El. szyby - problem z przyciskiem pasazera...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
MaxsteRR
Czarna chmura
Czarna chmura
Posty: 396
Rejestracja: śr wrz 12, 2007 22:21
Lokalizacja: FZ

El. szyby - problem z przyciskiem pasazera...

Post autor: MaxsteRR » wt wrz 08, 2009 20:37

Witam!

EDIT:
Problem połowicznie rozwiązany... Przyciski od strony kierowcy już działają, ale:

niestety zbyt szybko się cieszyłem... :crazy:
Przyciski od strony kierowcy działają prawidłowo, ale ten od strony pasażera podziałał tylko chwilę i znowu jest to samo. Działa tylko w :dol:. Do :gora: nie reaguje. Dopiero po ponownym naciśnięciu :dol: szyba się unosi.


----------------------------------------------------------------------
Założyłem dzisiaj el. szyby do mojego MK III. Zestaw jest oryginalny z oryginalną wiązką itp.
Ogólnie wszystko działa poza wariującymi przyciskami.

Przycisk od kierowcy działa nie w tę stronę co trzeba: Przyciskam :gora: a szyba idzie :dol: i odwrotnie .
Od strony kierowcy jak i pasażera.

Przycisk od pasażera działa bardziej "tajemniczo" :helm:
Przyciskam :dol: szyba idzie na dół, przyciskam :gora: i nie dzieje się nic. Dopiero jak nacisnę jeszcze raz :dol: to szyba wraca z powrotem do góry. :crazy:

Wiązka podobno oryginalna i nie kombinowana :chytry:

Wie ktoś co tu może być nie tak? :chytry:

Dodam jeszcze, że domykanie z kluczyka działa prawidłowo, czyli jak trzymam kluczyk przekręcony w stronę zamykania to szyba się zamyka, a jak w stronę otwierania to szyba się otwiera.
Ostatnio zmieniony śr wrz 09, 2009 20:44 przez MaxsteRR, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek

enesen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 297
Rejestracja: ndz maja 31, 2009 15:35
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: enesen » wt wrz 08, 2009 21:30




Awatar użytkownika
MaxsteRR
Czarna chmura
Czarna chmura
Posty: 396
Rejestracja: śr wrz 12, 2007 22:21
Lokalizacja: FZ

Post autor: MaxsteRR » wt wrz 08, 2009 22:31

Niestety, ale to nie to jest przyczyną :crazy:


Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt wrz 08, 2009 22:44

dodatkowe pytania: instalacja jest z anglika? w związku z czym więzki stronami zamienione żeby podwójny włącznik był lewych drzwiach?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
MaxsteRR
Czarna chmura
Czarna chmura
Posty: 396
Rejestracja: śr wrz 12, 2007 22:21
Lokalizacja: FZ

Post autor: MaxsteRR » wt wrz 08, 2009 22:48

Paweł Marek pisze:dodatkowe pytania: instalacja jest z anglika? w związku z czym więzki stronami zamienione żeby podwójny włącznik był lewych drzwiach?
Czy z anglika to nie wiem... Być może, bo:
Wiem, że kabel nr 2 (biało-czerwony) jest zamieniony z nr 5 (brązowo - niebieski). W/g schematu powinno być odwrotnie, ale jeśli dam tak jak na schemacie to przycisk kierowcy otwiera pasażera szybę, a pasażera kierowcy, ale nadal odwrotnie :gora: - :dol: i :dol: - :gora: .
Ostatnio zmieniony wt wrz 08, 2009 22:49 przez MaxsteRR, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr wrz 09, 2009 08:27

Nie umiem ci tego rozwiązać bo nie spotkałem się z tym problemem, ale idź tropem anglika. Spróbuj najpierw zamienić przyciski stronami (da się choć ilość kabli w wiązce jest inna. To powinno pomóc i spowodować że szyby będa chodzić we właściwa stronę, z tym że nie otworzysz oczywiście szyby pasażera przyciskiem od kierowcy bo bedzie pojedyńczy. Potem zamienisz we wtyczce kable kolejnoscią i powinno być ok.

[ Dodano: Sro Wrz 09, 2009 8:28 am ]
Jest też opcja odwrócenia o 180 stopni (wzdłuż osi) silników w modułach - to również spowduje że zaczną chodzić w drugą strone.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Post autor: edzio » śr wrz 09, 2009 09:50

Paweł Marek pisze:Jest też opcja odwrócenia o 180 stopni (wzdłuż osi) silników w modułach - to również spowduje że zaczną chodzić w drugą strone.
To jest recepta na twój problem,100% zadziała.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » śr wrz 09, 2009 11:34

Paweł Marek pisze:Jest też opcja odwrócenia o 180 stopni (wzdłuż osi) silników w modułach - to również spowoduje że zaczną chodzić w drugą strone.
- ale to chyba niezłą rzeźbę trzeba by odstawić, żeby to poskładać potem.

Zrób taką próbę:

Pin 1, 6 - masa
pin 7, 15 - +12V
pin 3, 11 - sterowanie góra dół (+12V lub masa) - 3 sterowanie z drzwi pasażera, 11 - z drzwi kierowcy.

Podłącz silniczek na krótko (za pomocą małych konektorków) i sprawdź, czy działa prawidłowo.

