Niestety to nie przeguby......

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

psik31
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 16:21
Lokalizacja: Krosno
Kontakt:

Niestety to nie przeguby......

Post autor: psik31 » wt wrz 29, 2009 09:04

Witam. Ponowiłem temat gdyż po paru poradach bylem pewny ze poleciały mi przeguby.Niestety wczoraj zajechalem na klanał sprawdzilem przeguby zewnetrzne i sa w porzadku, natomiast niepokoi mnie jedno bo keidy złapałem za dwa przeguby na luzie i zaczolem nimi krecic okazalo sie ze jest maly luzik ale w skrzyni i troche stuka jak krecilem nimi. W czasie jazdy niezaleznie czy jade prosto czy skrecam co jakis czas odzywa sie nieregularnie mechaniczny stukot w okolicach skrzyni. Kiedy jechalem do szkoly to stukało przez 15km a gdy przyjechalem do mechanika i chcial posluchac co to to jak na zlosc nie zastukalo ani razu.... prosze o pomoc. Z gory dzieki.


Zapraszam do oceny mojego Golfa mk2 GT Special : http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=270204

Kupie nakladki na progi + nadkola od Golf mk2 GTi

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt wrz 29, 2009 09:28

psik31 pisze:sprawdzilem przeguby zewnetrzne i sa w porzadku
ogladając nie sprawdziśz. Mogą tak stukać wewnętrzne, i cięzko to sprawdzić jeśli się nie ma wprawnego mechanika pod ręką. Luzy pewne muszą być, a ocena czy są dobre czy za duże jest trudna. W tej sytuacji mozna wyjąć całą półoś i rozebrać te przeguby, oglądanie ich w środku po wymyciu wyjaśni sprawę.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

psik31
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 16:21
Lokalizacja: Krosno
Kontakt:

Post autor: psik31 » wt wrz 29, 2009 10:06

Co do luzów No nie powiedzial bym. Zajechalem kumpla golfem identyk silnik i skrzynia i rzadnych luzow nie ma. jest to luz w skrzyni a nie w przegubach, jeszce sluch mam dobry :jezor: Krecac przegubami przystawilem ucho do skrzyni i wyraznie slychac jak cos stuka. moze byc to jeden z synchronizatorow??
Ostatnio zmieniony wt wrz 29, 2009 10:07 przez psik31, łącznie zmieniany 2 razy.


Zapraszam do oceny mojego Golfa mk2 GT Special : http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=270204

Kupie nakladki na progi + nadkola od Golf mk2 GTi

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt wrz 29, 2009 10:48

do nich daleko, oby to nie był mechanizm różnicowy


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zatochi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr lis 28, 2007 14:56
Lokalizacja: Sulejów
Kontakt:

Post autor: Zatochi » wt wrz 29, 2009 12:40

Jeżeli puka niezależnie od kierunku jazdy to raczej nie przeguby... musisz ustalić czy to napewno dźwięk podczas jazdy dochodzi ze skrzyni... przyczyn stukania może być wiele... zawieszenie - tłumik - poduszki na silniku i skrzyni - a z środka nie ustalisz raczej co stuka... więc do kanału i poruszaj wszystkimi wachaczami, tłumikiem, silnikiem itd...

[ Dodano: 29 Wrz 2009 12:43 ]
albo najlepiej podjedź do diagnosty... badanie diagnostyczne - takie którego nie wbija się w dowód rejestracyjny kosztuje 20 zł (przynajmniej u mnie tyle kosztuje)...



psik31
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 16:21
Lokalizacja: Krosno
Kontakt:

Post autor: psik31 » wt wrz 29, 2009 15:29

To nie zawieszenie, to nie przeguby(ani zew ani wew.) poza tym kiedy krece przegubami naraz to czuc niepokojący luz w skrzyni a nie na przegubac, kierujac sie tym faktem mozna chyba od razu stwierdzic ze ten stukot jest winą tego luzu, zawłaszcza ze w drugim silniku znajomy nie ma wcale luzów jak robie tak samo.


Zapraszam do oceny mojego Golfa mk2 GT Special : http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=270204

Kupie nakladki na progi + nadkola od Golf mk2 GTi

Gremlinka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 18:08
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Gremlinka » śr wrz 30, 2009 19:14

Panowie a mam takie techniczne jeszcze pytanie. Czy może hałasować tylko pół skrzyni? Np. jak oba koła się kręcą to hałasuje z lewej a z prawej nie? Czy to jest możliwe? :goof: Tam są jakieś jeszcze łożyska w skrzyni, po każdej stronie jedno, żeby selektywnie mogły hałasować?



wojtas4589
Wamia Mazury
Posty: 1250
Rejestracja: sob mar 29, 2008 19:07
Auto: Golf V
Silnik: BKC
Kontakt:

Post autor: wojtas4589 » śr wrz 30, 2009 19:19

Gremlinka, przy samej skrzyni sa przeguby i to one zapewne hałasują może być z lewej bądź z prawej



Gremlinka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 18:08
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Gremlinka » śr wrz 30, 2009 19:24

No właśnie myślę intensywnie czy w skrzyni mogłoby się tak coś popsuć tylko z jednej strony, pomijając przeguby wewnętrzne.... Bo hałas się jakby zlewa i trudno ocenić czy to skrzynia czy przegub tak? :-/ Marudzę wiem...
Ale dzięki wojtas4589,



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 453 gości