Po naprawie TURBOSPREZARKI auto nadal kopci..

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Mic
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: śr cze 24, 2009 12:37
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Po naprawie TURBOSPREZARKI auto nadal kopci..

Post autor: Mic » pt wrz 11, 2009 18:16

Witam
Panowie pomóżcie!
Moj temat wyglada nastepujaco.Kupiłem sobie MK4, zauwazylem po jakims czasie ze autko kopci, nastepnie auto kopcilo, ale takze nie ciaglo. Przyczyna- padnieta turbosprezarka, najpierw mysalem ze to pompowtryski, ale sprawdzilem w bardzo dobrym wrasztacie zajmujacych sie pompowtryskami itp. i okazalo sie ze sa one jak w najlepszych porzadku. Turbosprezarke mechanik wymontowal, nr turbiny 038253019A(sprawdzilem ze pasuje ona do silnika 110KM) bylem zdziwiony bo nr ktore sie nadaja do mojego silnika to 038253016H lub N. Wiem ze mam zmieniony silnik w aucie ale jest on z 2003 roku czyli taki jaki byl poprzedni( podobno padl z powodu nie wymienianego oleju) wiec nie wiem skad taka turbina.. chyba poprzedi wlasciciel wymienil turbo. Pomyslalem tez zanim wymienilem turbo ze moze to przez zawor egr auto kopci, jak sie okazalo zawor byl brudny, wiec zostal wyczyszczony jak i caly dolot. Dzisiaj auto odebralem i efekt jest taki ze turbina chodzi jak nalezy, z ciagiem nie ma problemu( zawiozlem ja do warsztatu gdzie zajmuja sie naprawa turbin, zostala wymieniona zmienna geometria lopatek i grzybek,czopik nie wiem jak to sie nazywa, reszta trurbiny byla ok), wymienilem tez olej na nowy (castrol edge turbo diesel). Turbina jest wiec ok ale auto kopci, postawilem je tez na kostce przygazowalem i zostala czysta czarna sadza! Nie mam pomyslu od czego, mysle ze to ten zawor egr, po tym wyczyszczeniu to chyba mu sie pogorszylo bo przed wymiana turba i czyszczeniem nie widzialem zeby sadza zostawala.

Prosze o jakiekolwiek sugestie :)



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Post autor: edzio » pt wrz 11, 2009 19:33

wykopci się samo ,jeżeli przeddtem turbo nie pracowało,to w tłumnikach nazbierało się sadzy,w tej chwili dobrze dmucha dlatego *#cenzura#* sadze.Pojeżdzisz trochę to przestanie.



Awatar użytkownika
hijacker4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 324
Rejestracja: ndz kwie 06, 2008 10:30
Lokalizacja: Sokółka i całe woj. podlaskie

Post autor: hijacker4 » ndz wrz 13, 2009 08:01

MOżliwe też jest że spartolili robotę, jeśli ją regenerowali, ciąg i parametry może mieć...



Zimny Chirurg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: pn cze 22, 2009 21:31
Lokalizacja: Wałbrzych
Silnik: AHF
Kontakt:

Post autor: Zimny Chirurg » ndz wrz 13, 2009 11:42

Na jaki kolor kopciło przed regeneracją i jak teraz. Bo to bardzo ważne. I powiedz czy masz kata?

Pozdro

ZC



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Post autor: edzio » ndz wrz 13, 2009 12:00

Mic pisze:ale auto kopci, postawilem je tez na kostce przygazowalem i zostala czysta czarna sadza!
z tego domyślam się ,że na czarno kopci,lub wyrzuca tylko sadze tak jak prędzej pisałem.



neox
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: wt mar 04, 2008 22:43
Lokalizacja: Kraków

Post autor: neox » ndz wrz 13, 2009 12:11

Pożycz od kogoś przepływomierz i zobacz. U mnie mimo znakomitego ciągu i wskazań przepływomierza kopcił. Kupiłem nowy wkład pietburga i jak ręką odjął puszcza tylko lekkie bąki jak się depnie co jest normalnie.


Potrzebujesz programu, korekty do MSA15, EDC15V czy EDC15P ? Twój diesel źle odpala? Pisz PM...

Mic
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: śr cze 24, 2009 12:37
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Post autor: Mic » ndz wrz 13, 2009 13:09

Przed wymina kopcil na czarno ale auto ciaglo bdb ale poźniej juz tylko kopcilo a tuo mocy nie mialo rzecz jasna, po wyjeciu turbo wymienili zmienna geometrie i ten grzybek,auto ciagnie choc tak jakos nie do konca jestem przekonany i rzeczywiscie sadze wywialo(zrobilem juz jakies 300km), nic nie zostaje na asfalcie ,ale jak sie go przygazuje w miejscu to kopci i to dobrze.. :/ mechanik pytal mnie jak przywiozlem turbine do zalozenia czy wymieniali jakis uszczelnaicz.? w turbinach z tego co wiem ta sa uszczelniacze wiec moze ktorys nawala?



