Czy jest brzęczek informujący małej ilości oleju w ALH ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

bartek_ostr
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn kwie 28, 2008 00:27
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Czy jest brzęczek informujący małej ilości oleju w ALH ?

Post autor: bartek_ostr » sob paź 10, 2009 18:32

Witam wszystkich forumowiczów. Mam pytanie. Czy jest brzęczek informujący małej ilości oleju w ALH ? Dziś sprawdziłem olej i na bagnecie granica oleju była około 3mm poniżej minimum. Trochę dziwi mnie to, że nie ma żadnego ostrzeżenia. To jetta z '86 roku miała brzęczek informujący, że jest maja ilość oleju. No chyba, że w ten brzęczek jest osadzony niżej. I jeszcze jedno pytanie. Czy taki niedobór oleju negatywnie wpływa na silnik ? Z góry dziękuję za pomoc.



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Post autor: wojtas46 » sob paź 10, 2009 18:55

Masz kontrolkę na tablicy jeżeli nie informuje to oki , ale pilnuj poziomu oleju



bartek_ostr
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn kwie 28, 2008 00:27
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: bartek_ostr » sob paź 10, 2009 19:25

wojtas46 pisze:Masz kontrolkę na tablicy jeżeli nie informuje to oki , ale pilnuj poziomu oleju
Dzięki za informację. Czyli jak poziom spadł 3mm poniżej minimum to jeszcze sie nie zapala kontrolka ?


Uniden PRO 520xl + President Iowa na uchwycie SF-40

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » sob paź 10, 2009 19:26

bartek_ostr pisze:Czyli jak poziom spadł 3mm poniżej minimum to jeszcze sie nie zapala kontrolka ?
Mi się zapala jak poziom jest idealnie na minimum.



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Post autor: italiano_83 » sob paź 10, 2009 19:31

Jest informacja w postaci zapalającej się kontrolki i sygnału dźwiękowego, ten sygnał jest standardowy chyba taki sam dźwięk jak zapala się rezerwa czy hamulec ręczny jest zaciągnięty.. A kontrolka informuje o niskim ciśnieniu oleju a nie o jego poziomie, więc możesz mieć mało oleju, ale dopóki pompa nie zasysa powietrza i jest właściwe ciśnienie oleju to kontrolka się nie zapali. Za kontrolkę poziomu oleju "robisz" Ty kolego..
Sprawdzaj olej raz na jakiś czas i dbaj o jego odpowiedni poziom który ma się zawierać w przedziale min-max..


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
adpap
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: sob paź 25, 2008 20:29
Lokalizacja: Sztum

Post autor: adpap » sob paź 10, 2009 19:31

u mnie bylo powyzej minimum i juz zapalala sie zolta kontrolka i piszczek...



bartek_ostr
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn kwie 28, 2008 00:27
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: bartek_ostr » sob paź 10, 2009 19:46

A to ze poziom oleju spadł poniżej minimum mocno szkodzi dla silnika ? Ostatni raz sprawdzałem około 2 tygodnie temu rano i było w połowie miedzy min a max, ale silnik nie był odpalany od wieczora. Dziś sprawdziłem olej po trasie i było poniżej min. W poniedziałek lub we wtorek będę zmieniał olej. Obecnie mam wlany 5w30 a zaleje 5w40 (słyszałem ze jest odrobinę gęściejszy od 5w30 który jest zalecany przy pompowtryskach) i mam nadzieje ze ubytek oleju zmniejszy się, choć trochę.


Uniden PRO 520xl + President Iowa na uchwycie SF-40

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » sob paź 10, 2009 20:03

italiano_83 pisze:A kontrolka informuje o niskim ciśnieniu oleju a nie o jego poziomie
kontrolka informuje o jednym i o drugim, pod warunkiem że masz czujnik poziomu w misce olejowej. Żółta kontrolka informuje i niskim poziomie oleju, czerwona o niskim ciśnieniu.



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Post autor: italiano_83 » sob paź 10, 2009 20:22

Olej w silniku pełni wiele funkcji, smarna, chłodzi, czyści itd... Oczywiście, że zbyt niski poziom oleju szkodzi silnikowi jak i turbosprężarce.. jest to faktem. Jednocześnie nie można w żaden sposób określić, po jakim dystansie silnik może doznać uszkodzenia z powodu zbyt niskiego poziomu oleju, gdyż zbyt wiele czynników ma na to wpływ. Reasumując, wymień olej i filtr oleju i kontroluj jego stan na bieżąco, skoro występują tak znaczne ubytki, jednocześnie postaraj się ustalić przyczynę ubytku- wyciek, odma, turbosprężarka, spalanie oleju przez silnik... Ubytek 1L na 10.000km uznaje się za "normalny" w VP ... wiele zależy od "kondycji" silnika stylu jazdy.. :chytry:
Qto pisze:kontrolka informuje o jednym i o drugim, pod warunkiem że masz czujnik poziomu w misce olejowej. Żółta kontrolka informuje i niskim poziomie oleju, czerwona o niskim ciśnieniu.
Tyle, że nie ma co czekać aż nas kontrolka poinformuje, bo może być za późno... Czasami mimo zbyt niskiego poziomu oleju(poniżej min) kontrolka o tym nie informuje. Poza tym wystarczy pojechać czasami szybko po ostrym zakręcie i jak masz niski poziom oleju to kontrolka się czasami zapala bo pompa zasysa powietrze...
Kontrolka to już ostrzeżenie o zbyt niskim poziomie, a nie tylko informacja.. Jako świadomy użytkownik każdy powinien dbać o właściwy stan oleju i nie czekać na kontrolkę, bo czujnik może być uszkodzony i już kontrolka nie "zaśpiewa" :chytry:


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

bartek_ostr
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn kwie 28, 2008 00:27
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: bartek_ostr » sob paź 10, 2009 20:50

Ja nawet nie miałem zamiaru czekać z dolewką aż mi się kontrolka zapali, tylko pytałem czy takowa istnieje. 4 miesiące temu miałem wyciek z odmy ale została ona zalepiona/uszczelniona. Może znów doszło do rozszczelnienia. Staram się badać stan oleju raz na dwa tygodnie i dziś się trochę zdziwiłem jak zobaczyłem, ze jest poniżej minimum. Wycieków chyba nie ma choć nie sprawdzałem na dolnej osłonie silnika. W sumie styl jazdy może trochę "połykać" olej ponieważ 90ps i 200Nm to trochę mało. Jak Zmiana oleju na 5w40 nie pomoże to następny olej jaki będzie to 10w40....


Uniden PRO 520xl + President Iowa na uchwycie SF-40

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 449 gości