cięzkie odpalanie na ciepłym silniku

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

lukaselmo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 21:05
Lokalizacja: WLKP

Post autor: lukaselmo » czw wrz 17, 2009 09:36

A może to być wadliwy lub zabrudzony czujnik położenia wału?Może na ciepłym ciężko idzie impuls i musi pokręcić?Bo może zaczne od rozrusznika i nic potem czujniki jeden po drugim a to kasa w cholere


lukas

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10566
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » czw wrz 17, 2009 09:38

lukaselmo, moja rada jest :gora: od tego bym zaczął, jeżeli tuner nie rozwiąże tematu ( a moim zdaniem rozwiąże) to po prostu nie płacisz i jeden problem masz wyeliminowany



Awatar użytkownika
mariusz75
Forum Master
Forum Master
Posty: 1235
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 17:31
Lokalizacja: pracownik ASO VOLKSWAGENA wielkopolska
Kontakt:

Post autor: mariusz75 » czw wrz 17, 2009 11:52

mettenos pisze:a najśmieszniejsze jest to że ASO VW w ogóle nie są przygotowane pod kątem technicznym (sprzęt) do wymiany map w ECU, mogą zaktualizować ale nie mogą w nich pogrzebać bo nie mają sprzętu,

mettenos, nie od tego jest ASO aby zmieniać jak mu się podoba mapy startowe i oprogramowania sterowników.

W ASO bez problemu można aktualizować oprogramowanie każdego sterownika na nowsze lub na wersję lepszą poprawioną, ale ingeręcja w eprom to już przesada.

Dlaczego?????????????? bo do takich zabiegów potrzeba prawdziwych fachowców którzy wiedzą co robią i na prawdę znają się na rzeczy, gdyby w chwili obecnej wszystkie serwisy ASO VW dostały programatory do zmian w epromie sterowników ECU to daje głowę że 95% prób naprawy kończyło by się porażką !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Działania serwisu są w pewien sposób ograniczone - my nie możemy grzebać w epromie sterownika my możemy wymienić go na nowy lub wpisać mu zaktualizowane oprogramowanie.
Tak z innej beczki ale w sprawie ograniczeń - w serwisie nie czyści się kierownic turbo - tam wstawia się zaraz nówkę sztukę turbinkę prosto z fabryki (tak każe producent i nie ma dyskusji).

Taka to jest szara rzeczywistość.

[ Dodano: 17 Wrz 2009 12:06 ]
mettenos pisze:Pyton50 napisał/a:
............Czyli w jednym modelu chronione koło w innym nie???


dokładnie, i do tego VW nie chce się przyznać do tego, że coś spartaczyli w mapach w ECU,
Zgadza się, w jednych sterownikach są one tak napisane że problem ten nigdy się nie pojawia,
a w innych sterownikach silnika są napisane na granicy i po pewnym przebiegu silnika i zużyciu się części mechanicznych silnika auto nie pali od szczała na ciepłym.
Ostatnio zmieniony czw wrz 17, 2009 12:00 przez mariusz75, łącznie zmieniany 2 razy.


DIAGNOSTYKA SILNIKÓW TDI
wymiana rozrządów, kompleksowe naprawy
okolice POZNANIA
Info: PW, GG, lub 502 813 462
MOJA CZARNA PEREŁA TDI XX JAHRE

ronuch
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 577
Rejestracja: sob gru 30, 2006 16:52
Lokalizacja: jastrzębie zdrój

Post autor: ronuch » czw wrz 17, 2009 12:56

miałem podobnie w moim pasku AVF zimny palił od strzała a ciepły zapalał i od razu gasł - jak sie potrzymało na rozruszniku to zapalił! Dodatkowo fis pokazywał mi duże spalanie na postoju (1,4 l/h norma ok 0,7 l/h bez klimy) na vagu wyszły duże korekcje dawek na pompkach więc postanowiłem popatrzeć na kable przy pompkach i sprawdzić oznaczenia (oczywiscie tak doradzili mi forumowicze z vwgolf) i wyszło szydło z worka miałem każdą pompkę z innej parafi od 2,5 tdi po 1,9 tdi ale słabsze silniki - wymieniłem na próbę tylko jedna pompkę ta od 2,5 tdi na taka jak powinna być u mnie i auto zaczeło zapalać i spalanie też spadło a teraz zbieram na komplet nowych pompek :)


kupie kierownice 3-ramienna do passata 3bg czarna skóra i galke zmiany biegow do skrzyni 6

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10566
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » czw wrz 17, 2009 13:00

mariusz75 pisze:nie od tego jest ASO aby zmieniać jak mu się podoba mapy startowe i oprogramowania sterowników.

