Wymiana szyby czołowej

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Crion
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 17:39
Lokalizacja: Knurów

Wymiana szyby czołowej

Post autor: Crion » śr wrz 09, 2009 18:32

Witam
Jestem zmuszony do wymiany przedniej szyby w moim MK2. I w związku z tym mam pytanie czy ktoś może wie co zrobić z naklejką z numerem rejestracyjnym która się na niej znajduje. Czy można ją jakość ściągnąć bez niszczenia jej? A może trzeba się po prostu wybrać do starostwa w celu zdobycia nowej?

Ma ktoś może poradnik jak powinno się wymieniać przednią szybę? Słyszałem że nie jest to proces bardzo skomplikowany.



Awatar użytkownika
artur1902
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob mar 08, 2008 19:28
Lokalizacja: RJS

Post autor: artur1902 » śr wrz 09, 2009 18:38

suszarka z bardzo gorącym strumieniem powietrza powinna Ci wystarczyć.
a co do szyby to odkręcasz boczne słupki i uszczelke podwazasz od srodka od góry delikatnie wypychając. Najlepiej miec kogoś do pomocy.
Chyba że obawiasz sie pekniecia to wytnij poprostu stara uszczelke i po kłopocie.
Ostatnio zmieniony śr wrz 09, 2009 18:42 przez artur1902, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
pakero
Diesel Power
Diesel Power
Posty: 287
Rejestracja: czw paź 11, 2007 20:43
Lokalizacja: EOP

Post autor: pakero » śr wrz 09, 2009 19:34

Gorącym powietrzem na naklejkę i to da radę naklejka robi się ciepła i odchodzi bez problemu. Nie próbuj jej niczym zeskrobywać gdyż odejdzie po kawałku a nie w całości.



Crion
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 17:39
Lokalizacja: Knurów

Post autor: Crion » śr wrz 09, 2009 22:36

artur1902 pisze:...Chyba że obawiasz sie pekniecia to wytnij poprostu stara uszczelke i po kłopocie.
Pęknięć podczas wyciągania się nie obawiam bo te już mam :) Jutro będę kombinował z założeniem nowej szyby. Dzięki za info o suszarce.



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: -=ren=- » śr wrz 09, 2009 22:37

jeśli chodzi o naklejkę to nie trzeba gorącym powietrzem, sprawdzony patent to ostry nożyk do tapet bez obudowy - same ostzre, jedziesz małym kątem do szyby i elegancko odchodzi... prawie nie zostaje klej na szybie, nie mówiąc o srebrnych elementach nakejki pozostających na szybie... Suszarka lub opalarka może doprowadzić do "wyciągnięcia" naklejki...

jeśli masz uszkodzoną szybę, a przypuszczam że tak, to odklej najpierw naklejkę a potem: najlepiej w dwie osoby (możesz też samemu) usiądź na fotelu odsuń go na maksa do tyłu, połóż stopy na szybę i popchnij... zacznij od rogu wyjmiesz ją w 15 sekund... bez niszczenia uszczelki, bądź jej cięcia... jeśli będziesz to robił sam szyba mocniej się pokruszy, a jeśli w dwie osoby to na "trzy-cztry" i mało się naśmieci... potem odkurzacz i tyle...

wyjęcie i włożenie szyby w 5 minut...


vwlifestyle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
kwadrat
Forum Master
Forum Master
Posty: 1479
Rejestracja: śr sty 17, 2007 19:36
Lokalizacja: SC CzęstochoVWa
Auto: 2x Golf
Silnik: 2x +

Post autor: kwadrat » śr wrz 09, 2009 23:09

A możecie koledzy powiedzieć jak wyjąć szybę, tylko tak żeby nie popękała (jest już malutkie pęknięcie w samym lewym dolnym rogu) co i jak po kolei. I od razu jak założyć ją z powrotem(na sznurki?). No chyba że ona mi jeszcze bardziej pęknie no to będę zmuszony kupić nową.


Mein grün GT(i) produziert in Wolfsburg
ObrazekObrazek
Golf II GTi 2.0 jest, Polo 9n 1.4 TDI było, Golf Plus II 2.0 TDI+ jest

jackyz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 471
Rejestracja: pt lip 06, 2007 23:19
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: jackyz » śr wrz 09, 2009 23:17

Odwijaj uszczelke i wkładaj gwoździe albo śrubokręty,po rogach szyby daj troche gęściej,szyba sama wyjdzie.Stary,sprawdzony warsztatowy sposób.


Jacek

Awatar użytkownika
kwadrat
Forum Master
Forum Master
Posty: 1479
Rejestracja: śr sty 17, 2007 19:36
Lokalizacja: SC CzęstochoVWa
Auto: 2x Golf
Silnik: 2x +

Post autor: kwadrat » czw wrz 10, 2009 00:24

A od którego rogu najlepiej zacząc? Nie pęknie, nie zrąbę uszczelki?


Mein grün GT(i) produziert in Wolfsburg
ObrazekObrazek
Golf II GTi 2.0 jest, Polo 9n 1.4 TDI było, Golf Plus II 2.0 TDI+ jest

Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: -=ren=- » czw wrz 10, 2009 06:22

uszczelki nie uszkodzisz... z reguły jak szyba jest już gdzieś naruszona to prawdopodobieństwo jest znacznie większe że może pęknąć... Nikt raczej Ci nie zagwarantuje że nie pęknie... To są stare szyby nie rzadko pełnoletnie... także ostrożnie powolutku, gwoździki, blaszki co będziesz miał pod ręką, delikatnie podkładaj i nie odpychaj mocno szyby, żeby jej mocno nie naprężać... Powodzenia :D


vwlifestyle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
Mieniu_69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 489
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 08:32
Lokalizacja: NY
Kontakt:

Post autor: Mieniu_69 » czw wrz 10, 2009 07:04

Crion pisze:A może trzeba się po prostu wybrać do starostwa w celu zdobycia nowej?
w starostwie powinni Ci dac druga nową naklejke, w moim przypadku tak bylo, poszedlem i dostalem druga.

A co do szyby to polam ze dwa brzeszczoty na male kawalki i podkladasz pod uszczelke, przynajmniej tak widzialem jak u mnie wyciagali :grin:



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » czw wrz 10, 2009 07:20

kwadrat pisze:(jest już malutkie pęknięcie w samym lewym dolnym rogu)
jest b.duże prawdopodobieństwo że zacznie dalej pękać (samoistnie, po zamontowaniu) zastanów się czy warto wkładać pękniętą szybę, jeżeli to zobaczy policjant zabierze dowód, a diagnosta nie podbije przeglądu


:-k ...

Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Neoarti » pt wrz 11, 2009 20:28

z mk2 pomimo tego ze to stare i proste auto trudno jest wyjąc szybę w całości oczywiście można tak jak radzą koledzy odwijać uszczelkę i powolutku wywijając ją za rant nadwozia lecz nie ma sensu montować szyby już pękniętej bo szkoda roboty mam używaną szybę do MK2 ale nie wiem skąd jesteś co do naklejki toi nic nie grzej nie ma takiej potrzeby podetnij ją delikatnie np ostrzem od nożyka do tapet (tego węższego) gwarantuję że odejdzie bez problemu w końcu odklejam ich dzienni kilka :) fakt że mam do tego specjalne sztywne żyletki ale ostrzem tez da rade :) powodzenia


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

Crion
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 17:39
Lokalizacja: Knurów

Post autor: Crion » pt wrz 11, 2009 22:51

Szyba wymieniona. Z wyciąganiem się nie cackałem. Właściwie jak tylko jej dotknąłem to się dwa pajączki pojawiły. Nowa też gładko weszła ale na pewno trzeba mieć kogoś do pomocy co by troszkę dociskał.

Z naklejką będę jutro kombinował, w każdym razie co by nie było dzwoniłem do starostwa powiatowego i za 17zł wydadzą nową na miejscu więc nie ma strachu :)

Dzięki wszystkim za pomoc



Awatar użytkownika
kwadrat
Forum Master
Forum Master
Posty: 1479
Rejestracja: śr sty 17, 2007 19:36
Lokalizacja: SC CzęstochoVWa
Auto: 2x Golf
Silnik: 2x +

Post autor: kwadrat » sob wrz 12, 2009 00:25

Ja też dziękuję koledzy za pomoc. Pęknięcie jest bardzo małe, że w sumie trzeba się spojrzeć żeby zauważyć w samym rogu, ale jednak chyba najpierw zaopqatrzę się w nową szybę, i bez strachu wyjmę tą. Ale jeszcze na razie mi sie nie spieszy z tym, muszę ją przed zimą najlepiej wyjąć.
Co do naklejki to ja właśnie kiedyś żyletką odklejałem i ładnie szło-jedną ręką ciągnę, drugą zaraz przy szybie podważam naklejkę


Mein grün GT(i) produziert in Wolfsburg
ObrazekObrazek
Golf II GTi 2.0 jest, Polo 9n 1.4 TDI było, Golf Plus II 2.0 TDI+ jest

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 444 gości