jak regulować przednei drzwi

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mono_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 261
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 22:48
Lokalizacja: slask
Kontakt:

jak regulować przednei drzwi

Post autor: mono_ » sob wrz 12, 2009 08:31

opadły mi troche drzwi kierowcy. Musze je podregulowac, Czy do regulacji koniecznym jest sciaganie nadkola ? bo niewiem jak dojsc do tych srub. Prosze o pilna pomoc, bo dzis musze to zrobic.



Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Neoarti » sob wrz 12, 2009 08:45

kolego nawet jak zdejmiesz nadkole to nie dostaniesz się do śrub mocujących zawiasy bo za nadkolem jest jeszcze błotnik wiec aby je swobodnie odkręcić trzeba wyjąc drzwi ze sworzni lub zdjąć błotnik ja w moim mk4 jak mi drzwi opadły oparłem jeden młotek o zawias górny i drugim ok 3kg uderzyłem w ten pierwszy i po kłopocie 2 uderzenia i drzwi na swoim miejscu może tobie tez tak się uda


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob wrz 12, 2009 08:58

Neoarti pisze:kolego nawet jak zdejmiesz nadkole to nie dostaniesz się do śrub mocujących zawiasy
ciekawe. To ja o tym nie wiedziałem, odkręciłem najpierw dzrwi od zawiasów i już jest dostęp do śrób mocujących zawiasy do słupka. Wystarczy poluzować i zawias trochę się przesunie (tylny maks w tył). Robić z pomocą czyjąś bo drzwi są ciężkie żeby lkakiery nie poharatać na brzegach. Jeśli regulacji za mało to oznacza że zawiasy są wyrobione - płaciłem po 2 dychy na szrocie za jeden. Brać z drzwi prawych od wersji czterodrzwiowej bo sa lepsze jak do 2-drzwiowej i symetryczne, znaczy ten z prawych założyć można do lewtch


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

enesen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 297
Rejestracja: ndz maja 31, 2009 15:35
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: enesen » sob wrz 12, 2009 09:01




Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Neoarti » sob wrz 12, 2009 09:59

no jak odkręcisz drzwi od zawiasów to dostaniesz sie do śrub bo będzie tyle miejsca ale jak chcesz nie ruszać srub mocujących drzwi tylko popuścić śruby mocujące zawias do słupa no to ciężko bo dostęp jest kiepski


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

mono_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 261
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 22:48
Lokalizacja: slask
Kontakt:

Post autor: mono_ » ndz wrz 13, 2009 10:04

no ale jak odkrece drzwi to jak wyreguluje same zawiasy? przeciez bez drzwi nie bede wiedzail jaki kat ustawic



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz wrz 13, 2009 11:10

mono_ pisze:przeciez bez drzwi nie bede wiedzail jaki kat ustawi
niestety, ja to rbiłem drogą prób i błędów. Na początek cownij dolny zawias maksymalnie w tył co spowoduje że drzwi pójdą w górę, pod warunkiem że zawiasy nie mają luzów które z reguły mają.
To własnie luzy na zawiasach najczęściej powodują opadanie drzwi a nie wyginanie blach auta. Namordowałem się z tym sporo, kupno dobrzych zawiasów rozwiązało sprawę, a wcześniej miałem 2 mm podkładkę pod dolny zawias na drzwi


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 562 gości