Często nie mogę wrzucić dwójki

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pawelcz2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt wrz 15, 2009 16:32
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Często nie mogę wrzucić dwójki

Post autor: pawelcz2 » wt wrz 15, 2009 16:40

Witam
Kupiłem Golfa II z silnikiem 1.6TD z intercoolerem i mam problem ze skrzynią biegów. Tak jak w temacie często nie mogę w ogóle wrzucić drugiego biegu. Jak wrzucam z jedynki to zazwyczaj się uda, ale przy redukcji z trójki prawie nigdy. Jak już bieg wejdzie to często jest tak że czuję jakby wszedł dosłownie minimalnie (tak jakby nie pewnie), ale zdaża się mu też wejśc pewnie. Dodam, że nie ma zgrzytu przy wrzucaniu biegu, po prostu albo da się go wrzucić albo nie. Mam nadzieje, że to nie synchronizator, choć jest to możliwe, bo zdażyło się też tak, że bieg wszedł, ale nie do końca i po puszczeniu sprzęgła było słychać tylko jakieś zgrzytanie. Może wystraczy wymienić cięgna? Podobno drugi bieg to bolączka wielu golfów ;)



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » wt wrz 15, 2009 17:33

pierwsze to sprawdź czy masz olej w skrzyni


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » wt wrz 15, 2009 18:49



:-k ...

pawelcz2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt wrz 15, 2009 16:32
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: pawelcz2 » śr wrz 16, 2009 16:12

Dzisiaj odkryłem, że żeby wrzucić dwójkę nie mogę wychylać lewarka w lewo do oporu, tylko zostawić trochę luzu. Zaraz sprawdziłem to w jeździe i faktycznie, wchodzi tylko cięzko mi to wyczuć, bo jestem przyzwyczajony, że zawsze ciągnę w lewo do oporu i potem do siebie. Bieg jak już wejdzie to wchodzi pewnie, bez zgrzytania, więc mam nadzieję, że sychronizator jeszcze nie jest najgorszy. Muszę tylko pokombinować przy cięgnach, może uda się mi przesunać cały lewarek trochę w lewo. Wtedy poprawiłoby się także wrzucanie piątki, bo żeby ją wrzucić w tej chwili muszę bardzo mocno nacisnąć na lewarek w prawo (tak że lewarek aż wchodzi trochę w dół).



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » śr wrz 16, 2009 16:24

pawelcz2 pisze:może uda się mi przesunać cały lewarek trochę w lewo
puki co zostaw go w miejscu gdzie jest -- kup zestaw cięgien do wybieraka i wymień stare na nowe - koszt nie wielki


:-k ...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 425 gości