stary straszyc mozesz tak swojego mechanika :grin: .
Nie rozmawialem jeszcze z ojcem choc ojciec jest specjalista od silnikow tzn skreca wymienia naprawia silniki do motorowek in germany italy itp silniki po 10litrow 1000konikow ktore pala po 300litrow na h :) doladowane kompresorami itp. Uczyl mnie skrecac silnik za gowniarza z jawki simsona ale wtedy mnie to nie interesowalo. Aktualnie jest za granica i ja jestem za granica troche dalej zadko moge go zlapac na tel. a rozmowa mnie troche kosztuje :/ 50zl za 20min :/ . Mam chec wchlonac co nie co wiedzy, choc niestety polacy co kraj to obyczj . Jak narazie kazdemu chetnemu radze pytac po innych forach np z usa uk wiecej sie dowiecie :/

Propo wtryskow rozkminie zamowic u Cowboya. Respekt za jego nowe audi :) Wtapia kolega ale pasja to pasja doloze sie do jego sukcesu z Audi za pare tygodni narazie OC AC . Sam bym schecial zakupil Audi 80 i sobie na spokojnie odpierdzielil w quattro ale z czasem ciezko.

Jak ktos chce z mode. moze zamknac temat. Ciekawa sprawa z tymi koncowkami wtryskow. Ale coz malo kto tescil je choc pisza ze sa okej w usa moze nie takie dobre jak drozsze albo napewno nie tak jak od Cowboya ale sa :) Jak kogos zbytnio nie stac moze poinwestowac w jakiegos trupa na wymarciu :)

Pozdro.
:prayer: :prayer: Kolego co to ma wspólnego z tematem ??
Już nie udawaj ,że pisanie poprawnie po Polsku jest takim problemem dla Ciebie.. bo pisząc post-a masz chyba wszystko na czerwono :helm:
Co nas obchodzi ile kosztuje Cie rozmowa z Ojcem i to ,że fora z USA i UK są lepsze. :green_fuck:

Jak się nie podoba to nie komentuj. Nie sadzisz chyba ,że 100% ludzi zna w takim stopniu język Angielski by sprawnie się nim na forum typowo -technicznym poruszać :bajer: PS.. co do Trupa na wymarciu--- To każdy śmiga tym na co go stać
Ostatnio zmieniony pt paź 16, 2009 10:01 przez Haki, łącznie zmieniany 1 raz.


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości