Nie dam rady Z termostatem Prosze o pomoc

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
WarMachine18
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 233
Rejestracja: śr gru 22, 2004 17:51
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: WarMachine18 » śr lut 08, 2006 01:11

Nie no mi sie woda zaczyna gotowAC


Danger War Machine Incoming

Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » śr lut 08, 2006 11:47

WarMachine18 pisze:Nie no mi sie woda zaczyna gotowAC

pewny jestes ze ci sie gotuje???

ja dzis kolejny raz sprawdzalem przyslonilem chlodnice, zaczolem rozgrzewac silnik i kontrolowalem roznice wskazan z licznika z temperatua w zbiorniczku do tego mierzylem opor omomierzem. roznica byla niecale 20 dstopni. potem troche pobujalem sie na parkingu wrocilem. na licziku temperatura ponad 100. wkladam termometr a tam niecale 90 dokladnei jakies 88 stopni. wkladam lape do dolnego weza i sie opazylem, wszystko gorace.

[ Dodano: Sro Lut 08, 2006 10:49 ]
chyab bede w nd na spocie to moge wziasc termometr i obadamy



Awatar użytkownika
WarMachine18
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 233
Rejestracja: śr gru 22, 2004 17:51
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: WarMachine18 » śr lut 08, 2006 15:02

Ja niewiem mi woda zaczyna sie gotowac wskaznik od tep jest nowy i dziala poprawnie


Danger War Machine Incoming

Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » śr lut 08, 2006 15:26

ja juz wymienilem czujnik temperatury i zakrylem chlodnice teraz jest odrobinke za 90 stopni ale to juz mu daruje, po przygazowaniu dolny waz tez sie grzeje. sprawdz temperature na nagrzanym silniku w zbiorniczku wyrownawczym i porownaj ja ze wskazaniami jesli to samo wyjdzie znczy ze sprawny czujnik.


jesli termostat sprawdzony i dziala, chlodnica drozna, pompa nowa i tez dzial czyli po scisnieciu gornego weza i dodaniu gazu czuc cisnienie, do tego czujnik temperatury sprawny hmmmmmmmmmmmmmm cizka sprawa jeszcze odpowietrzanie musi byc czyli z malego wezyka musis sie lac plyn do zbiornika no i zbiornik ma miec odpowietrzanie



PawelK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr gru 07, 2005 13:29
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Post autor: PawelK » śr lut 08, 2006 16:01

Witam wszytskich! Miałem taki sam problem:) wymienilem na "jakąs" firmę dokładnie nie pamiętam jak sie nazywała (jakaś tandeta), 100* stopni na wskaźnku a dolny wąż dalej zimny, wentylator sie nie wlącza. Wkurzylem sie i zmienilem na Wahlera. Teraz jest w miare spoko, temperatura 92* - 93* stopni i dolny wąż ciepły, wentylator włacza sie przy 98* wydaje mi się że tak jak teraz może zostac. Pozdrawiam:)



Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » śr lut 08, 2006 16:52

oj to chyba mnie czeka znowu wymiana termostatu. kupilem jakis francuski. termozalacznik wentyla mam od poldka, ale jeszcze nie widzialem zeby wentyl dzialal. podczas jazdy mam 100 stopni, byc moze mi przeklamuje czujnik. jak go wymienie to bede wiedzial.


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » śr lut 08, 2006 23:30

panowie u mnei powstala mala ironia bo myslalem ze autk osie przegrzewa i je oszczedzalem a okazlo sie ze autko bylo niedogrzane hehehe



Awatar użytkownika
WarMachine18
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 233
Rejestracja: śr gru 22, 2004 17:51
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: WarMachine18 » czw lut 09, 2006 01:44

martwie sie ze moze to byc uszczekla pod glowica Powiedzcie mi ile moze kosztowac wymiana uszczelki w silniku 1,8 GX

[ Dodano: Czw Lut 09, 2006 00:52 ]
A i jeszcze 1 niemam teraz termostatu i autko nagrzewa mi sie przy posyoju do 90 C i jak troszke pojerzdze po miescie i go przegazuje tez osiaga bez termostatu 90 C

[ Dodano: Czw Lut 09, 2006 00:56 ]
a czy moze byc wina tego ze gdzies mi ucieka plyn a chyba dokladniej wlasnie z krucca przy termostacie tego co sie przykreca ile taki kruciec moze kosztowac bo moj jak przykrecalem bez sylikonu to cieklo ale zauwazylem ze teraz zas cieknie czy jak bede gdzies mial nieszczelnosc to przez to moze mi sie nie wlaczac termostat ???????


Danger War Machine Incoming

Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » czw lut 09, 2006 09:38

bez termostatu nagrzal cisie silnik do 90 stopni??? troche obserwuje te tematy i nikomu sie jeszcze silnik ne inagrzal bez termostatu. a szybko ci sie to nagrzalo?

przy termostacie powinna byc tylko uszczelka "o-ring" i powinno trzymac nei trzeba zadnego silikonu. jesl ici ubywa plynu chlodzacego sprawdz czy ci przybywa oleju i robi sie kremowy jesli tak to uszczelka.

wycco do wycieku to nei mam pojecia cvzy moze miec wplyw na takei zachowanie



BruceLee30
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: pt lis 05, 2004 14:18
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: BruceLee30 » czw lut 09, 2006 14:15

kadet pisze:slyszalem ze Vernety nawalaja. Ja niedawno montowalem Wahlera i jak narazie jest ok.
tak masz racie wymienilem 3 szt dopiero 4 jakos dzialal !



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 476 gości