Problemy przy odpalaniu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kkurylo

Problemy przy odpalaniu

Post autor: kkurylo » pn sty 03, 2005 17:45

Witam , może ktoś z Was mi pomoże odpowiedzieć na pytanie : co może być powodem dziwnych odgłosów przy odpalaniu samochodu ?
Mam Golfa III 1,9 TD , po dłużyszm postoju samochodu ( z reguły po nocy) po odpaleniu silnika - dziwnie terkocze i lekko trzęsie samochodem , odłosy te ustaja po jakiś 5 sekundach i wszystko jest ok ?
Nie wiem co może być tego przyczyną .
Proszę o podpowiedź .

Z góry Wielkie Dzięki,
Krzysiek



gipson

Post autor: gipson » pn sty 03, 2005 17:49

Poprostu Diesel :) A moze nie pali na wszystkie gary od razu.



sfoti
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw gru 16, 2004 01:37
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: sfoti » pn sty 03, 2005 18:07

sprawdz podlaczenie swiec zarowych i czy kazda ze siwec dobrze grzeje - wyglada na to ze nie pali od razu na wszystkie gary



Awatar użytkownika
TACYK
Vw master
Vw master
Posty: 178
Rejestracja: pt gru 31, 2004 15:15
Lokalizacja: Tarnogród
Kontakt:

Post autor: TACYK » pn sty 03, 2005 18:34

Przyczyn moze byc tyle ze nawet sobie tego nie wyobrazasz.Moga to byc: wadliwa chociarz 1 ze swiec zarówek,zbyt niska kompresja,dostajace sie powietrze do ukladu paliwowego<sprawdz czy nie masz laczonych wezykow,wlozonych jeden w drugi>,zasniedzialy modól ale to raczej odpada bo w koncu po chwili furmana odpala.Moja rada jest taka dopuki pali nie martw sie tym,a jesli sie cos bedzie dzialo nie ominie Cie wizyta u magika a ten to juz kaske wezmie i zrobi co trzeba.Pozdrawiam



kkurylo

Post autor: kkurylo » pn sty 03, 2005 19:53

Dziękuję wszystkim za błyskawiczną odpowiedź.
Widzę ,że na tym forum zawsze można liczyć na cenną poradę i fachowe spojrzenie na sprawę, tym bardziej to ważne dla osoby , która nie zna się za dobrze na samochodach (tak jak ja),a nie chce z byle usterką jechać do mechanika i robić z siebie idiotę :-) .
Jeszcze raz wielkie Dzięki,
Krzysiek



kkurylo

Post autor: kkurylo » pn sty 03, 2005 22:47

ach jeszcze jedno : mam rozumieć że "gary" to świece żarowe ?



79Adam79
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: sob lis 20, 2004 16:51
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: 79Adam79 » pn sty 03, 2005 23:03

Witam

"gary" to określenie cylindrów. Więcej nic Tobie nie powiem bo jeszcze dieselka nie miałem ale obiecałem sobie że następne auto to będzie diesel.
Pozdro.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 441 gości