Mało paliwa i głośniejsza praca

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Tomek_Golf_V
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: ndz lis 19, 2006 00:41
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Mało paliwa i głośniejsza praca

Post autor: Tomek_Golf_V » sob wrz 26, 2009 15:00

Witam, pisałem już kiedyś o moim problemie ale nadal nie został rozwiązany. Przedstawie go po krótce i napisze co do tej pory zrobiłem.
A więc gdy ilość paliwa spada do ok 1/4 baku (1/4 na wskaźniku) to silnik zaczyna głośniej pracować (taki klekot głośny). Jeszcze czasami dochodziło do tego na 1 i 2 biegu w zakresie obrotów od ok 1500 do 1800 jakby odcięcie paliwa. Nagle tak tak jakby odcinało paliwo i trzymam gaz obroty zaczynają iśc w góre a auto jedzie niezmiennym tempem. Dop jak wszedł na wyższe obroty ok 2000 to jechał już normalnie i klekot zanikał. To odcięcie troche ustąpiłom i od dłużeszego czasu eni zauważam tego ale za to głośniejsza praca jest zawsze. Tylko ilość paliwa spadnie do 1/4 dużo głośniej klekocze na niższych obrotach. Pojeżdże tak z 20-30km ilość paliwa spadnie ejszcze bardziej i to zanika i chodzi już normalnie. Problem jest tylko przy określonej ilości paliwa ( zawsze 1/4 baku). Byłem u mechanika podpiął kompa i nic nie ykazało. Wymienił mi czujnik ciśnienia ale zauważam ze problem nie zniknął. Dodam tylko jeszcze, ze czasami po odpaleniu auta miga mi kontrolka taka żółta spiralka oznaczjąca chyba niesprawnosć silnika. Ale mryga ona bardzo żadko gdzies raz na miesiąc a jak się zgasi silnik i odpali na nowo to znika. Najbardziej wkurza mnie to, że jak zacznie mi się to dziać to jade do mechanika on wsiada żebym go przewiózł ruszam i oczywiście jak na złość objawu nie ma;] no już tak mnie to wkurza, że nie wiem co robić.
Może ktoś miał coś podobnego?? Pomóżcie!!



Krawcol82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt sie 07, 2009 14:15
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Krawcol82 » pn wrz 28, 2009 16:56

Sprawdzałeś pompkę paliwa :?:



Tomek_Golf_V
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: ndz lis 19, 2006 00:41
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Tomek_Golf_V » pn wrz 28, 2009 19:53

nie, ten mechanik mówił coś że moze być z pompą wstępną coś nie tak ale zmienił tylko czujnik i nie sprawdził wiecej nic;/



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10566
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Mało paliwa i głośniejsza praca

Post autor: doggie » wt wrz 29, 2009 09:17

Tomek_Golf_V pisze: czasami po odpaleniu auta miga mi kontrolka taka żółta spiralka oznaczjąca chyba niesprawnosć silnika.
dziwne że nie zapisał się żaden błąd w tym przypadku, w ogóle bardzo dziwny problem



Tomek_Golf_V
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: ndz lis 19, 2006 00:41
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Tomek_Golf_V » wt wrz 29, 2009 11:31

no właśnie komputer nic nie wykazał, żadnego błedu;/. Myślałem też że może jakieś śmieci w baku są no ale nie wiem...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 148 gości