W ASO bez problemu można aktualizować oprogramowanie każdego sterownika na nowsze lub na wersję lepszą poprawioną, ale ingeręcja w eprom to już przesada.
mariusz75, ja nikogo za to nie ganię tylko stwierdzam fakt, dodam też, że akurat w moim przypadku aktualizacja oprogramowania nie pomogła, dlatego uważam, że ASO powinno mieć możliwość ingerencji w EPROM, załóżmy że mam nowy samochód na gwarancji, ciężko pali na ciepłym - nie ma żadnej możliwości wybrnięcia z sytuacji tylko po przez zmianę map bo aktualizacja nie odnosi rezultatu - i co? wymiana samochodu? silnika? a wystarczy tylko "pogrzebać" w EPROMie

[ Dodano: Czw 17 Wrz, 2009 ]
mariusz75 pisze:w serwisie nie czyści się kierownic turbo - tam wstawia się zaraz nówkę sztukę turbinkę prosto z fabryki (tak każe producent i nie ma dyskusji).

Taka to jest szara rzeczywistość.
zgadza się, może to i dobrze dla kogoś kto ma autko na gwarancji, a jeżeli nie ma to taki zabieg zdecydowanie obniżyłby koszty
Ostatnio zmieniony czw wrz 17, 2009 13:07 przez doggie, łącznie zmieniany 2 razy.



lukaselmo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 21:05
Lokalizacja: WLKP

cięzkie odpalanie

Post autor: lukaselmo » czw wrz 17, 2009 18:06

A jak ciężko odpala na ciepłym to może to być wina pompowtrysku?Bo byłem z golfem 5 u następnego elektryka i znów inna teoria.Nie wykazało zadnego błędu a on mi gada,że to pompowtrysk jest winny,więc zrobiło mi się gorąco kuźwa.Mówił,ze w następnym tygodniu ma mieć program i wgra i jak nie będzie poprawy z tym odpalaniem to 100% pompowtrysk.Ale jaką ja mam pewność,że będzie to dobry program?Co radzicie?Prosze pomóżcie,jechać na serwis i niech działają?Brak mi słów.Prosze o pomoc


lukas

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10566
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: cięzkie odpalanie

Post autor: doggie » czw wrz 17, 2009 18:08

lukaselmo pisze: byłem z golfem 5 u następnego elektryka i znów inna teoria.Nie wykazało zadnego błędu a on mi gada,że to pompowtrysk jest winny,
na podstawie czego tak stwierdził?

[ Dodano: Czw 17 Wrz, 2009 ]
lukaselmo pisze: Co radzicie?Prosze pomóżcie,jechać na serwis i niech działają?
Już ci pisałem co masz zrobić - powtórzę - jedź do tunera i niech ci sprawdzi jak wyglądają mapy startowe i czy da się z nimi coś zrobić, jak będziesz jeździł do mechaników to będziesz miał tyle opinii co samych mechaników



Awatar użytkownika
mariusz75
Forum Master
Forum Master
Posty: 1235
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 17:31
Lokalizacja: pracownik ASO VOLKSWAGENA wielkopolska
Kontakt:

Post autor: mariusz75 » czw wrz 17, 2009 18:13

lukaselmo pisze:Prosze o pomoc
Kolego a z skąd jesteś???
Polecimy Ci jakiegoś tunera w najbliższej okolicy i on poprawi mapy startowe dawki paliwa w zależności od temperatury cieczy chłodzącej i obrotów silnika.
To będzie najlepsze rozwiązanie, pewne że poskutkuje, a i polecony warsztat czy fachowiec będzie sprawdzonym pewniakiem znającym temat a nie popierdółką.

