Kilka usterek po zakupie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
szu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pt wrz 18, 2009 23:25
Lokalizacja: Wrocław

Kilka usterek po zakupie

Post autor: szu » pt wrz 18, 2009 23:42

Po pierwsze przywitam sie: sie witam ;)

W tym tygodniu kupilem Golfika MK4 Variant 1.9 tdi (90KM), super-przyjemne autko az nie chce sie wysiadac :okej:, poprzedo posiadalem "wytluczone" polo 6n wiec moje zadowolenie nie powinno dziwic ;). Do rzeczy, jak w (prawie?) kazdej uzywce cos "nie trybi". Mam pare drobiazgow i licze na wasza pomoc ;).

1. Nie wiem czy tak ma byc, ale przy ustawianiu el. lusterek prawe dziala ok natomiast przelaczenie na lewe porusza i lewym lusterkiem (to jest ok) i prawym (to mnie dziwi i chyba cos jest zle). Szukalem na forum, google ale nie znalazlem takiej przypadlosci.

2. Szyba pasazera nie opuszcza sie, silniczek chodzi. Czy to moze byc cos powaznego (np zerwane ciegno czy cos tego typu)? Czy poradze sobie z tym samodzielnie (w polo rozkrecanie boczkow itp bylo banalne tu widze troche bardziej skomplikowane)? Dodam ze przy opuszczaniu silniczek zatrzymuje sie, przy podnoszeniu dziala caly czas.

3. Zamek od strony pasazera nie obija kluczyka. Czy to moze byc wina sprezyny? Moze wyskoczyla z zaczepu.

Jak widac sa to duperele, ale wole to zrobic i spac spokojnie ;).
Ostatnio zmieniony pt wrz 18, 2009 23:43 przez szu, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » pt wrz 18, 2009 23:52

szu pisze:1. Nie wiem czy tak ma byc, ale przy ustawianiu el. lusterek prawe dziala ok natomiast przelaczenie na lewe porusza i lewym lusterkiem (to jest ok) i prawym (to mnie dziwi i chyba cos jest zle). Szukalem na forum, google ale nie znalazlem takiej przypadlosci.
Normalnie działanie. Najpierw ustawiasz lewe lusterko, później prawe. Przy kolejnym ustawianiu lewego lusterka prawe powinno ustawiać się samo względem lewego...
2. Szyba pasazera nie opuszcza sie, silniczek chodzi. Czy to moze byc cos powaznego (np zerwane ciegno czy cos tego typu)? Czy poradze sobie z tym samodzielnie (w polo rozkrecanie boczkow itp bylo banalne tu widze troche bardziej skomplikowane)? Dodam ze przy opuszczaniu silniczek zatrzymuje sie, przy podnoszeniu dziala caly czas.
Z rozebraniem drzwi nie jest tak łatwo jak w Polo.
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=59801
W tym temacie jest ładnie opisane rozebranie drzwi



Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Re: Kilka usterek po zakupie

Post autor: Jazz_Blue » sob wrz 19, 2009 00:12

szu pisze:Zamek od strony pasazera nie obija kluczyka. Czy to moze byc wina sprezyny? Moze wyskoczyla z zaczepu.
Spróbuj popsikać np WD-40 do otworu i poruszaj kluczykiem w prawo i lewo, powinno pomóc.
Auto było otwierane pewnie cały czas z pilota, nie zdziwiłbym się nawet jakby zamek od strony pasażera w ogóle nie był używany.



Awatar użytkownika
bufu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: wt sie 31, 2004 15:23
Lokalizacja: zdolny śląsk

Post autor: bufu » sob wrz 19, 2009 08:29

kolego na punkt 3 tutaj masz porade
u mnie tez tak bylo



Awatar użytkownika
szu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pt wrz 18, 2009 23:25
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szu » ndz wrz 20, 2009 13:30

Jak mi gdzies we Wroclawiu zrobia to podnoszenie szyby tak za ok. 100zl to nie bede tego rozbierac - zawsze sie jakies zaczepy polamia przy pierwszym razie.

Auto bylo otwierana kluczykiem. Dostalem komplet 2 kluczykow (nie scyzor) i matryca.
Jak moge sprawdzic czy w aucie jest centralka od pilota?

Dzieki za odpowiedz koledzy!



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » ndz wrz 20, 2009 14:50

szu pisze:Jak mi gdzies we Wroclawiu zrobia to podnoszenie szyby tak za ok. 100zl to nie bede tego rozbierac - zawsze sie jakies zaczepy polamia przy pierwszym razie.
Byłem podobnego zdania i postanowiłem sam nie zakładać alarmu i dałem auto magikom. Sam bym na pewno mniej napsuł, pewnie robił bym to z 5x dłużej ale szkody mniejsze by były. Nie wiem czy mechanicy robiąc coś wewnątrz auta nie patrzą że zniszczą coś bo to nie ich auto czy dlatego że nie potrafią...w aucie staram się robić wszystko sam, wczoraj robiłem 5h coś co mechanikowi zajęłoby godzinę...
szu pisze:Jak moge sprawdzic czy w aucie jest centralka od pilota?
Jak nie masz pilota to na centralkę też nie masz co liczyć



Awatar użytkownika
szu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pt wrz 18, 2009 23:25
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szu » ndz wrz 20, 2009 15:18

Qto pisze:
szu pisze:Jak mi gdzies we Wroclawiu zrobia to podnoszenie szyby tak za ok. 100zl to nie bede tego rozbierac - zawsze sie jakies zaczepy polamia przy pierwszym razie.
Byłem podobnego zdania i postanowiłem sam nie zakładać alarmu i dałem auto magikom. Sam bym na pewno mniej napsuł, pewnie robił bym to z 5x dłużej ale szkody mniejsze by były. Nie wiem czy mechanicy robiąc coś wewnątrz auta nie patrzą że zniszczą coś bo to nie ich auto czy dlatego że nie potrafią...w aucie staram się robić wszystko sam, wczoraj robiłem 5h coś co mechanikowi zajęłoby godzinę...
Tez racja, najchetniej to bym "nadzorowal" takie dzialanie.



Awatar użytkownika
BZYCZEK2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 322
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 10:47
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: BZYCZEK2 » pn wrz 21, 2009 09:35

kolego co do szyby to prawdopodobnie czeka Ciebie kupno zestawu naprawczego szyby...
jezeli to szyba pasera masz tam dwa mocowania szyby.. po zdjeciu tapicerki z dzwi zobaczysz taka cala blache na ktorej beda 2 gumowe zaslepki... wyjmij te zaslepki tam powinny byc widoczne te zaczepy ktore trzymaja szybe... jezeli nie widac to mocowania moga byc na dole wtedy wystarczy podniesc te zaczepy silniczkiem czyli poprostu nacisnac podnoszenie szyb ;)
tam sa takie 2 plastiki trzymajace metalowe zaczepy zakonczone guma na gorze i to wlansie trzyma szybe...
prawdopodobnie te plastiki Ci pekly, taka wada niestety....

powodzenia ;)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 217 gości