Światła przeciwmgielne przód przestały działać

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

patrykku_tdi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz paź 11, 2009 14:31
Lokalizacja: KONIN
Kontakt:

Światła przeciwmgielne przód przestały działać

Post autor: patrykku_tdi » ndz paź 11, 2009 15:07

Witam
Przedwczoraj jechałem trasą o długości ok 20km było ciemno więc włączyłem sobie dodatkowo światła przeciwmgielne, niestety dzisiaj w garażu sprawdzając oświetlenie w moim MK IV zauważyłem, że światła przednie preciwmgielne nie działają... :/

Dodam, że tylne p/mgłowe działa, i dioda na wyłączniku świateł od przednich p/mgłowych świeci sie a tylna nie..

1 czynność : bezpiecznik - sprawdzony OK
2 czynność : przekaźnik - zgodnie z opisem książki WKŁ VW Golf i Bora na miejscu 1 płyty dodatkowe przekaźników znajduje się przekaźnik świateł przeciwmgłowych (53), U mnie w tym miejscu jest puste miejsce bez gniazda :/

Podejrzewam więc przełącznik świateł..

Pytanie : co jeszcze mogę sprawdzić samodzielnie?
Czy da sie w jakiś sposób sprawdzić przełącznik?
Czy ma ktoś jakiś ciekawy pomysł aby rozwiązać usterkę?

Proszę o wypowiedzi w tej sprawie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony ndz paź 11, 2009 15:11 przez patrykku_tdi, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
adpap
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: sob paź 25, 2008 20:29
Lokalizacja: Sztum

Re: Światła przeciwmgielne przód przestały działać

Post autor: adpap » ndz paź 11, 2009 16:09

patrykku_tdi pisze: Dodam, że tylne p/mgłowe działa, i dioda na wyłączniku świateł od przednich p/mgłowych świeci sie a tylna nie..
po 1. jestes pewien, ze masz przeciwmgielne z przodu w lampie a nie tylko zaslepki? widziales je wczesniej wlaczone?
bo brak przekaznika jakos tak to sugeruje...
po2. w MK4 nie ma dodatkowych diod na przelaczniku jak w MK3- po wlaczeniu przednich p/mgielnych ikonka przednich p/mg na wlaczniku zmienia kolor na zielony, po wlaczeniu tylnych p/mgielnych zapala sie kontrolka na liczniku

jesli jednak miales przeciwmgielne i nagle przestaly dzialac to trzeba leciec po kolei, zarowki, bezpiecznik, przelacznik swiatel (chyba 8pin to p/mgielne przednie, bylo gdzies opisane)



patrykku_tdi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz paź 11, 2009 14:31
Lokalizacja: KONIN
Kontakt:

Re: Światła przeciwmgielne przód przestały działać

Post autor: patrykku_tdi » ndz paź 11, 2009 20:40

po 1. jestes pewien, ze masz przeciwmgielne z przodu w lampie a nie tylko zaslepki? widziales je wczesniej wlaczone?

:) Gdyby tak było to nie rozpoczynałbym tematu :)
po 2 jakie zaślepki? nie widziałem jeszcze golfa 4 z przeciwmgłowymi na dole (jeśli o tym myślałeś) poza tym chyba każdy MK IV ma p/mgłowe w reflektorze..

bo brak przekaznika jakos tak to sugeruje...

przekażnika po prostu nie ma i już

po2. w MK4 nie ma dodatkowych diod na przelaczniku jak w MK3- po wlaczeniu przednich p/mgielnych ikonka przednich p/mg na wlaczniku zmienia kolor na zielony, po wlaczeniu tylnych p/mgielnych zapala sie kontrolka na liczniku

MK4 ma dokładnie tak samo jak opisujesz...

jesli jednak miales przeciwmgielne i nagle przestaly dzialac to trzeba leciec po kolei, zarowki, bezpiecznik, przelacznik swiatel (chyba 8pin to p/mgielne przednie, bylo gdzies opisane)

żarówki całe, bezpiecznik cały


Co najlepsze byłem dzisiaj w w krótkiej trasie po powrocie do domu test p/mgłowych - efekt ? Znów działają:)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 371 gości