Problem z odpaleniem na zimnym silniku

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
RicS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 255
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 13:13
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Problem z odpaleniem na zimnym silniku

Post autor: RicS » sob paź 03, 2009 21:48

Witam Was Forumowicze,
otóż od rana mam problem z odpalaniem golfa na zimnym silniku. Nie zapala od razu tylko po 2-3 razach kręcenia rozrusznikiem. Ale mimo wszystko po zapaleniu nie jest z nim dobrze bo się trzęsie na niskich obrotach 400-500 może mniej. Dopiero jak dodam mu gazu to wskakuje na ten 1 tys i na jałowym się utrzymuje. Podczas jazdy nie odczuwam żadnych wahań jeśli chodzi o obroty. Może coś ze ssaniem jest? Czy ktoś z was miał taki problem?Wie jak to rozwiązać bo ja nie mam pomysłu.Dodam że wymieniałem ostatnio olej na castrol magnatec 10w40 tylko że jakoś dziwnie ten olej śmierdzi. Autko ma przebieg 179 tys.
Ostatnio zmieniony sob paź 03, 2009 21:59 przez RicS, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » ndz paź 04, 2009 00:04

byś chociaż napisał jaki silnik...jak diesel to zacznij od wymiany świec żarowych



Awatar użytkownika
RicS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 255
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 13:13
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: RicS » ndz paź 04, 2009 09:10

Oj przepraszam, kompletnie o tym zapomniałem. Jest to silnik benzynowy 1.4 16V. Jeszcze po konkretnym przestudiowaniu internetu doszła opcja: uwalony czujnik temperatury. Podobno można to sprawdzić odłączając go i jak odpali bezproblemowo to znaczy, że problem solved. Jak myślicie? A i czy ktoś z was wie gdzie ten czujnik się znajduje? O ile wiem to steruje on pracą termostatu. A wczoraj po przejechaniu 20-30km silnik nie osiągnął temp 90 stopni, miał może 70 i co chwila włączał się wentylator.
Ostatnio zmieniony ndz paź 04, 2009 09:38 przez RicS, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 307 gości