Halas w silniku

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Mniamek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn gru 04, 2006 09:45
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Halas w silniku

Post autor: Mniamek » sob paź 03, 2009 14:08

Witam.
Odpalam dzis sobie auto (101 km, PD) i slysze dziwny halas pod maska. Halas pojawia sie tylko gdy stoje lub gdy dojezdzam i mam niskie obroty. Przypomina to dzwiek obracajacego sie szybko ale pokrytego rdza czy osadem kola - takie szuranie. Jak zajrzalem pod maske to mam wrazenie ze dobiega on z dolu w okolicach paska wieloklinowego - tak jakby ktores kolo na pasku lub dopinacz - szumialo. Odgłos pojawia się 1-2 sekundy po odpaleniu. Samo odpalanie i wyłączanie silnika bez problemu i hałasów.
Zauwazylem tez ze jak wlaczam klime to w kabinie slychac szum mniej natomiast pod maska jest glosniejszy i przerywany - bardziej nieregularny.
Podobne odgłosy pojawiają się przy obracaniu kierownicą na postoju - są to nieregularne odgłosy silniejsze im bliżej krańca skrętu ale to nie jest typowy pisk właściwy dla kończącego się paska wspomagania.

Pasek wieloklinowy jest naprężony na maksa - nie wydaje mi się żeby miał choćby mm luzu.

Co to moze byc?

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony sob paź 03, 2009 15:38 przez Mniamek, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Mieniu_69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 489
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 08:32
Lokalizacja: NY
Kontakt:

Post autor: Mieniu_69 » ndz paź 04, 2009 11:45

moze to robic amortyzator napinacza paska mikro (wielorowkowego)



matelko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz mar 11, 2007 18:48
Lokalizacja: cieszanów
Kontakt:

Re: Halas w silniku

Post autor: matelko » ndz paź 04, 2009 13:32

Mniamek pisze:Witam.
Odpalam dzis sobie auto (101 km, PD) i slysze dziwny halas pod maska. Halas pojawia sie tylko gdy stoje lub gdy dojezdzam i mam niskie obroty. Przypomina to dzwiek obracajacego sie szybko ale pokrytego rdza czy osadem kola - takie szuranie. Jak zajrzalem pod maske to mam wrazenie ze dobiega on z dolu w okolicach paska wieloklinowego - tak jakby ktores kolo na pasku lub dopinacz - szumialo. Odgłos pojawia się 1-2 sekundy po odpaleniu. Samo odpalanie i wyłączanie silnika bez problemu i hałasów.
Zauwazylem tez ze jak wlaczam klime to w kabinie slychac szum mniej natomiast pod maska jest glosniejszy i przerywany - bardziej nieregularny.
Podobne odgłosy pojawiają się przy obracaniu kierownicą na postoju - są to nieregularne odgłosy silniejsze im bliżej krańca skrętu ale to nie jest typowy pisk właściwy dla kończącego się paska wspomagania.

Pasek wieloklinowy jest naprężony na maksa - nie wydaje mi się żeby miał choćby mm luzu.

Co to moze byc?

Pozdrawiam.


WITAM MIALEM TO SAMO STAWIAM NA SPRZEGLO ALTERNATORA ZO BACZ POD MASKA CZY JAK CHODZI TO SA DRGANIA NA NAPINACZU PASKA WIELOROWKOWEGO .POZDRAWIAM TEMAT BYL JUZ OPISANY POZDRO


matelko

Awatar użytkownika
Mniamek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn gru 04, 2006 09:45
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Halas w silniku

Post autor: Mniamek » pt paź 09, 2009 09:23

matelko pisze: MIALEM TO SAMO STAWIAM NA SPRZEGLO ALTERNATORA
I miałeś absolutną rację, dzięki. :kufel:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 139 gości