[Mk4] AGU problem z wolnymi obrotami

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
TZC
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: wt gru 21, 2004 15:16
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

[Mk4] AGU problem z wolnymi obrotami

Post autor: TZC » ndz wrz 13, 2009 16:08

Witam wszystkich !
MK4 1.8T 150KM + sekwencja LPG
Od około 2 miesięcy nie moge poradzić sobie z wolnymi obrotami.
Problem polega na tym, że nie zawsze rano gdy odpalam bez dodania gazu auto od razu gaśnie ale to jeszcze nie jest ten dramat bo za drugim razem jeżeli dodam choć na 1sek gaz już jest ok ale kiedy już rusze i za nim przełączy mi na LPG po przejechaniu pewnego odcinka NIE ZAWSZE przy zatrzymaniu się przed np. światłami auto gaśnie po wrzuceniu na luz lub sprzegło po opdaleniu nie raz przechodzi ale nie raz jeszcze nie może złapać wolnych obrotów. Kiedy już się przełączy na LPG Jest lepiej tzn wolne obroty trzyma lepiej niż na benzynie.

Po podłączeniu pod komputer wywalał jeden stały błąd:

16505 - Czujnik położenia przepustnicy zakres/możliwości brak osprzętu/nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY

po czyszczeniu przepustnicy adaptacji błąd wywalał średnio co 1KM :grrr:
Nic innego mi nie pozostało jak zakup nowej przepustnicy 940zł SIEMENS VDO

Po zamontowaniu trzymał wysokie obroty i trzymał jeden błąd:
282 - Regulator położenia przepustnicy-V60 nieprawidłowy sygnał
po adaptacji obrotu ustały błędu nie ma.

Po przejechaniu około 80km powrócił problem z wolnymi :grrr: :grrr: :grrr:
STARA PRZEPUSTNICA ŁAPAŁA ŚREDNIO CO 1KM BŁĄD A NOWA CO 5/10KM
Prosze o porady co to może być czyżby znowu przepustnica czy jednak co innego



greg

Post autor: greg » ndz wrz 13, 2009 17:37

sprawdź na zimnym silniku na VAG jaką masz temperaturę silnika (myślę o temperaturze która zobaczysz nie na zegarach tylko w sterowniku silnika)



Awatar użytkownika
TZC
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: wt gru 21, 2004 15:16
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Post autor: TZC » ndz wrz 13, 2009 19:43

po godzinnej jezdzie pomieście na wskaźniku temperatury (zegary) jest tak na oko 88 stopni a na vagu jest 75 stopni
Dodam jeszcze, że nie zależnie o sytuacji szarpie przy dodawaniu i odpuszczaniu gazu ale nie raz tego nie ma

[ Dodano: Nie Wrz 13, 2009 19:47 ]
zimną sprawdze jak ostygnie

[ Dodano: Pon Wrz 14, 2009 00:07 ]
greg pisze:sprawdź na zimnym silniku na VAG jaką masz temperaturę silnika (myślę o temperaturze która zobaczysz nie na zegarach tylko w sterowniku silnika)
po 7godzinach stania pod chmurką temperatura na vagu jest 27stopni

[ Dodano: Pią Wrz 18, 2009 21:54 ]
Nikt mi nie pomoże ??????????



adamtcz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw cze 18, 2009 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: adamtcz » wt wrz 22, 2009 19:28

Podłącze się do pytania.
Jak mam podobny problem tylko , że auto mi gaśnie w trakcie jazdy bez wysprzęglania poprostu tak jakby zabrakło paliwa albo gazu lub prądu po wciśnieciu na sprzęgło auto gaśnie a jak wcisne sprzęgło i dodam gazu (max) obroty nie chcą podejść wyżej jak 1200 i do tego cały czas falują po ponownym odpaleniu jest ok ale powraca po nie długim czasie ten sam problem dzisiaj udało mi się przytrzymać na obrotach i akurat miałem podłączony komputer okazało się, że jest to błąd przepustnicy po wykasowaniu mogłem normalnie jechać :grrr: :grrr: :grrr: :grrr: :grrr:

I teraz pytanie czy ma ktoś schemat tej kostki co się wpina do przepustnicy ????
silnik 1.8T AGU przepustnica na linke

Jestem po wymianie przepustnicy nie wiem teraz co jest grane mam nadzieje, żę to instalacja gdzieś jest przerwana rozkładam już ręce znajomy mechanik tak samo prosze o pomoc
Ostatnio zmieniony wt wrz 22, 2009 19:39 przez adamtcz, łącznie zmieniany 1 raz.



tjwasiak
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 579
Rejestracja: sob paź 20, 2007 23:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tjwasiak » śr wrz 23, 2009 00:40

Oto schemat podłączeń przepustnica - ECU dla AGU od października 1998
Obrazek



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 337 gości