Nieszczelnosc,podczas deszczu woda w wewnatrz

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

koczo_p
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob lip 11, 2009 20:32
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Nieszczelnosc,podczas deszczu woda w wewnatrz

Post autor: koczo_p » ndz wrz 06, 2009 10:41

Witam!Mam problem, gdy pada deszcz wewnatrz pojawia mi sie woda.Skrapla sie ona na miejscu pasazera na wysokosci poczatku drzwi przednich,tam gdzie konczy sie polka pod poduszka powietrzna.Ktos mowil mi ze moze byc zapchany kanal odprowadzajacy wode,lub tez przerwany wezyk.Czy ktos wie ewentualnie gdzie zlokalizowany jest ten kanal lub wezyk?


koczo

Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Mavrick » ndz wrz 06, 2009 10:46

Otowrz drzwi i nad gumowym peszlem masz taki cycek:). Odsun dach przy prowadnicach masz dwa albo i cztery (bo chyba do tylu tez sa) odplywy nalej troche wody przy stronie pasazera i zobacz czy wyleci tym cyckiem woda jezeli nie no to musisz go troche posciskac...jak tak mialem wykapalem auto otwieram drzwi a tu woda okazalo sie ze bylo zapchane. Zrobilem tak jak napisalem i pomoglo.



koczo_p
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob lip 11, 2009 20:32
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Nieszczelnosc,podczas deszczu woda w wewnatrz

Post autor: koczo_p » ndz wrz 06, 2009 14:58

dzieki kolego.Zadzialalo.


koczo

Awatar użytkownika
ukszens
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz wrz 06, 2009 15:56
Lokalizacja: ustka

Post autor: ukszens » ndz wrz 06, 2009 16:02

Witam, co do nieszczelności to mam problem taki, ze po deszczu zbiera mi sie woda pod wycieraczka kierowcy i wycieraczka pasażera z przodu, myślalem że to zalezy od nieszczelnego szyberdachu( zakleilem go sylikonem) po tym problem pozostal, gdzie szukac przyczyny?



art3k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 11:23
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: art3k » ndz wrz 06, 2009 21:35

Kolego też mam ten problem i jak sie okazało szyba jest źle przyklejona... U mnie tak leci od strony pasażera.



Awatar użytkownika
ukszens
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz wrz 06, 2009 15:56
Lokalizacja: ustka

Post autor: ukszens » pn wrz 07, 2009 00:11

nie moge zlokalizowac miejsca z ktorego ta woda sie leje, siedzialem w deszcz w aucie i nie mam pojecia....uszczelki na drzwiach sprawne, nie znam schematu ktoredy woda powinna splywac kiedy leci z dachu, sa rynienki prowadzace wzdloz komory silnikowej do lamp, nie wiem czy powinna tam sie dostawac, moze na tym odcinku gdzies jest przeciek, badz splywajac z szyby, czy listwa na dole szyby musi szczelnie przylegac?



kosynier
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: śr sie 13, 2008 22:42
Lokalizacja: ZIEMIA

Post autor: kosynier » wt cze 15, 2010 16:02

pomocy mam tak samo to znaczy woda pod wycieraczka . wiem z kad leci tylko nie wiem dlaczego jak myje auto i leje w kanały wentylacyjne od strony maski .wtedy woda kapie mina wycieraczke ,czy tam powinny byc jakies kanały , a jak tak to gdzie



wadolek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: czw cze 07, 2007 09:20
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: wadolek » wt cze 15, 2010 19:06

Tam gdzie mowisz jest otwor lub dwa nawet do odplywu wody ale leciec moze Tobie na przyklad przez nieszczelna gumke gdzie przechodzi linka od otwierania maski (patrz z lewej strony podszybia) .Jesli leci tylko jak tam lejesz w potdszybie to stawiam na to.Zdejmij ta plastikowa olone podszybia i zobacz. Jesli wejscie linki jest oki to przejzyj inne gumowe zaslepki w podszybiu.
Napisz potem co ustaliles , to sie przyda innym.
Powodzenia



kosynier
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: śr sie 13, 2008 22:42
Lokalizacja: ZIEMIA

Post autor: kosynier » pt cze 18, 2010 20:54

Rozebrałem podszybie ,wysilikonowałem linkę i puszkę , teraz czekam na deszcz, żeby sprawdzi efekty.



greg001
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob sty 16, 2010 13:28
Lokalizacja: Bieruń k. Tychów
Kontakt:

Post autor: greg001 » sob cze 19, 2010 00:45

mi panowie pomogło wyciągnięcie tych gumowych "cycków" (wchodzą do środka ), często się zapychają jakimś syfem. Te cycki to sa kolanka gumowe do których są włożone przewody odprowadzające wodę z szyberdachu i są tylko z przodu auta. Idzie je spokojnie wyczuć, najlepiej rozebrać dolną część deski pod kierownica, a u kierowcy schowek. Ja je wyciągałem i wymyłem pod bieżącą wodą i włożyłem z powrotem - efekt jak ręką odjąć.
Ps. Dodam - z tyłu nie ma tych kolanek.



wadolek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: czw cze 07, 2007 09:20
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: wadolek » sob cze 19, 2010 16:29

no "kosynier" to napisz jaki byl efekt.
Aha a jak wygladala ta gumka od linki,byla wcisnieta czy luzna?



kosynier
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: śr sie 13, 2008 22:42
Lokalizacja: ZIEMIA

Post autor: kosynier » wt cze 22, 2010 21:44

witam. padał deszcz nic nie cieknie,opłacało się poswiecić mała godzinkę najgorzej było z zdięciem wycieraczek bez sciągacza nie poszło.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Damian1992, Google Adsense [Bot] i 54 gości