Falujące obroty

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

DonKichot
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: sob paź 13, 2007 20:11
Lokalizacja: Czechowice
Kontakt:

Falujące obroty

Post autor: DonKichot » śr wrz 23, 2009 19:17

Witam
chodzi o leona 1.6 SR (8v) 2000 rok, 177 tys. gaz od 2 tygodni.

założyłem gaz 2 tygodnie temu, po 1500km pojechałem na 1 regulację i do tego momentu wszystko było ok, po regulacji wyjechałem i obroty zaczeły falować. wygląda to tak:

po zapaleniu idzie ładnie na 900 obr, ale jak ruszam i jadę na jakimś biegu, i zluzuje lub wcisnę sprzęgło to obroty falują między 1000 a 1500 ! ci od gazu powiedzieli że to nic z gazem bo obroty falują na gazie i na benzynie, dziwne że zaczeło się to po wyjeździe z regulacji, ale to być może zbieg okoliczności. czasem idzie normalnie ale co drugi raz jak go wysprzęglam to obroty falują

piszę tutaj bo nie wiem gdzie :) wcześniej miałem golfa 4 temu znam to forum. a z tego co wiem silnik w leonie jest podobny
Ostatnio zmieniony śr wrz 23, 2009 19:17 przez DonKichot, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr wrz 23, 2009 19:22

Należy podejrzewac że spartolili tą regulacje i sterownik silnika coś błędów nałapał. Teraz musisz się z nimi delikatnie wykłucić, a jak nie pomoże zdobyc opinie innego elektronika samochodowego, bo w koncu przypadki się zdarzają że to akurat nie wina gazu ale w tej sytuacji bardzo wątpie w taki przypadek.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
18damian18
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: czw cze 21, 2007 11:00
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: 18damian18 » śr wrz 23, 2009 21:28

Możliwe, że wina zabrudzonej przepustnicy.



DonKichot
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: sob paź 13, 2007 20:11
Lokalizacja: Czechowice
Kontakt:

Post autor: DonKichot » pt wrz 25, 2009 15:10

byłem i wykasowali mi błędy i zrobili adaptacje przepustnicy i było dobrze 5 minut :P
dalej falują obroty to donich już nie jadę bo i tak nic nie zrobią.


sam tylko nie wiem teraz czy to źle ustawiony gaz i komputer łapie od niego ciągle błędy, a może ta przepustnica, bo od błędów chyba tak nie może gaz sam się dodawać, bardziej wygląda mi to na przepustnice

wiecie może jaki to koszt ? to czyszczenie


albo nie, pierwsze wymienie świece :)
Ostatnio zmieniony pt wrz 25, 2009 15:30 przez DonKichot, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt wrz 25, 2009 20:17

DonKichot pisze:sam tylko nie wiem teraz czy to źle ustawiony gaz i komputer łapie od niego ciągle błędy
to tzeba było po wykasowniu błędów jeździć trochę na benzynie. Jeśli problem nie wróci póki nie przełączysz na gaz to winna jest instalacja LPG


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

DonKichot
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: sob paź 13, 2007 20:11
Lokalizacja: Czechowice
Kontakt:

Post autor: DonKichot » pn wrz 28, 2009 14:52

problem sam się rozwiązał.. po prostu wszystko nagle wróciło do normy, jeżdżę już kilka dni i ani razu nie za falowało obrotami :) więc to prawdopodobnie przepustnica zabrudzona tylko że tak delikatnie że się rozruszało, bo dzień przed tym jak się to naprawiło to pojechałem na expresówkę i przegoniłem go przez godzinę na każdym biegu pod 5 tys. :)

jak to kiedyś wróci to sobie wyczyszcze przepustnice i tyle albo wymienie świece ale na razie wszystko ok
Ostatnio zmieniony pn wrz 28, 2009 14:53 przez DonKichot, łącznie zmieniany 2 razy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 459 gości