Zimny Chirurg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: pn cze 22, 2009 21:31
Lokalizacja: Wałbrzych
Silnik: AHF
Kontakt:

Post autor: Zimny Chirurg » ndz wrz 13, 2009 13:15

Mic pisze:Przed wymina kopcil na czarno ale auto ciaglo bdb ale poźniej juz tylko kopcilo a tuo mocy nie mialo rzecz jasna, po wyjeciu turbo wymienili zmienna geometrie i ten grzybek,auto ciagnie choc tak jakos nie do konca jestem przekonany i rzeczywiscie sadze wywialo(zrobilem juz jakies 300km), nic nie zostaje na asfalcie ,ale jak sie go przygazuje w miejscu to kopci i to dobrze.. :/ mechanik pytal mnie jak przywiozlem turbine do zalozenia czy wymieniali jakis uszczelnaicz.? w turbinach z tego co wiem ta sa uszczelniacze wiec moze ktorys nawala?
Jak by nie trzymał jakiś uszczelniacz w turbinie to walił by na niebiesko. Na czarno to albo leją wtryski alo jak masz kata to jest tak zawalony syfem ze jak mu depniesz to wtedy tez masz taki efekt czarnego kopcenia. Moze masz nieszczelności w ukłądnie dolotowym do turbiny. Moze przepływka pada. Cięzko tak sobie gdybać. Daj na VAGa i zrób logi stat. i dynam. Wywal kata jak masz.

Pozdro

ZC



Mic
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: śr cze 24, 2009 12:37
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Post autor: Mic » ndz wrz 13, 2009 13:35

hm.. katalizator to chyba w takim aucie jest, byl sprowadzony z niemiec ja przy nim nic nie wyjmowalem, wtryski sa ok, byly sprawdzane, a jesli katalizaotr jest zapchany to jest on do wymiany czy mozna go w jakis sposob wyczyscic?



Tomaszvts
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn lip 13, 2009 22:31
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Tomaszvts » ndz wrz 13, 2009 13:46

Jeśli chodzi o katalizator to nie dowiesz się do puki nie zaglądniesz pod samochód :> Koledzy mają rację,najlepiej będzie jak ktoś Ci podepnie ten samochodzik pod komputer,bo tak to będzie ciężko poradzić coś w tym temacie.Bardzo możliwe że faktycznie masz gdzieś nie wielką nieszczelność na wężach i stąd będzie się brało kopcenie.Tak jak piszesz że przy przegazownaiu kopci, na dobrą sprawę to prawię każdy jak mu dobrze odkręcisz to zakopci ale raczej kolor jest bardziej brązowy a nie czarny.Kolega który pisze o przepływomierzu też może mieć rację ,bo pojawiło się sporo zamienników na allegro w bardzo niskiej cenie i może właśnie coś takiego masz założone.



Mic
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: śr cze 24, 2009 12:37
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Post autor: Mic » ndz wrz 13, 2009 13:57

Sprawdzilem, katalizator jest, na wezach nie moze byc nieszczelnosci bo dopiero co wymienilem turbo i bylo wszystko sprawdzane itp itd a przeplywomierz jest oryginalny, autko ma przebieg 170 tys. No nic bede musial jechac na to sprawdzenie,ciekawe co mi powiedza:P a wie ktos moze jaki jest koszt dobrego katalizatora czy tam oryginalnego?



Zimny Chirurg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: pn cze 22, 2009 21:31
Lokalizacja: Wałbrzych
Silnik: AHF
Kontakt:

Post autor: Zimny Chirurg » ndz wrz 13, 2009 14:57

Mic pisze:Sprawdzilem, katalizator jest, na wezach nie moze byc nieszczelnosci bo dopiero co wymienilem turbo i bylo wszystko sprawdzane itp itd a przeplywomierz jest oryginalny, autko ma przebieg 170 tys. No nic bede musial jechac na to sprawdzenie,ciekawe co mi powiedza:P a wie ktos moze jaki jest koszt dobrego katalizatora czy tam oryginalnego?
Kata jajlepiej wytnij i wstaw tam zwykłą rure.
To wtedy dasz zyć turbinie.

Pozdro

ZC



Tomaszvts
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn lip 13, 2009 22:31
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Tomaszvts » ndz wrz 13, 2009 15:02

Wytnij go i sprzedaj :> zwróci Ci się operacja wstawienia rurki :satan:



SMUTNYINDYK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: wt kwie 22, 2008 23:11
Lokalizacja: warszawa

Post autor: SMUTNYINDYK » ndz wrz 13, 2009 21:52

A gdzie się sprzedaje stare katalizatory??? i po co to komu?


SmutnyIndyk - VW New Beetle 19TDI,Ford C-Max 1.6TDCI[sprzedałem],PEUGEOT306 1600 8V benzyna[1997r], Stilo ABARTH Full wypas 2006r[ chyba najlepszy].

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 150 gości