Rozkład pinów w silniczku:

Obrazek


Wczoraj tak podłączałem silniczek od pasażera i wszystko działało ok.
Po tej próbie będziesz wiedział, czy silniczek padnięty, czy coś z instalacją.



Awatar użytkownika
MaxsteRR
Czarna chmura
Czarna chmura
Posty: 396
Rejestracja: śr wrz 12, 2007 22:21
Lokalizacja: FZ

Post autor: MaxsteRR » śr wrz 09, 2009 13:33

edzio pisze:
Paweł Marek pisze:Jest też opcja odwrócenia o 180 stopni (wzdłuż osi) silników w modułach - to również spowduje że zaczną chodzić w drugą strone.
To jest recepta na twój problem,100% zadziała.
Silniczki są ok, bo domykanie z kluczyka działa prawidłowo. Jak odwrócę silniczki to z kolei będą odwrotnie działały przy domykaniu z kluczyka...

Może ktoś pozamieniał przewody na łączeniach w słupku? Mógłby mi ktoś zrobić zdjęcie w jakiej kolejności są przewody pod gumą między drzwiami a słupkiem lub wysłać schemat?


Obrazek

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » śr wrz 09, 2009 13:38

MaxsteRR, do silniczków idzie inny sygnał z centralnego i inny z przycisków. Może być tak, że ten z centrala jest ok, a z przycisków zamieniony. Spróbuj podłączyć, tak, jak napisałem - będize wiadomo, czy silniczek na krótko chodzi prawidłowo - czy nie ma np. tych problemów, że trzeba dwa razy wciskać przycisk do dołu itp. Wtedy będziesz wiedział, że silniczek jest ok i problem jest w instalacji.
Ogólnie to rozumiem, że masz problem tylko z szybą prawą przednią, reszta jest ok?



Awatar użytkownika
MaxsteRR
Czarna chmura
Czarna chmura
Posty: 396
Rejestracja: śr wrz 12, 2007 22:21
Lokalizacja: FZ

Post autor: MaxsteRR » śr wrz 09, 2009 14:16

Lipek81 pisze: Ogólnie to rozumiem, że masz problem tylko z szybą prawą przednią, reszta jest ok?
Ok będę próbował ;)
Problem mam z przyciskami od strony kierowcy, czyli szyba prawa oraz lewa (3D).
Ten od pasażera tez nie działa prawidłowo... naciskając :dol: szyba jedzie na :dol: . Przyciskając :gora: nie reaguje wcale... Dopiero jak nacisnę raz jeszcze :dol: to szyba idzie :gora: . Może jest jakieś zwarcie w instalacji? Bo kiedy podłączałem wtyczkę do silnika podnośnika to od razu się załączył i uniósł do góry....
Ostatnio zmieniony śr wrz 09, 2009 14:19 przez MaxsteRR, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » śr wrz 09, 2009 14:19

Czyli oba przyciski działają odwrotnie od strony kierowcy? Jeżeli tak, to zamień przewody brązowy i czerwono-zółty. Ale tylko wtedy jeżeli oba działają odwrotnie - po prostu odwrócisz działanie tych przycisków.


Co o szyby pasażera - podącz silniczek, tak, jak napisałem, zobacz, czy będzie dobrze chodził, jak będzie ok, to przyczyna gdzieś w instalacji.



Awatar użytkownika
MaxsteRR
Czarna chmura
Czarna chmura
Posty: 396
Rejestracja: śr wrz 12, 2007 22:21
Lokalizacja: FZ

Post autor: MaxsteRR » śr wrz 09, 2009 14:24

Lipek81 pisze:Czyli oba przyciski działają odwrotnie od strony kierowcy? Jeżeli tak, to zamień przewody brązowy i czerwono-zółty. Ale tylko wtedy jeżeli oba działają odwrotnie - po prostu odwrócisz działanie tych przycisków.
Tak, oba działają odwrotnie i tez myślałem o zamianie tych przewodów ;)
Lipek81 pisze:Co o szyby pasażera - podącz silniczek, tak, jak napisałem, zobacz, czy będzie dobrze chodził, jak będzie ok, to przyczyna gdzieś w instalacji.
Na przycisk kierowcy reaguje góra-dół. Na przycisk pasażera nie. Podłącze silniczek jak pisałeś i zobaczę ;)
Pamiętam,że kiedy podłączałem wtyczkę do silnika podnośnika to od razu się załączył i uniósł do góry...

Dzięki za rady :bigok: Później wypróbuję i napiszę czy pomogło ;)


Obrazek

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » śr wrz 09, 2009 14:24

A teraz patrze na schemat - tam masz dwa brązowe - jeden z nich jest od żarówki, - tego nie zamieniaj. Drug jest właśnie od sterowania - jak wciśniesz guzik w jedną ze stron, to pin z brązowym przewodem będzie miał przejście z innym pinem - jak tak będzie, to jest właśnie ten.

[ Dodano: Sro Wrz 09, 2009 14:27 ]
No to jeszcze zastanawia mnie takie coś - może po porostu podłączyłeś coś nie tak w tej wiązce? Może tam, gdzie trzeba było podać +12V ty podałeś masę itp.?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 377 gości