[mk2]JAK SPRAWIDZIĆ SILNIK DIESLA PILNE BARDZO PILNE !!!!!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

[mk2]JAK SPRAWIDZIĆ SILNIK DIESLA PILNE BARDZO PILNE !!!!!!!

Post autor: Neoarti » sob lut 11, 2006 20:34

Witam
Jutro rano jadę na oględziny golfa z silnikiem turbo diesel ten samochód ma być dawcą silnika do mojego Mk2 chcę zmienić z benzyny na Diesla bo mam już dość problemów z lpg ponad to silnik i skrzynie mam już na wykończeniu na dodatek całego golfa zarejestrowanego w kraju mogę mieć za 1000zł więc chyba się opłaca bo będę miał kupę kalmotów a mojego troche sprzedawać mi szkoda zresztą i tak niewielką kasę bym za niego dostał
Mam więc do was pytanko jak sprawdzić czy silnik jest jeszcze w miarę zdrowy ?
Wiem że trzeba sprawdzić czy nie dmucha korkiem oleju i bagnetem i czy nadmiernie nie dymi
Ale czy są jeszcze jakieś sposoby ?
Czy da się w warunkach „polowych” sprawdzić czy w ogóle działa turbosprężarka ?
Na co jeszcze zwrócić uwagę ?
Koleś zapiera się że silnik pali od kopa nawet na dużym mrozie ale jak wiadomo każdy chwali swój towar
Pozdrawiam
Arti
Ostatnio zmieniony sob lut 11, 2006 21:21 przez Neoarti, łącznie zmieniany 1 raz.



lopolek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt sty 31, 2006 17:14
Lokalizacja: lodz

Post autor: lopolek » sob lut 11, 2006 20:40

no wiec czy dziala turbo to raczej bedzie wiadomo (troszke swiszczy i czuc pod butem)
jest zima wiec bedzie okazja sprawdzic jak zapali (pod warunkiem ze to bedzie pierwszy rozruch po nocy)
aaa i zwroc uwage czy bedzie dymil na niebiesko na cieplym silniku bo jest tak to daj sobie spokuj:)
pozdro



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » sob lut 11, 2006 21:08

Ja powiem jeszcze jedno:jak masz okazje nim pojezdzić to daj mu ostro w du....a potem wyciągnij bagnet miarki oleju.Jak jest jednorodnej konsynstencji to spoko,jak jakiekolwiek pęcherzyki powietrza będzie widać to już kwasik.



Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Neoarti » sob lut 11, 2006 22:01

Co do ciśnienia to raczej nie dam rady go sprawdzić nie dysponuję manometrem a bez niego zdziałam niewiele zobaczę czy nie dymi z bagnetu i korka (czy ma nie dymić wcale czy odrobinę może) z tego co wiem może dmuchać lecz nie powinno być spalin podobno ma być nie odpalany więc zobaczę jaki będzie pierwszy rozruch
Jak załapie od kopa tak jak mówią to będę myślał dalej jak będzie trzeba go piłować to po prostu go oleje ale szkoda drogi bo z mojego Torunia jadę aż pod Poznań czyli ok. 150 km
Dobrze że mam kolegę który mnie tam dowiezie bo mój golfik by mnie zrujnował w tej chwili pali ok. 30 l gazu na 100 km



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » ndz lut 12, 2006 00:46

Waz idacy od silnika do chlodnicy !! widac go na 1 rzut oka powinien byc miekki :))
Potem poatrz na spaliny czy nie sa czasem niebieskie bo nie wiadomo czy ''doktor" do silnika nie byl wlewany ://Czy jak na zapalonym silniku jak odkrecisz korek od wlewu oleju czy nie wali z tamtad olej nie pryska itd No i czy silnik w miare suchy nie ma wyciekow itd :))



Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Neoarti » ndz lut 12, 2006 07:52

Ok dzięki panowie jadę o 8.00 jak wróce to napisze co to był za wynalazek



Awatar użytkownika
Kryspin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 271
Rejestracja: pt lut 10, 2006 11:53
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: Kryspin » pn lut 13, 2006 16:18

A jak się mają sprawy ze sprawdzeniem stanu 1,6 D wolnossącego??
Czy jak ma bardzo dźwięczny i metaliczny klekot to dobrze czy źle??

Co prawda już kupiłem ale ... :bigok:

Na niebiesko ani dymku, czarną chmurkę czsami puszcza.


[url=http://www.toyotaklub.org.pl]TKP[/url]

Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Neoarti » pn lut 13, 2006 21:22

No i ja też kupiłem teraz czeka mnie przekładka z benzyny na diesla mam nadzieję że się opłaci :)

[ Dodano: Wto Lut 14, 2006 07:17 ]
A co do stanu technicznego silnika to myśle, że jest całkiem niezły pali na dotyk tak jak zapewniał mnie sprzedawca nie dymi nie stuka mam nadzieję że trochę mi pochodzi
Na walnięty zbiornik wyrównawczy zapytałem poprzedniego właściciela czy czasem woda mu nie zamarzła i nie rozsadziło
Ale podobno nie jak było -30 to z płynu zrobiła się kasza ale go nie odpalali żeby nic nie walnęło nie ma wody w oleju ani oleju w wodzie nic nie leci więc chyba jest Ok.
Gdyby ktoś z was poturbował jakichś części to walcie śmiało na pewno się dogadamy

[ Dodano: Czw Lut 16, 2006 07:11 ]
Wczoraj przełożyłem silnik TD do mojego golfika ale okazało się że „stoi”(nie mogę przekręcić łopatkami które widać po zdjęciu węża) Turbina
Więc chyba jest zatarta czy doraźnie można jeździć z niedziałającą turbosprężarką ?
I silnik będzie miał mniejszą moc czy może cos się rozsypać ?
Na razie nie stać mnie na kupno innej
Czeka mnie jeszcze kupa roboty ale najważniejsze że silnik już jest przełożony



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 342 gości