śmierdzi klima

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
miras82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: sob mar 18, 2006 16:00
Lokalizacja: kraśnik
Kontakt:

śmierdzi klima

Post autor: miras82 » pt kwie 25, 2008 21:54

Zacznę tego: Szukałem nic nie znalazłem!!! Napiszę dużymi literami: NIC NIE ZNALAZŁEM-to dla tych co siedzą i aby odpisują na posty (biją pianę) że taki post już jest. Jest PODOBNY!!!!!!!!!!!!!

Śmierdzi mi klima w MKIII. Wpuściłem 1 środek w kanały, wymieniłem filtr p/pyłkowy. 3 dni było ok. Jak klima chodzi (obieg zamknięty) wszystko jest ok. Najgorzej jest wyłączyć klimę i zostawić obieg otwarty-smród niesamowity (mokra szmata:-)). Po wyłączeniu klimy jak obieg zamknięty śmierdzi trochę mniej.
co to z tym zrobić?
Jak wogóle używać klimy? Kiedy wyłączać żeby było ok? Czy może mieć na to wpływ środek chłodzący?

Proszę o pomoc i oczywiście o konkretne odpowiedzi (j.w.)


mirek

cieplix
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: śr kwie 05, 2006 13:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: cieplix » pn kwie 28, 2008 00:38

Spróbuj się dostać do parownika - był opis na forum. Na tym małym ścierwie odkładają się całe kolonie grzybków. Mnie smrodu w zeszłym roku pozbawiło dopiero rozbieranie plastików i bezpośrednie działanie środka dezynfekujacego na parownik. Do dziś nie śmierdzi :)


_________________________________
1,6 GT Alu ABS AIRBAGx2 KLIMA PEŁNA ELEKTRYKA = MÓJ GOLF :)

Awatar użytkownika
miras82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: sob mar 18, 2006 16:00
Lokalizacja: kraśnik
Kontakt:

Post autor: miras82 » pn kwie 28, 2008 08:50

wyjąłem silnik od wentylatora. widać tam chłodniczkę. to jest ten parownik. chłodnicy całej nie widać ale ten kawałek widoczny jest czysty.wpuściłem tam odświeżacz powietrza i nic to nie dało.


mirek

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Shmatan » śr wrz 30, 2009 08:35

Kup sobie syf do czyszczenia klimy, a nie pryskasz jakimś odświerzaczem powietrza...

Pozatym - zobacz czy na wejściu powietrza (bo piszesz że na zamkniętym nie śmierdzi) nie lezy troche martwego zwierzaka albo coś w tym stylu.

A na początek odgrzyb klime:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... %B6mierdzi (znalezione w 15sek.)



Awatar użytkownika
tom17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 428
Rejestracja: wt kwie 22, 2008 20:22
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: tom17 » śr wrz 30, 2009 10:01

jeżeli spraye nie pomagają spróbuj poszukać czy ktoś odgrzybia w okolicy ultradźwiekami. jest to najlepsza metoda aby pozbyć się smrodu. jeżeli to nie pomoże pozostaje wymiana lub demontaż i mycie parownika


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20575][img]http://www.motostat.pl/user_images/20575/icon1.png[/img][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 305 gości