[ Dodano: 17 Wrz 2009 18:15 ]
mettenos pisze:Już ci pisałem co masz zrobić - powtórzę - jedź do tunera i niech ci sprawdzi jak wyglądają mapy startowe i czy da się z nimi coś zrobić, jak będziesz jeździł do mechaników to będziesz miał tyle opinii co samych mechaników
tym razem ty szybszy :grin:


DIAGNOSTYKA SILNIKÓW TDI
wymiana rozrządów, kompleksowe naprawy
okolice POZNANIA
Info: PW, GG, lub 502 813 462
MOJA CZARNA PEREŁA TDI XX JAHRE

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10566
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » czw wrz 17, 2009 18:18

mariusz75, pytanie czy ta Korsyka gdzie Polacy (i nietylko) jeżdżą wypoczywać? Jeżeli tak to kiepsko będzie mu doradzić tunera :grin:



lukaselmo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 21:05
Lokalizacja: WLKP

cięzkie zapalanie

Post autor: lukaselmo » czw wrz 17, 2009 18:23

Ja jestem ze Śremu,koło Poznania.Dzięki koledzy za pomoc,doradzcie dobry serwis bo mam syć powoli.Myślałem o Mroczkowskim ze Srody Wielkopolskiej ale jeśli macie kogoś dobrego to prosze napiszcie,kużwa miałem golfa 3 potem 4 i normalnie chodziły jak pszczoły a tu takie rozczarowanie.A dopołudnia byłem u następnego elektryka to chce mi założyć jakiś pstryczek zeby na ciepłym świece żarowe grzały,całkiem mnie rozwalił.


lukas

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10566
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: cięzkie zapalanie

Post autor: doggie » czw wrz 17, 2009 18:43

lukaselmo pisze: Myślałem o Mroczkowskim ze Srody Wielkopolskiej
w ASO VW nie zmienią ci map startowych, szukaj tunera z okolic

[ Dodano: Czw 17 Wrz, 2009 ]
np. http://www.monster-tuning.nexus.net.pl/ ... tuning.htm



lukaselmo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 21:05
Lokalizacja: WLKP

odpalanie

Post autor: lukaselmo » czw wrz 17, 2009 19:20

To do kogo jechać,podajcie przykład,dajcie namiary bo nie mam pojęcia gdzie jechać,jeśli nie w serwisie to gdzie?Pierwszy raz się spotkałem z takim problemem i nie mam pojęcia gdzie uderzyć?


lukas

Awatar użytkownika
rafalvfr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pt sty 26, 2007 15:27
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: cięzkie odpalanie na ciepłym silniku

Post autor: rafalvfr » czw wrz 17, 2009 19:25

[quote="lukaselmo"]Witam.Kupiłem golf V 1.9 tdi 105 KM 2004 rok.Mam taki problem,0że jak jest zimny to odpala oki a jak ciepły to musi troche silnik pokręcić{z 4 obroty} (...)


Witam
Trochę jestem zaskoczony ile teorii do uterki, chyba najstarszej jak świat jeśli idzie o VW.
Jeśli chodzi o motory 1Z AFN itd itd to na 95% od ręki pomoże korekta map - ale u dobrego tunera a nie jakiegoś szarlatana z maszyną do pisania.
Proponuję zajrzeć na forum mastersa ale tylko przeszuakć nie pytać bo skończy się ogólnym linczem (temat wałkowany setki razy)
Zmiana akumulatora i rozrusznika poleciłbym na zimę - bo słabsze kręcenie wałem z reguły utrudnia rozruch zimnego silnika a nie ciepłego i wynika to z najprostszej fizyki płynów itd itd.


Pozdrawiam
Rafalvfr
Golf IV kombi 4Motion (ASZ)
175 Km Compsport

Awatar użytkownika
mariusz75
Forum Master
Forum Master
Posty: 1235
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 17:31
Lokalizacja: pracownik ASO VOLKSWAGENA wielkopolska
Kontakt:

Post autor: mariusz75 » czw wrz 17, 2009 19:30

Ja polecam wycieczke do Wrocka i wizytw w firmie dynosoft

DYNOSOFT Wrocław - mechanika, chiptuning, pomiary mocy.
http://www.dynosoft.pl/

Chłopaki z tej firmy już nie raz stanęli na wysokości zadania i auta po wizycie u nich nie raz były już opisywane na forum a każdy właściciel był zadowolony.
_________________


DIAGNOSTYKA SILNIKÓW TDI
wymiana rozrządów, kompleksowe naprawy
okolice POZNANIA
Info: PW, GG, lub 502 813 462
MOJA CZARNA PEREŁA TDI XX JAHRE

Zablokowany

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 142 gości