[mk2] kompresja?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

beret
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt maja 24, 2005 16:06
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

[mk2] kompresja?

Post autor: beret » ndz lut 12, 2006 21:46

witam juz kiedys pisalem ze nie odpala mi autko i chce kontynuowac tego posta bo jest zle nawet bardzo zle z moim mk2 1,6 D a mianowicie: nie chce mi odpalic na zimnym silniku chodzi mi teraz o okres ziomowy bo wczesnij palil na dotyk po waszych radach wymieniłem swiece, filter paliwa, ustawilem na nowo rozrzad, akumulator wymieniony, wszystkie bezpieczniki od swiec posprawdzałem tz bezpiecznik co doradzilscie nastepnie przyszła temperatura -27 stopni i mi ropa zamarzła ale to ok z tym sie zgodze nastepnie przyszło ocieplenie(-7C) i autko dalej nie pali znaczys ie odpali tylko na hol przejade 5 mertow i juz zapali i moze tak chodzic na okraglo 2 dni temu ustawilem jeszcze raz rozrzad dokladnie i nastepnego dnia krecilem i znow echo a ale wyuladowal sie akus wiec teraz jeszcze raz bede probował bo sie łąduje w garazu:)
panowie doradzcie mi co jeszcze moze byc bo juz naprawde nie mam sił moze kompresja??? cos nie tak ale to czemu pozniej pali dobrze cały rok objezdziłem i bylo super na dotyk tylko zima i sie przeciepuja na tranwaj p.s idzie jakos przyspieszyc rozrzad na pompie?? z gory dzieki za rady
pozdrawiam


pozdrawiam Beret

Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » ndz lut 12, 2006 22:33

beret pisze:nie mam sił moze kompresja??? cos nie tak ale to czemu pozniej pali dobrze cały rok objezdziłem i bylo super
Kompresja nie spada z dnia na dzień
Bardziej zająłbym się aparatura wtryskową - może Ci się zapowietrza, może dawkę masz nieodpowiednią i jeszcze wiele rzeczy z tym związanych


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
hanti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lip 14, 2005 23:35
Lokalizacja: zDolny Śląsk :)-Piława Górna
Kontakt:

Post autor: hanti » ndz lut 12, 2006 22:39

kompresję możesz sprawdzić ale pojawia sie pytanko a nawet dwa
1. jak tam bateria ( VW poleca 65Ah i 680A wg. EN) hehe do busów zaleca sie słabsze
2. może leją ci wtryski albo ci sie zapowietrza


Obrazek - Jedyna taka taksówka !!!!!!

greg

Post autor: greg » pn lut 13, 2006 00:19

skoro przy kręceniu nie odpala a przy pociągnięciu tak moje założenie jest takie - sprawdzić rozrysznik lub elektrozawór - bo wygląda na zbyt duży pobór prądu i dlatego nie masz możliwości uruchomienia.



fend18
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: pt lis 04, 2005 15:01
Lokalizacja: Gorzów

Post autor: fend18 » pn lut 13, 2006 02:36

hanti pisze:kompresję możesz sprawdzić ale pojawia sie pytanko a nawet dwa
1. jak tam bateria ( VW poleca 65Ah i 680A wg. EN) hehe do busów zaleca sie słabsze
2. może leją ci wtryski albo ci sie zapowietrza

e tam mam busa benzyniaka i tam mam taki albo nawet 75ah teraz dokladnie nie pamietam



beret
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt maja 24, 2005 16:06
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

re

Post autor: beret » pn lut 13, 2006 10:05

acha zapomnialem dodac ze rozrusznik mam cały zrobiony czyli chodzi poprawnie a akus mam 65Ah i chyba 530 rozruchowy ale poprzednio miałem 300 rozruchowy wiec jest dobry


pozdrawiam Beret

MADMAXOG
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 10:38
Lokalizacja: chojna- zachodniopom.

Post autor: MADMAXOG » pn lut 13, 2006 10:35

Sprawdź czy sie nie zapowietrza na postoju (czy nie cofa się paliwo do zbiornika). Widać to jak masz przeźroczyste rurki z filtra paliwa do pompy i przelew z pompy. Jeśli jest tam choćby parę pęcherzyków powietrza to źle. Sprawdź dokładnie połączenia przewodów, bo jak przymarzły to bardzo zesztywniały i sa nieszczelne, a trochę powitrza wystarczy by pompa nie podała paliwa.Na ra!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 392 gości