Brak jednej z umów kupna

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
tofik_sm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 20:12
Lokalizacja: zachodnipomorskie
Kontakt:

Post autor: tofik_sm » śr paź 14, 2009 22:00

Widze, że w temacie pojawiło się wiele nowych pomysłów, ale ja ostrzegam, że to nie jest takie proste. Przede wszystkim umowa została już zawarta, więc prawnie jest ważna. Nie można teraz spisać nowej, bo auto już zostało raz sprzedane przez te osoby i jeśli byś taką przedstawił w wydziale komunikacji to mogli by cie posądzić o fałszerstwo (kodeks karny - do 3 lat pozbawienia wolności - w najgorszym przypadku, a w najlepszym kilka lat w zawiasach i kilkaset złotych kary). Tak więc umowę musisz na pewno odtworzyć i muszą się pod nią podpisać osoby które ją zawierały. Pomysł jednego z kolegi o tym, żeby zdobyć dane z tej umowy i wypisać nową jest całkiem niezły, ale niech ktoś się pomyli i poda złą datę zawarcia umowy i wtedy to ty będziesz za to odpowiadał. Jak już pisałem najlepszym rozwiązaniem jest bardzo ładnie przekonać właściciela z dowodu rej. o to żeby poszedł do urzędu i wziął kopie umowy którą zgłaszał sprzedaż. Wtedy umowa jest do odtworzenia i nawet jeślinikt się nie będzie chciał pod nią znowu podpisywać to zawsze masz wzór podpisów i po cichu możesz sobie je przekalkować na swój oryginał (nikt nie będzie wynajmował grafologa żeby sprawdzić wiarygodność podpisów). Jest to moim zdaniem rozwiązanie najprostsze (wiem to z doświadczenia).



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10566
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » czw paź 15, 2009 07:15

Gozdus pisze:
a w czym może być problem?
choćby w opłacie skarbowej, która już raz została opłacona - skąd weźmie dowód na to?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości