alarm golf III

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

PiterM3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: wt sty 17, 2006 22:21
Lokalizacja: Konstantynów

alarm golf III

Post autor: PiterM3 » wt lut 14, 2006 21:45

Witam Mam problem z oryginalnym centralnym zamkiem z pilota otwiera i zamyka drzwi natomiast nie chce zamykać z kluczyka. Kolega kazał mi sprawdzić mikrowyłącznik przy zamku , zdjąłem wtyczkę i złączyłem przewód czerwony z zielonym ok zamknął zamek natomiast czerwony z szarym nie chce zamkąć tylko otwiera. Po podaniu "+" w miejscu gdzie podłączony jest alarm (szary przewód-zamykanie) dzieje się to samo, to co podaje alarm że je zamyka ? Proszę o pomoc.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt lut 14, 2006 21:49

PiterM3 pisze: złączyłem przewód czerwony z zielonym ok zamknął zamek natomiast czerwony z szarym nie chce zamkąć tylko otwiera
Tak ma być, problem zapewne lezy w stykach tego mikrowyłącznika. Rozebrać, lupa w rękę bo to drobiazg i podczyścić bardzo drobnym papierem styki

[ Dodano: Wto Lut 14, 2006 8:51 pm ]
alarm podaje impuls plusowy i jakby w ten sposónb zastępuje działanie tego mikrowyłącznika. Robi dokładnie to samo co on.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

PiterM3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: wt sty 17, 2006 22:21
Lokalizacja: Konstantynów

Post autor: PiterM3 » wt lut 14, 2006 21:58

wszystko ok ale ja odłączyłem przewód od mikrowyłącznika i podałem mu "+" na przewód szary i on na dal nie chce zamknąć drzwi



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt lut 14, 2006 22:08

no to może że ten szary przewód ma gdzieś przerwę pomiędzy mikrowyłącznikiem a miejscem gdzie jest do niego alarm dołączony( dołączony pewnie gdzieś masz w słupku dzrwiowym, a przerwa w harmonijce może być. Albo widziałem jeden sposób montażu taki, że była wpięta w ten przewód dioda, nie wiem po co. Alarm w tym aucie był zepsuty, diodę wywaliłem montując nowy alarm. Innych możliwości to już nie widzę
PiterM3 pisze:łączyłem przewód czerwony z zielonym ok zamknął zamek
natomiast czerwony z szarym nie chce zamkąć tylko otwiera.

tu coś inaczej napisałeś nie mylisz przewód? Piszesz że zwarcie czerwonego z szarym zamyka, a z zielonym zamyka. Ma być tak, że impuls plusowy na jeden z tych przewodów otwiera, a na drugi zamyka CZ, a jak to jest długi impuls to domyka szyby i dach


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

PiterM3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: wt sty 17, 2006 22:21
Lokalizacja: Konstantynów

Post autor: PiterM3 » wt lut 14, 2006 22:19

nawet podawałem mu "+" na przewód szary w miescu gdzie podłączony jest impuls z alarmu i też nie domyka dlaczego ?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt lut 14, 2006 22:23

PiterM3 pisze:nawet podawałem mu "+" na przewód szary w miescu gdzie podłączony jest impuls z alarmu i też nie domyka dlaczego
sorki ale teraz to już zdębiałem. W końcu alarm coś tam musi podawać i zapewne jest to plus

[ Dodano: Wto Lut 14, 2006 9:27 pm ]
zobacz jeszcze co alkarm podaje na ten przewód, jaki impuls plus czy minus. Może minus a dalej na tym przewodzie założyli jakiś przerzutnik. KOmpletnie niekapuję już.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

PiterM3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: wt sty 17, 2006 22:21
Lokalizacja: Konstantynów

Post autor: PiterM3 » wt lut 14, 2006 22:31

jak podaję "-" nic się nie dzieje



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt lut 14, 2006 22:33

czyli nic się nie dzieje zarówno jak plus i minus podajesz na szary przwód w miejscu dołaczenia alarmu?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

PiterM3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: wt sty 17, 2006 22:21
Lokalizacja: Konstantynów

Post autor: PiterM3 » wt lut 14, 2006 22:41

jak podaję mu "+" na szary to pompkę słychać tylko zachowuje się tak jakby otwierała a nie zamykała i otwierają się szyby



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt lut 14, 2006 22:47

no a do zielonego masz drugi kabel dołączony i zamyka z niego? Tak cghyba własnie ma być.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

PiterM3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: wt sty 17, 2006 22:21
Lokalizacja: Konstantynów

Post autor: PiterM3 » wt lut 14, 2006 22:54

przy zielonym dzieje się to samo



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt lut 14, 2006 22:59

Ale w pierwszym poście pisałeś że przy zwarciu czerwonego z zielonym zamyka, a z szarym otwiera. Przecież czerwony (właściwie przy mikrostyku powinien być czerwonobiały) własnie plus podaje nic innego. Więc nie kapuje.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

PiterM3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: wt sty 17, 2006 22:21
Lokalizacja: Konstantynów

Post autor: PiterM3 » wt lut 14, 2006 23:04

tak przewód jest czerwono biały ale przy podłączeniu go z szarym czy z zielonym nie chce zamknąć drzwi



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt lut 14, 2006 23:17

PiterM3 pisze:łączyłem przewód czerwony z zielonym ok zamknął zamek natomiast czerwony z szarym nie chce zamkąć tylko otwiera

tak napisałeś. Ze z zielonym zamyka a z szarym nie chce zamknąć tylko otwiera. Więc z czym problem? Albo niedokładnie sprwdziłeś albo niedokładnie opisujesz albo masz masz ok i tylko mikrostyk nie daje połączenia białoczerwonego z tym przewodem co zamyka. Albo masz tam diodę wpiętą albo już niewiem. POpatrz po tym jeszcze i daj znać bo mnie to denerwuje że nie kapuję :)

[ Dodano: Wto Lut 14, 2006 10:19 pm ]
Chyba jasne jest że obie funkcje sa plusem sterowane?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 244 gości